Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi jest?


Elestra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 18 lat i ostatnio mam poczucie znużenia, ogarniającej mnie pustki, wewnętrznego niepokoju, smutku, a nawet nie widzę sensu dalszej egzystencji na tym zdemoralizowanym, pustym świecie- żeby było jasne nie mam żadnych myśli samobójczych ani innych tego typu rzeczy. Po prostu myślę, że to co mnie czeka w przyszłości w życiu nigdy nie da mi szczęścia, satysfakcji. Praca rownież , ten system monetarny na którym to wszystko się opiera, a ja lubię pomagać innym za tzw. "Free" jako wolontariuszka... Nie widzę dla siebie przyszłości

Ogólnie jestem człowiekiem bardzo nerwowym, wiele rzeczy mnie irytuje, chodź nie zawsze to pokazuje, chociaż potrafię też być nadzwyczaj spokojna...

Nie potrafię okazywać uczuć, a właściwie się tego wstydzę(przytulania itp...), rodzice mówią, że jest ze mnie kaktus... Niekiedy mam ochotę coś wyrazić, ale nie potrafię się przełamać i nie wiem czy jest to na miejscu. Jak ktoś np. jakaś znajoma, ktoś z rodziny przytuli mnie nawet na powitanie jestem sztywna...

Nie mam właściwie żadnego kontaktu z rówieśnikami. Wolę towarzystwo dorosłych(40+).

A głownie jednej osoby, bardzo specyficznej zresztą, która ma takie same zainteresowania jak ja, chodź czasem ta osoba bardzo mnie rani, np. gdy mnie pomija(bo przecież jestem dużo młodsza), ale mimo wszystko C hciałabym jaknajwiecej czasu spędzać z tą osobą, nie wiem dlaczego. Czuje się wtedy dobrze.

Mam wrażenie, że ludzie mnie wykorzystują, są mili tylko gdy czegoś ode mnie chcą, jakiejś pomocy itp, bo wiedzą, że na mnie można polegać , jednak w towarzystwie lub, gdy ktoś coś organizuje nikt o mnie nie pamięta, nawet mnie nie zaprosi. Pózniej osoby które były np. na zorganizowanej imprezie pytają się mnie dlaczego mnie nie było, to robi mi się przykro... a ja nigdy o niczym nie wiem.

Nikomu w sumie nic nie robię, a czuje dziwny dystans między rówieśnikami, zawsze się na mnie dziwnie patrzą, obcinają wzrokiem.

Nie wiem co mi jest... Może to zalażek depresji, czy zaburzenia osobowości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elestra!

 

Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Objawy, jakie wymieniłaś na początku (uczucie pustki, niepokój, smutek, przygnębienie, znużenie, brak poczucia sensu życia, poczucie braku perspektyw itp.) mogą świadczyć o rozwijającej się depresji, ale równie dobrze może to być chwilowy kryzys. Jak długo trwają u Ciebie te objawy? Czy konsultowałaś się z kimkolwiek odnośnie Twojego samopoczucia? Mam nadzieję, że to tylko chwilowa chandra, która minie i nie będzie wymagała interwencji psychologa/psychiatry. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elestra,

Sama sobie odpowiedziałaś,czego Ci potrzeba,szukaj zajęcia,pracy..Im bardziej będziesz zajęta,

tym mniej będziesz miała czasu na niepotrzebne rozmyślanie o przyszłości i mniej będzie miejsca

w twojej młodej głowie na chore myśli.To nie prawda,że nie masz perspektyw,bo życie oferuje

Ci wiele możliwości,w których będziesz mogła się realizować.Nie musisz robić kariery,jeżeli nie

chcesz,jesteś wolna,masz możliwość wyboru,możesz równie dobrze realizować się w wolontariacie,

jeżeli czujesz,że to jest twoja droga,którą chcesz iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×