Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

kloss,

cześć:)

A co u Ciebie? Jak się czujesz? Ja bywam senna od czasu do czasu, pamiętam, że Ty tez swego czasu narzekałeś na senność:(

 

Kochani,

nie dojechałam dzisiaj do dr, przełożyłam wizytę na piątek (ze względu na anomalia pogodowe, ciężki dojazd i problemy z autem..:(), więc żadnych szczegółów nie powiem...

Czuję się bardzo dobrze, choć czasami się zastanawiam czy mogłoby być jeszcze lepiej?! Troszkę dokucza mi senność, suchość w ustach...

Funkcjonuje w sumie normalnie, nie mam leków i ataków paniki, zawrotów głowy nic takiego.

Mam wrażenie, że mam mniej energii niż przed esci. Dramatu jednak nie ma, wszystko zależy od dnia:)

chęć do działania jest, mobilizacja też, zauważyłam, że jestem dużo, dużo spokojniejsza, taka wyważona, i byle co nie wyprowadza mnie z równowagi...Na szczęście, nie jest to takie znieczulenie, że jest mi obojętne wszystko...

Z pewnością wenlafaksyna działała na mnie bardziej pobudzająco, a esci tylko uspokajająco...

Nie narzekam jednak:)

 

pozdrawiam serdecznie walczących, bo wiem, że łatwo nie jest:(

 

Nova, kolejny atak miałaś? ciężko to pojąć, że tak na citalu dobrze się czułaś a wystarczyły 4 dni, by wszystko to zburzyć:(:(

Elmopl, wiesz, że cały czas trzymam kciuki i mocno dopinguję...i tak bym chciała, byś i tez poczuła poprawę...

Radol, Ty już na 20 mg? A nie masz jakiś uboków dodatkowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

Wiesz, z jednej strony teoretycznie nie powinno być takich jazd, zresztą pisał o tym kilka stron wcześniej Dark.

Ale... no właśnie... Swego czasu efectin kosztował ponad 100 zł. i moja znajoma, która też to brała postanowiła zamienić na tańszy zamiennik, nie pamiętam nazwy tego tańszego o połowę zamiennika, ale biorąc efectin chyba z pół roku, wykupiła ten nowy i dostała po zamienniku takich jazd, ze szok...po 2-3 dniach poleciała z powrotem po efectin zażyła i jak ręką odjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany... zaglådam do Was dzisiaj i co widze ??? :shock:

Jazda na calego ! Elmopl i Tojaaa, przybijam piåtke i solidaryzuje sie z Wami.

Wzielam sobie calå tabletke wczoraj wieczorem i znow moj humor sie poprawil. A o 5.30 raniutko wystrzelilam z wyrka jak sprezyna i trzymajcie mnie... bo zaraz wyskocze z siebie ! Znow ten poje.b.a.ny atak paniki, qrva juz nie mam sil :why:

 

Na polowce dawki zle, na calej jeszcze gorzej... , dlonie drzå, szumy w uszach i niedobrze mi, zbiera mnie na wymioty i znowu czuje jadlowstret. Zwolnienie chorobowe dobiega konca a ja w jeszcze gorszym stanie niz przed calå kuracjå. Pierwsze 2,5 tygodnia na citalu REWELACJA i tesknie teraz do tego stanu, po 4 dniach przerwy HORROR. I jestem w kropce : wziåc dzis calå tabe czy polowke ? Obudzilam sie jakas opuchnieta i wystraszona, po omacku doczlapalam sie do toalety i czuje jak odplywam....

 

Od ataku uplynelo niecale 10 godzi a nadal czuje sie jakby przeze mnie przebieglo stado rozwscieczonych zubrow.

Fajna odskocznia od codziennosci ! Coraz lepszå rozrywke funduje mi cital i nie ma litosci dla mnie. Replay, replay and replay.

