Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne uczucie po przebudzeniu - kto to ma


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

kto czuje cos takiego: budzisz się i słyszysz w sobie coś w stylu "dialogu", przepływu słów tak jakby twój mózg sie nie zresetował we śnie i jakbys od razu budził się "włączony" albo nadal śnił. oczywiście cały ten "dialog" czy tez bardziej przepływ słów jest bez sensu i do niczego się nie odnosi. to dziwne uczucie, myslę ze nie umiem go opisać ale moze ktos tez tak ma i wie o co mi chodzi?? kiedys miałam to jak brałam leki i lekarka powiedziała ze moze to od leków ale teraz nie biore i tez tak mam.

kto tego doświadczył i czym to można tłumaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to związane z przepływem fal mózgowych, są zbyt aktywne. Nie wdrąże się w temat, bo nie mam rzetelnej wiedzy, ale są tam w główce takie obszary co powoduje pobudzanie itp. Ja mam w ogóle problemy z zaśnięciem, gdy zamykam oczy prowadze dialogi w głowie, prawopodobnie tak zasypiam, jednak po przebudzeniu jestem tak odrętwiała i zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BettyBoo ja tak miałem-2 lata temu. Mnie to się kojarzyło z tym, że to jeszcze sen chce się dośnić... Leków wtedy nie brałem, ale byłem po dość intensywnej terapii, emocjonalnie byłem rozwalony, zacząłem zapamiętywać niemal wszystkie sny.

Hmm...może to dziwnie zabrzmi... To był naprawde fatalny okres...I kilka razy udało mi się uchwycić jakieś strzępy takich dialogów...Takie były jakby podtrzymujące na duchu typu ''dasz radę'' itp. Dziwne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś miałem w czasie snu, nie wiem czy to to, zwłaszcza jak przeczytałem za dużo książki, to mój umysł jakby sam myślał, wymyślając fabułę, słowa same się pojawiały w mojej głowie, bez ładu, składu, właściwie fabuła była jakby ze snu, wszystko miało atmosferę snu, nic się nie trzymało kupy, to działo się jakby na pół śnie na pół jawie. Dziwne uczucie to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roberrto i suicidesilence (ale masz trudny nick:) ), wydaje mi sie ze mówimy o tym samym zjawisku. ja chwilowo tego nie mam ale byc moze macie rację że to jest jakby kawałek niedośnionego snu, szczególnie wtedy kiedy nie spi sie głęboko.

 

dodam jeszsze ze ja czasem miałam te sny w obcym języku albo czasem śniły mi sie jakieś genialne teorie naukowe lub wyjasnienia z których nic sensowenego nie pamietałam po przebudzeniu!;) a byłam przekonana ze dostałabym za nie Nobla!:)

 

i to nie jednego!

 

i niektóre z tych "snów" tez miały jakieś motto, przesłanie, refren...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już tego nie mam. A sny miałem zwykłe. Tzn bardzo znaczące, ale bez teorii naukowych. Zresztą, jakby takie były to bym ich pewnie nie zrozumiał, bo ja 100 % humanista ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sny się do mojego życia odnosiły tylko, choć bywały dziwne. Moja terapeutka była zachwycona moją nieświadomością. Tak, przez kilkanaście miesięcy byłem prawdziwą fabryką snów, czyli ''holiłud'' :)

Już mi minęło :(

Ale tak sobie teraz myślę-z tych moich snów można by jakąś dobrą powieść napisać, albo scenariusz... Muszę to przemyśleć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×