Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

A bierzesz Lexapro na depresje glownie czy cos tam jescze jest ?

 

Ogolnie ok 20-40 % ludzi ma takiego farta, ze na dobranym leku dla nich wracaja absolutnie .normalnosci albo i lepiej :P.

 

U okolo 20-40 % na nieidealnie dobranym leku mozna tylko w pewnym stopniu poprawic jakosc zycia i zredukowac chorobe.

 

Ogolnie po takim czasie Lexapro powinno juz dzialac.

Ja odczuwam taka poprawe , ze mniej sie przejmuje, wolniejsze bicie serca itp itd, ale do mojego stanu normalnego do jeszcze duuzo brakuje. Ja daje lekowi jescze z 2-3 miechy czasu (biore 1,5 miecha)- jak po tym czasie nie bedzie takiej poprawy jakiej chce to bede kombinowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro biorę na depresję. Lek ten został mi przepisany, bo ponoć jest nowoczesny i nie ma za bardzo skutków ubocznych. Mi zależalo głównie na lekarstwie powiedzmy "delikatnym", ponieważ od wielu lat mam problemy z żołądkiem.

No cóż, w takim razie poczekam do początku czerwca. Jak nie będzie poprawy skonsultuję to z moim lekarzem.

Bardzo się cieszę, że Tobie ten lek pomaga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marttitka, mnie teżten lek pomógł - jestem obecnie 3 dzień na odstawieniu. Jednak potrzeba trochę czasu o mnie ten lek zaczął działać tak 3-6 miesięcy brania i poprawa była bardzo powolna, więc trzeba się uzbroic w cierpliwość. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda No substancja czynna Depralinu to Escitalopram, czyli ta sama co w Lexapro.

 

Jednak jak to niektorzy mowia, ze na jednych dziala lepiej dany generyk.

 

Nie wiem czy to psychika czy substancje dodatkowe moga miec takie znaczenie.

 

Zamierzasz brac Esci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda No substancja czynna Depralinu to Escitalopram, czyli ta sama co w Lexapro.

 

Jednak jak to niektorzy mowia, ze na jednych dziala lepiej dany generyk.

 

Nie wiem czy to psychika czy substancje dodatkowe moga miec takie znaczenie.

 

Zamierzasz brac Esci ?

 

Dany generyk działa lepiej czyli który?

Dostałam dziś receptę na Depralin 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ty MagdaBMW ? Czemu masz nowe konto ?

 

Mowilem ogolnie, ze niekotrzy pisza, ze np Bioxetin dziala super a Fluoxetin w ogole itp.

 

 

Wedlug opini specow z przychodni najlepszy Esci to Cipralex.

 

 

Info :

 

Escitalopram, udoskonalony preparat citalopramu jest jednym z najlepiej tolerowanych

leków przeciwdepresyjnych. Równoczenie skutecznoæ escitalopramu w dawce

10 mg/dzieñ jest porównywalna do dawki 60 mg/dzieñ citalopramu.

 

Pozwala to na uznanie escitalopramu za lek o korzystniejszym stosunku skuteczno

ci do tolerancji. Mo¿na oczekiwaæ, ¿e bêdzie on jeszcze bardziej bezpieczny

i szerzej stosowany od macierzystego leku, zw³aszcza u chorych wymagaj¹cych

szczególnie bezpiecznego leku przeciwdepresyjnego, zw³aszcza z równoczesnymi

chorobami somatycznymi lub wspó³istniej¹cymi innymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Sporód SSRI escitalopram wyró¿nia najbardziej selektywne dzia-

³anie na wychwyt zwrotny serotoniny. Ró¿nice powinowactwa SSRI do transporter

ów neuroprzekanictwa przedstawiono w tabeli 1.

Porównanie escitalopramu i innych SSRI pod wzglêdem powinowactwa do transporter

ów dopaminy i noradrenaliny oraz w stosunku serotoniny wykazuje, ¿e escitalopram

cechuje najwiêksza z wszystkich leków z grupy SSRI (w³¹cznie z citalopramem)

selektywnoæ wp³ywu na neuroprzekanictwo serotoninergiczne (26).