Nie moge sie wrecz doczekac nastepnej jazdy, co tym razem wykombinuje i jak sobie zadrwi ze mnie ? Ale ubaw !!! :why:

Idz z rana do psychiatry innego i zmien leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,ja to nadrabiam teraz strasznie.Na początku przez pierwsze trzy tygodnie,schudlam4kg.A teraz nadrabiam....slodyczami glownie.Moglabym je jeść tonami....:)Katarzynka pisala kiedys o kawie,a ha nam codziennie ochote na pepsi...nie daj boże jak zabraknie pepsi w domu.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani :D

 

ufff... ciezki dzis bardzo dzien ale juz jest lepiej. Zdecydowalam sie jednak wziåc dzisiaj ponownie calå tabletke i daje sobie 2-3 dni na ustabilizowanie mojego zachwianego stanu. Osobiscie chcialabym sie czuc juz zawsze tak jak TERAZ, W TEJ CHWILI, spokojna, wyciszona i w dobrym humorze.

 

Mogio te slodycze... dla mnie mogly w ogole nie istniec od dziecka. Z jakies 2 tygodnie przed moim pierwszym atakiem w zyciu, czulam dokladnie takå ogromnå ochote na slodycze co TY. I dzien w dzien pakowalam w siebie okolo pol kilo cukierkow, batonikow i koniecznie coca-cole ! Nie bylo wieczora abym sie opanowala i nie zjadla czegos co posiada mega zawartosc cukru. Po 2 tygodniach takiej uczty pojawil sie u mnie atak paniki. W ciågu pierwszych 2 miesiecy dostalam 5 atakow i przeszly one bez wiekszego echa. Potem mialam spokoj przez nastepne 8 miesiecy i znow poczulam niepojety pociåg do slodyczy. Ten sam scenariusz oczywiscie : dwa tygodnie nawzeralam sie czekolad, batonikow, cukierkow i coca-coli. Dzien bez nich bylby dla mnie dniem straconym. I pank ! Kolejna fala atakow paniki, tym razem przez okres 2 miesiecy mialam ich juz 11. Ale tym razem po takim ataku wylådowalam u psychiatry i dostalam leki. Mialam miesiåc przerwy tzn. ataki laskawie odståpily ale od jakis dwoch tygodni wstecz znowu poczulam pragnienie slodyczy. I dokladnie w te niedziele dostalam atak i dzisiaj rano. Jakos od niedzieli przestalo mnie ciågnåc do slodyczy. I moze dlatego kojarze te "slodkie zrywy" jako ostrzezenie przed nadejsciem kolejnej fali atakow.

 

Krista pisalas cos o hydroxynie( hydroxyzynie ? ) jako wspomagajåcy lek do SSRI. Czy on jest z grupy benzodiazepamow ? Bierzesz go doraznie przy atakach paniki czy jako aktywizator abys poczula przyplyw sily i energii do dzialania ? Ja w ogole nie mam zadnego poweru do dzialania, nic mi sie nie chce choc wiem, ze powinnam zrobic cokolwiek.

 

Kasienka40 Ty znowusz wspominacz czesto wenfle, ze postawila Cie szybko na nogi i mialas natchnienie do dzialania. Moze ja napomkne mojemu lekarzowi o wenfli ? Bo cos mi sie zdaje, ze ten cital splatal mi figle.

 

Radol U Ciebie wyraznie widac poprawe i troche niebardzo rozumiem decyzji o zwiekszeniu dawki skoro nie czules zjazdow nastroju na malej dawce. No ale to moze taki cel leczenia by moc potem z czego schodzic w dol jesli lekarz zadecyduje powolne odstawianie esci.

 

Kloss jak dobrze, ze sie odezwales ! Milo uslyszec co sie dzieje u naszych rzadkich bywalcow forum. Nabyles juz nexpram i zapomniales o przekletym mozarinie ? No zeby taka jazda byla na zamienniku ??? Wspolczuje Tobie tych przykrych przejsc. Niby zamiennik ale jednak cos nie halo.

 

elmopl no Ty tez bidulko cierpisz niemilosiernie. Co lekarz to inne zalecenia pomimo tego samego leku. Matko... mam wrazenie, ze oni na nas robiå doswiadczenia bo moze akurat så w trakcie pisania jakies pracy naukowej nt. wplyw SSRI na blondynow albo wplyw SSRI na osoby otyle.

 

Tojaaa dzis niewiele napisalas. Lepiej Ci juz troszke ? Powiedz, ze lepiej - to i nam wszystkim bedzie razniej.

 

Gradrec lipnie sie dzis czujesz powiadasz ? To pewnie ten kolejny dzien w kratke. Jutro bedzie lepiej !

 

WIKTORIA hallooo ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×