Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje ADHD czy nie istnieje ja go nie mam. Dzisiaj zjadłam na śniadanie 10mg fluo :mrgreen: W sumie nic mi nie było, fakt, chce mi się spać w sensie takim, że jak przyłożę głowę do poduszki to śpię w najlepsze :P , ale nie czuję się taka zmęczona jak po 10mg escitalopramu. Jak się nie położę to nie śpię, a jak się położę to śpię :mrgreen: , chyba wiecie co mam na myśli. Ja wiem, ze trzeci dzień brania to nic, bo nawet się zaczęło wkręcać, ale czuję, ze to będzie fajny mix z escitalopramem. Oby dalej trwał u mnie jasny umysł i zero moich uprzykrzających życie fantazji :yeah:

 

-- 22 lip 2013, 16:21 --

 

Bardzo pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Powiedzcie mi co to może być, bo już dostaję fioła. Otóż nie wiem czy to mięśnie, płuca, kości czy żołądek, ale boli mnie od czasu do czasu w okolicach mostka, czasami promieniuje do pleców na tej samej wysokości. Taka jakby obręcz. Ból kłujący, nie powoduje kłopotów z oddychaniem. Miał ktoś taki skutek uboczny? Może to być żołądek? Ładuję w siebie te prochy i nie wiem sama czy to możliwe, żeby aż tak pojechać sobie organizm chemią :bezradny: . Może być jeszcze opcja, ze to ból mięśni od siedzenia przy kompie niemal 18 godzin na dobę.... Co Wy na to? Prochy czy mój styl życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmienić wenlę na fluo, stopniowo schodzić z wenli i powoli dodawać fluo. Czy ten wariant będzie lepszy, niż zejście z wenli do zera a potem dopiero zmiana leku? Chodzi mi konkretnie o to, że wg moich przypuszczeń fluo może nasilać lęki na początku więc mała dawka wenlafaksyny może okazać się pomocna (ogółem trochę chaotycznie napisałem). Boję się też trochę, czy będąc na samej fluoksetynie wróci mi moja agorafobia - nie mam pojęcia jak fluo może działać na lęki nawet po dłuższym okresie zażywania.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was brał mix fluoksetyna+trazodon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle miałem ciągle chęć na seks, ale od kiedy biorę Fluoksetynę, nie mam w ogóle chęci. Więc u mnie tak jak u kolegi powyżej.

 

W sumie prawie mija 3 tydzień brania Fluoksetyny i jest lepiej. Natomiast pozostały poranne lęki no i wahania nastroju, które mam nadzieję, że miną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Trudno wlasciwie powiedzieć dlaczego się na tym forum zarejestrowałem, prócz oczywistego faktu, iż jak Wy mam pewne problemy. Cierpie na nerwice z elementami depresji, lub też depresje z elementami nerwicy - zależy od rozłożenia akcentów i okresu. Od paru dni biore Seronil, jest no moj 4 lek którym byłem leczony, poprzednie nie dawały żadnego efektu, nawet skutków ubocznych brak. Mam nadzieje, ze tym razem cos sie zmieni...bo potrzebuje trochę spokoju i nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawie mija 3 tydzień brania Fluoksetyny i jest lepiej. Natomiast pozostały poranne lęki no i wahania nastroju, które mam nadzieję, że miną?

Nie oczekuj że lek zrobi wszystko. Poczekaj jeszcze trochę aż fluo ci całkiem "zaskoczy" i zaczynaj rozmyślać nad sposobami walki z tym co wymieniasz.

 

Witam serdecznie. Trudno wlasciwie powiedzieć dlaczego się na tym forum zarejestrowałem, prócz oczywistego faktu, iż jak Wy mam pewne problemy. Cierpie na nerwice z elementami depresji, lub też depresje z elementami nerwicy - zależy od rozłożenia akcentów i okresu. Od paru dni biore Seronil, jest no moj 4 lek którym byłem leczony, poprzednie nie dawały żadnego efektu, nawet skutków ubocznych brak. Mam nadzieje, ze tym razem cos sie zmieni...bo potrzebuje trochę spokoju i nadziei.

U mnie Seronil był trzeci w "kolejce" i dobrze zadziałał, życzę podobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była paroksetyna, citalopram, wenlafaksyna, neuroleptyki, mirta, trazodon, a teraz będzie zmiana lekarza. Lęki podleczone, występują bardzo rzadko. Dlatego szukam czegoś, co mógłbym zasugerować lekarzowi. Potrzebuję napędu, jakiejkolwiek motywacji do działania, choćby lekkiej. Póki co wszystkie leki powodowały znieczulicę i mega spowolnienie, przez które wyleciałem z pracy. Zastanawia mnie połączenie fluo z mianseryną. Ponoć fluo u niektórych potrafi nasilać lęki, stąd dołożenie miansy na noc. Wiem od deadera, że z powodzeniem stosuje takie połączenie i chciałbym też poznać opinie innych na ten temat, lub sugestie na temat leku/mixu, który sprawdziłby się w mojej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 dni na Seronilu - znacząca poprawa. Brak zarówno doła jak i "ataków paniki", wszystko przyjmowałem z dystansem a złe myśli choć wszechobecne spotykały sie z moja obojętnością. Słowem - nadzieja i spokój. Niestety czwartego dnia poprzez napotkanie na czynnik mocno-stresogeenny wszystko wróciło, by nie powiedziec z zdwojoną siła. Od tego momentu to teraz 11 dzień przyjmowania dawki 20..jest tak jak było :( ...przydarzył mi się efekt placebo i to pierwszy raz przy jakichkolwiek lekach. Czytałem, że to dobry lek i musi się rozkręcić, iż po miesiącu dopiero widać różnice. Jutro wchodzę na dawkę 40. Mam nadzieje, ze to mi wreszcie pomoże, bo jak sami wiecie trudno jest funkcjonować, a co dopiero naprawdę zyc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja unikam , kiedy biorę leki wolę nie ryzykować.

