czy to depresja ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

czy to depresja ?

przez strawberryxoxo 01 mar 2010, 20:57
Hey. Mam prawie 16 lat. Od bardzo dłuższego czasu mam złe samopoczucie.
Nie zawsze jest tak, że gdy rano wstaję to odrazu mam złe, wtedy jeszcze nie umiem tego stwierdzić. Ale najgorzej jest kiedy rodzice lub przyszły szwagier lub inne bliższe osoby krzyczą na mnie i wytykają mi moje błędy i wady. Albo zupełnie bez powodu. Nie znoszę krzyku, a tym bardziej awantur bo wtedy zaczynam suę trzęść ze strachu jest mi zimno i nie mogę się uspokoić.
Ale gdy tak wytykają to wszystko itd. to wtedy siadam i myślę po co tu jestem skoro nikt mnie nie szanuje, nikomu na mnie nie zależy .. i wtedy mam też myśli samobójcze. Wtedy czuję się tak, że moja dusza nie chce tu być w danym momencie, ale ciało chce jednak zostać. Często nie wytrzymuję i płaczę twierdzą, że już nic dobrego mnie nie spotka.
Ale kiedy jestem np. poza domem z osobą nie z mojego domu to te złe myśli przechodzą i nie myśle o tym jak mnie bliscy traktują. Często kiedy jestem cały dzień w domu i jak przez pół dnia na mnie krzyczą itp. to do końca dnia czuję się źle i nie mogę tego wszystkiego znieść.
Nie wiem co mam robić itp. ale ja dłużej tak nie chce..... Czy to depresja ? Czy z moimi bliskimi coś nie tak ? Nie mam pojęcia, nawet nie wiem co o tym wszystkim myśleć....
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
01 mar 2010, 20:42

Re: czy to depresja ?

przez Martwy Prezydent 01 mar 2010, 23:04
strawberryxoxo, Myślę, że to nie jest depresja. Nie wiem tak dokładnie jakie są Twoje stosunki z bliskimi, z rodzicami, ale może powinieneś spróbować porozmawiać z nimi o tym. Po prostu opowiedzieć im dokładnie co czujesz w danych sytuacjach. Spróbuj.
Martwy Prezydent
Offline

Re: czy to depresja ?

przez miki74 01 mar 2010, 23:45
strawberryxoxo, Cześć.

Depresji prawdopodobnie nie masz. Możliwe jednak, że masz nerwicę. Radziłbym Ci udać się ze swoimi problemami do psychologa bądź psychoterapeuty. Może to być nawet szkolny psycholog/pedagog. I opowiedzieć o swoim złym samopoczuciu i problemach związanych z najbliższymi. Oni Cię wysłuchają i doradzą następne kroki. Innym rozwiązaniem jest zadzwonienie na telefon zaufania. Tam też powinni Ci doradzić, co dalej masz robić ze swoimi kłopotami. Być może potrzebna Ci będzie psychoterapia. Są takie bezpłatne. Więc się nimi też zainteresuj. Jakąkolwiek drogę byś nie wybrał - zachęcam do działania, aktywnego poszukiwania rozwiązania swych problemów. Bo prawdopodobnie da się je rozwiązać. Dodam jeszcze, że jestem pod dobrym wrażeniem, że w tak młodym wieku zainteresowałeś się "po dorosłemu" swoim stanem psychicznym.

No i nie zapominaj o tym forum. Znajdziesz tu wśród mnóstwa wątków dużo pożytecznych i wartościowych dla Ciebie informacji. I odzywaj się, gdybyś miał jakiekolwiek pytania lub kłopoty. Powodzenia! ;)
miki74
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: czy to depresja ?

przez VasqueS 02 mar 2010, 00:22
strawberryxoxo, JA bym widział u Ciebie albo nerwice i depresje albo nerwice ale nei ejstem lekarzem najlepiej by było żebyś sięwybrał do psychoterapeuty i porozmawiał z nim o tym wszystkim lub do psychiatry po jakieś leki na poprawienie samopoczucia ale to dobre tylko na chwile
VasqueS
Offline

Re: czy to depresja ?

przez Martwy Prezydent 02 mar 2010, 17:16
strawberryxoxo, I jak tam? Próbowałeś rozmawiać?
Martwy Prezydent
Offline

Re: czy to depresja ?

przez strawberryxoxo 03 mar 2010, 18:50
Próbowałam.. Powiedzieli że jestem świrem. I tyle. Taka z nimi rozmowa :( .. Ja kompletnie do nich nie pasuje ....

I czuje że już dłużej tego nie wytrzymam :( .....
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
01 mar 2010, 20:42

Re: czy to depresja ?

przez Martwy Prezydent 03 mar 2010, 19:15
strawberryxoxo, Zalecam terapię. Spróbuj.
Martwy Prezydent
Offline

Re: czy to depresja ?

przez VasqueS 04 mar 2010, 12:14
strawberryxoxo, Oni patrzą na streotypy naszczęscie możesz pójść do lekarza 1 kontaktu po skierowanei do psychiatry opowiedzieć mu problem i pójść do właściwego napewno nie powinni mówić że jesteś świrem bo nie jesteś zabiłaś kogoś gwałcisz maniaklanie ?!
Co to za podejście z ich strony myślę że terapia na pierwszym miejscu tutaj powinna być żebyś mogła znaleźć siły na to żeby się nei przejmować :)
VasqueS
Offline

Re: czy to depresja ?

przez Martwy Prezydent 04 mar 2010, 17:50
strawberryxoxo, Nie przejmuj się tym co mówią o Tobie ludzie niemający pojęcia co siedzi w Twojej głowie. Po prostu idź do psychologa najlepiej. Tam znajdziesz pomoc.
Martwy Prezydent
Offline

Re: czy to depresja ?

przez Martwy Prezydent 08 mar 2010, 05:31
strawberryxoxo, Co zdecydowałaś odnośnie terapii?
Martwy Prezydent
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do