G³ówny metabolit escitalopramu tak¿e cechuje wybiórcze dzia³anie serotoninergiczne

(17).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek- tak, to ja :smile: A tak jakoś wyszło, że stare usunęłam i mam nowe :P Dzięki za te info. Czyli ten lek nada się na leczenie nerwicy lękowej i fobii społecznej? Tak twierdzi mój psych ;)

 

Aree- nie, no myślę że ten Depralin jednak wykupię, nie będę się chociaż raz bawić w zamienniki ;)

Ale działanie ma takie samo wg danych jak Lexapro, tak? Tylko o to mi chodzi :smile:

 

Mam nadzieję że będzie ok po tym leku, bo po Asertinie czułam się jak zombie ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Ponoć Elicea kosztuje ok 70zł, a mój Depralin ok 40zł :P

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s.2. Który z nich to oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, dziękuję :smile: Pytam dlatego, że w temacie o Depralinie jest bardzo mało postów, a skoro to to samo to będę tutaj czytać i się wypowiadać. Zobaczymy, czy pomoże ;) Zamierzam zacząć pojutrze. Tylko myślę czy zaczynać od połówki 10mg czy od ćwiartki ? Jak myślicie? Lekarz mówił żeby od połówki tej 10mg, ale myślę że jak zacznę od ćwiartki to mniej efektów ubocznych zaliczę. No, i dał mi Xanax na pierwsze dwa tygodnie...

Pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało postów bo te generyki są pierwsze i stosunkowe nowe na rynku i mało ludzi je jeszcze bierze pewnie. Jak jesteś wrażliwa na leki to zacznij od jak najmniejszej. Podobno escitalopram daje najmniej skutków ubocznych ze wszystkich SSRI. Powodzenia w kuracji. :) No i informuj na bierząco jak tam Twoja fobia społeczna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wcześniej brałam Asertin dwa lata temu z SSRI, ale tylko 3-4 miesiące i odstawiłam sama. Mam nadzieję że na tym będzie ok ;) Mam nerwicę lękową, fobię społeczną, lęk napadowy... Ale ogólnie czuję się dobrze w sumie :smile:

No to zacznę od ćwiartek przez kilka dni, potem po 5mg dwa tygodnie i potem cała 10mg raz dziennie. Będę zdawać relację na bieżąco :smile: Dziękuję Wam za informacje i za wsparcie :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mg to dosyć mała dawka i myślę, że nie ma potrzeby brania ćwiartki ,ale kwestia gustu ;) ja już 2 razy przerabiałam lexapro w walce z nerwicą i za każdym razem zaczynałam od 5mg - skutków ubocznych nie zauważyłam żadnych (oprócz nasilenia leków na samym początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobia- dzięki za tę wskazówkę :smile: Może faktycznie masz rację. Lekarz mnie uprzedził o możliwości nasilenia lęku i dlatego dał m Xanax na pierwsze dwa tygodnie (zresztą chyba jak w każdym SSRI). Tobie pomógł ten lek ? Po jakim czasie poczułaś że 'działa'?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, mi moj psychiatra tez chcial dac depralin:D tzn(gdybym sie już uparla na leki,bo ogolnie nie chce bym brala).we wtorek ide do niego i albo wroce bez leku,albo z depralinem wlasnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, kurcze,czy trzeba czekac 3 miesiace?wiesz sertralniy nie moglam zdzierzyc,ale zaczela "dzialac" od razu,bioxetin zadzialal na mnie po 3 tygodniach,a paxtin po 10 dniach dzialal już bardzo dobrze.Psychiatre tez mam na nfz-akurat mi sie fajnie trafilo,bo jest jednoczesnie neurologiem,psychiatrą i terapeutaą;) Ja jestem dda-wiec moge korzystac z terapii i psychiatrow za darmo,bez kolejki-tylko w specjalnych ośrodkach..I moj psych jest ok,bo wszystko mi wypisuje na "P",takze naprawde-mam szczescie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, terapie mam u Terapeutki,bo nie powinno sie uczeszczac na terapie do kogos kto daje Ci leki-taka zasada analityczna :smile:

Co do kolesia-jest strasznie inteligentny,bardzo mądry-w szpitalu jak bylam to wszyscy mi zazdroscili,że u niego sie lecze ;)Wizyta u Niego trwa godzine,jak mialam przerwę w terapii,albo cięższy stan (np teraz) to chodzę raz na dwa tygodnie,albo w tygodniu(ale staram sie już nie nadużywać jego dobrocii..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, dzwonie do niego i mowie:kiedy mogę przyjsc?:)Bez kolejkki-chodzilo mi o to,że nie musze czekac miesiacami czy tygodniami tak jak jest u wiekszosci lekarzy na nfz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×