 

Kurcze dzisiaj o 15 miałem zjazd, mega zjazd. Był on wywołany co prawda pewną sytuacją, ale do tego momentu lek działał świetnie mogę powiedziec. Nie wiem czy aż tak na mnie wywarła wpływ ta sytuacja, że się poskładałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.przydarzył mi się efekt placebo

Oj, to samo miałem, to samo :D Ale u mnie trwało z tydzień ;)

Dzieki za słowa otuchy :). Jak z Waszych doświadczeń wygląda sprawa spożywania napojów alkoholowych? Niewskazane, niedopuszczalne czy nie mające wpływu?

Ja łykam seronil 20 rano, i jak wieczorem mam coś wypić alkoholowego to nie odczuwam różnicy w porównaniu do okresu przed leczeniem. Inna sprawa że też przez poprawę nastroju piję teraz duuuużo mniej i rzadziej niż wtedy, więc nie wiem jak by było po totalnym nawaleniu :P Generalnie jak przy wszystkich lekach teoretycznie nie powinno się alkoholizować, ale fluo zdaje się to nie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja unikam , kiedy biorę leki wolę nie ryzykować.

 

Co do zasady ja także, jednak sa sytuacje prywatne czy biznesowe w których unikniecie może być z rożnych powodów niekorzystne...

 

Kurcze dzisiaj o 15 miałem zjazd, mega zjazd. Był on wywołany co prawda pewną sytuacją, ale do tego momentu lek działał świetnie mogę powiedziec. Nie wiem czy aż tak na mnie wywarła wpływ ta sytuacja, że się poskładałem...

 

I jak, wyszedłeś z spadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem własnie co się stało, Fluo się pięknie wkręciła już przynajmniej tak mi się wydawało, a od wczoraj jestem poskładany. W nocy nie spałem miałem ataki, zastanawiam się, czy nie będzie konieczne zwiększenie dawki , mam 20 mg. W delegacji jak byłem, to lek dał mi mega kopa i energię, a po powrocie do domu mam zjazd, w nocy było tragicznie. Może jeszcze trzeba poczekac? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to samo miałem, to samo :D Ale u mnie trwało z tydzień ;)

 

Pierwszy raz zdarzył mi sie taki efekt. Można na to spojrzeć defetystycznie - cholera lek nie działa, lub tez bardziej pozytywnie - miałem trzy dni spokoju. Ale...chciałbym by zadziałal potrzebuje sie czegos "złapać...czegos co daje nadzieje.

 

 

Ja łykam seronil 20 rano, i jak wieczorem mam coś wypić alkoholowego to nie odczuwam różnicy w porównaniu do okresu przed leczeniem. Inna sprawa że też przez poprawę nastroju piję teraz duuuużo mniej i rzadziej niż wtedy, więc nie wiem jak by było po totalnym nawaleniu :P Generalnie jak przy wszystkich lekach teoretycznie nie powinno się alkoholizować, ale fluo zdaje się to nie przeszkadzać.

Osobiście nie czuje większej różnicy, jedynie czego się obawiam czy...alkohol nie osłabi leczniczych właściwości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem własnie co się stało, Fluo się pięknie wkręciła już przynajmniej tak mi się wydawało, a od wczoraj jestem poskładany. W nocy nie spałem miałem ataki, zastanawiam się, czy nie będzie konieczne zwiększenie dawki , mam 20 mg. W delegacji jak byłem, to lek dał mi mega kopa i energię, a po powrocie do domu mam zjazd, w nocy było tragicznie. Może jeszcze trzeba poczekac? Nie wiem.

Ja na twoim miejscu poprosiłbym lekarza o dodatkowy, doraźny lek uspokajający. Nawet hydroksyzyna w odpowiedniej dawce potrafi człowieka trochę uspokoić.

 

chciałbym by zadziałal potrzebuje sie czegos "złapać...czegos co daje nadzieje.

(...)

Osobiście nie czuje większej różnicy, jedynie czego się obawiam czy...alkohol nie osłabi leczniczych właściwości itp.

Złap się myśli że za 2 miesiące będziesz czuł się znakomicie ;) Pół żartem pół serio to piszę - bo dokładnie tak robiłem. Jak dostałem flou to zacisnąłem zęby, pomyślałem sobie "przecież to Prozac w innym opakowaniu, MUSI zadziałać" i... po dwóch miesiącach było już zajebiście.

 

Co do alkoholu to nie osłabia bodajże właściwości leczniczych. Z tego co wiem to najcześciej chodzi o to że alkohol wzmaga działanie leków, i np. łączenie go z nasennymi gwarantuje że pośpisz dłużej niż planowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×