Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy zwykła wizyta u dentysty może wywołać powrót nerwicy?


Martuska_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno byłam u stomatologa i ta wizyta kosztowała mnie ogrom stresu..Bardzo bałam się,czy będzie bolało i w ogóle sami wiecie jaki lęk towarzyszy przy tego typu wizytach..Jednak minęło już trochę czasu od tej wizyty,a ja zaczęłam odczówać ogólny niepokój..Nie mogę sobie znaleźć miejsca..Na samą myśl o wizycie u dentysty ogarnia mnie niemoc i mam biegunkę..Czy zwykła wizyty u dentysty może wywołać nawrót nerwicy lękowej?Proszę poradźcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zależy, a jak "wyleczyłaś" nerwicę? Brałaś leki? Chodziłaś na terapię?

 

Bo nerwica ma to do siebie, ze lubi wracać i organizm w sytuacjach kryzysowych powtarza stare wyuczone zachowania w tym przypadku zaburzone zachowanie.

Na terapii człowiek uczy się co robić żeby to nie wróciło i jak rozpoznawać ewentualne pierwsze sygnały nawrotu itd itd.

Moim zdaniem taka wizyta u dentysty może być katalizatorem do nawrotu....przyczyną może nie koniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martuska, moze to wywolac nawrot. Ale nie musi - mozesz nieprzyjemne objawy odczuwac przed wizyta i podczas, ale po juz nie:) Ja tak czesto mam :) Nie znosze dentystow, bo mam wrazenie, majac ta rurke w ustach i otware usta, ze sie dusze,a dusznosci to moj najgorszy objaw nerwicowy. Juz wolalam zawroty glowy i mdlosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×