Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czytanie swoich tekstów


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy napiszę jakiś dłuższy tekst (może to być cokolwiek, jakaś notatka, post na forum, wiadomość) to później go czytam kilkanaście razy w różnych odstępach czasu. Czasem się zdarza, że ten jeden tekst czytam od nowa co parę minut i jestem dumny, że coś takiego napisałem, śmieję się, przeżywam go na nowo. Siedzę zatopiony w tym jednym tekście i postrzegam go jakbym czytał go pierwszy razy mimo, że czytałem go parę minut wcześniej. Przeżywam go na nowo od początku. Taki jeden tekst mogę czytać wiele razy. Czy macie podobnie? Czy to jest niepokojące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o ponowne przeżywanie tego tekstu. Jestem z jego strasznie dumny, za każdym razem czuję się jakbym czytał najlepszą książkę, którą mogę czytać wielokrotnie. Poza tym jeżeli jest to tekst, który przeczyta druga osoba (post na forum lub jakaś wiadomość) to wtedy dochodzi jeszcze wczuwanie się w perspektywę drugiej osoby. Odtwarzam sobie z każdej możliwej perspektywy co taka osoba może pomyśleć, jak zareagować. Wczuwam się w jej emocje. Później śmieję się z tego sam do siebie. Mam ubaw jak dziecko w piaskownicy. Poza tym sprawdzam czy każdy wyraz został prawidłowo napisany, czy wszędzie są postawione prawidłowo przecinki, ogonki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×