Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
darunia

gorsze dni a leki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas brania leóków macie gorsze dni, takie z wiekszym lękiem, niepokojem i spadkiem nastroju? Czy jak się bierze leki to zjazdów nie powinno byc?

Od 2 miesięcy biore zotral, przez pierwszy m-c brałam jeszcze sulpiryd ale musiałam odstawić bo dostałam mlekotoku, po odstawieniu leku i zwiększeniu dawki zotralu na 100mg czułam sie fatalnie (pewnie obydwie rzeczy sie na to złożyły) później było ok, ale tydzień temu umarł mój dziadek i jakoś tak się rozkleiłam że czuje pogorszenie, od 3 dni zwiększam zotral do 125 mg, nie wiem czy to coś da, czuję sie znowu nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy zwiększaniu dawki zawsze tak jest, że skutki uboczne się znów pojawiają ale mijają po góra tygodniu.

Też biorę sertralinę 2 miesiące i też mam spadki nastroju ale więcej jest tych lepszych dni jednak. Myślę że 2 miesiące to jeszcze mało, trzeba poczekać aż lek się całkowicie rozkręci w naszym organiźmie.

Ja np. wczoraj przez cały dzień czułam się bardzo dobrze, a wieczorem wybuchnęłam płaczem i to bardzo głębokim. Myślę, że lek na codzień tuszuje nasze "niedobre" emocje ale one i tak muszą znaleźć w końcu ujście. I u mnie tak jest właśnie, jakiś czas czuję się dobrze, aż przychodzi taki dzień kiedy wybucham i wszystkie nagromadzone, stłumione przez lek emocje wyłażą ze mnie.

Także ogólnie myślę że takie gorsze dni nie są czymś złym, dobrze że tak jest. W końcu jesteśmy ludźmi z wszystkimi uczuciami, z radością jak i ze smutkiem itp... I ten smutek też powinien się pojawiać od czasu do czasu, nawet podczas leczenia. To jest dobre dla naszej równowagi psychicznej. Nie może być ciągle słonecznie, musi być też deszcz, żeby przyroda, w tym i my, mogła żyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak mnie jak cos przygnebi to czuje sie znowu zle, ale to dobrze bo to znaczy ze lek nie przytepia emocji, i czlowiek czuje sie jak czlowiek a nie jak maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliana, z tym zwiekszaniem jest nie zawsze tak, jak piszesz. Czesto przy podnoszeniu dawki nie dosc, ze nie wystepuja zadne skutki uboczne, to jeszcze samopoczucie od razu sie poprawia (naturalnie, jezeli lek jest dobrze dobrany). Natomiast jesli antydepresant lub neuroleptyk jest nietrafiony, stan chorego sie pogarsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to wg tego co piszesz Anno wychodzi na to, że mam źle dobrany lek :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, ja przy podnoszeniu dawki maiłam cały komplet skutków ubocznych, czułams ie fatalnie przez pewien czas a potem wszytsko się naprostowało i lek mi pomógł...także to nie jest tak, że tylko jak wszystko ok to lek dobrze dobrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja ostatnio, tzn od 1,5 tygodnia zwiększyłam dawkę i nadal poprawy nie ma. Myślę o tym żeby znów zejść z tej dawki żeby było lepiej... Już nie wiem jak to z tym jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to szczescie, ze mi lekarka od razu dobrała odpowiednie leki, wiadomo, ze na początku czulam sie zle, ale po ok. 3 tyg. wszystko przeszlo. czuje sie dobrze, czasem tylko jak mnie zlapie, to biore doraznie xanax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dla jasności: zwiększyłam dawkę sertraliny z 75mg na 100mg i czuję się gorzej, m.in. mam nasilone lęki. A przy dawce 75mg było dobrze, lęki zmniejszone i samopoczucie OK. Więc nie wiem czy zostać przy 100 i czekać czy wrócić do 75mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliksa, tylko rzecz polega na tym, żeby xanaxu nie brać........dobrze dobrane leki powinny eliminować powoli ataki .....tak mi się wydaje, ile bierzesz ten podstawowy lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliana, wcale nie twierdze, ze masz zle dobrany lek. Moze po prostu lepiej ci sluzy mniejsza dawka. Chcialam tylko zaznaczyc, ze nie mozna generalizowac i trzeba raczej unikac slow "nigdy" i "zawsze". U niektorych sa objawy uboczne przy zwiekszaniu, a u niektorych ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba tak jest, że mniejsza dawka lepiej mi służy i od wczoraj zażywam właśnie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×