Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się przyszłości. Nie widzę sensu w życiu.


smętna

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyraźniej Twoja mama nie jest jeszcze w pełni dojrzała emocjonalnie ;/

 

Powinnaś pomyśleć teraz przede wszystkim o sobie, a Mamie dać czas na przejście etapu "dorastania" w spokoju.

Inną drogą dotarcia do mamy napewno byłby Ojciec, który jeśli w ciągu dnia niema z Tobą zbyt wiele kontaktu, powinien cenić każdą rozmowę z Tobą na wagę złota. To oczywiście sprawa indywidualna każdego człowieka, nie znam go, sama zadecydujesz czy jest sens dalej w to brnąć czy właśnie.. dać trochę czasu.

Czerp z rodziców to co najlepsze, staraj się dostrzegać ich zalety, przymykać oko na wady, a zamykać je kiedy któreś z nich mówi coś czego później i tak będzie żałował - znam wielu "choleryków" i zdaję sobię sprawę że pod wpływem zdenerwowania widz może doznać szoku w stylu; "to nie ten człowiek", i faktycznie tak jest. Człowiek jest sobą tylko wtedy, kiedy wyzbywa się wszelkich negatywnych emocji, inaczej depresja niebyłaby chorobą, a szczęście poważnym zaburzeniem.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Daj znać jeżli coś się poprawi / pogorszy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmienia ... dzisiaj się pokłóciłyśmy :/

a krzyczałyśmy na siebie tak bardzo, że na pewno pół osiedla słyszało, a jak wróciłam do pokoju, to szczury siedziały w kącie klatki przytulone do siebie w ciszy, a zawsze jak wracam to cieszą się, piszczą i biegają po klatce, żeby je wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd Cie rozumiem. Moja szkoła co prawda nie jest prywatna, ale można ją do takiej porównać. Większość osób jest dziwna i nie da się z nimi dogadać, ale nie jest tak ze wszystkimi. Staraj się nie być za bardzo krytyczna pod tym względem, pamiętaj, że nikt nie jest idealny. Nic na siłę, ale rozejrzyj się i zobacz czy gdzieś w niewidocznym miejscu nie siedzi ktoś równie samotny. Niekoniecznie z Twojej klasy. Zagadaj. W końcu nie masz nic do stracenia, a możesz wiele zyskać.

 

Co do rodziców nie wiem co Ci mam doradzić... Sama nie potrafię się dogadać ze swoimi. Kłótni jest już bardzo mało, bo prawie ze sobą nie rozmawiamy. Nie wiedzą, że cokolwiek jest ze mną nie tak. Twoja mama ma problemy, ale mimo wszystko mówisz, że jest dobrym rodzicem. Staraj się mieć z nią jak najlepsze relacje póki jeszcze możesz.

 

Jestem świadoma, że nie masz na nic siły i ochoty, ale może wychodź z domu w miarę możliwości. Mnie osobiście siedzenie w domu nie służy, chociaż mogłabym w ogóle nie ruszać się z miejsca.

 

Mam nadzieje, że jakoś sobie poradzisz i staniesz na nogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Ja już nie daję rady psychicznie ... Moja mama mnie pobiła dziś rano. Dostałam w głowę jogurtem i nie pójdę chyba do szkoły, bo śmierdzę.

Przemyj się i idź do szkoły. To Twoja przyszłość, którą sama możesz powoli tworzyć. Poddając się nigdy nie dasz sobie szansy na to, by ten sens życia się zrodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×