Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".


Picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak siedzę w domu to się nudzę a jak się nudzę to włączam net a jak wiadomo google nie są przyjacielem hipochondryka;)))dlatego staram się dużo czasu spędzać na zewnątrz , kiedyś nie lubiłam miałam czas gdy wcale praktycznie nie wychodziłam a potem gdy już wyszłam to myślałam ,że mi się coś stanie itp a teraz nie mam problemu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D wychodzę , biegam , jeżdze na rowerze ,opalam się 8) i nawet wole być na zewnątrz niż w domu:)

 

[Dodane po edycji:]

 

wiecie co jeszcze było dla mnie silnym bodzcem do pracowania nad sobą ?? kiedyś widziałam chorą 4-latkę ma ona białaczke i praktycznie całe ,życie w szpitalu spędziła jak na nią patrzyłam to pomyślałam ,że co ja robię jestem zdrowa (tylko psychicznie nie zbyt :mrgreen: ) mogę cieszyć się życiem nie spędzam czasu w szpitalach i,że kiedyś będzie na to za póżno a potem będe żałować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko google. Ja dawno, dawno temu miałem "zawał" na lekcji biologii, bo wlaśnie przerabialiśmy budowę serca. Przyjechało nawet pogotowie na sygnale. Zaraz przybiegła też wicedyrektorka i była nawet bardziej blada niż ja :twisted: Jak to się mówi - grunt to wyobraźnia. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałam mature z biologii:P ale wtedy jeszcze nie miałam nerwicy , ale hipochondrie tak:P np czytałam o chorobach serca i wydawało mi się,że puls mam wysoki:P i tak było o wszystkim:P ale jakoś chorób serca się nie boje choć u mnie w rodzinie wszyscy na serce umarli a ja nie mam całkiem zdrowego:P więc powinnam się bać prawda:P? a tu nic :mrgreen: ale jak wypowiesz słowo "sepsa "to koniec;)) a do tego mieszkam w zachodniopomorskim gdzie jeszcze ponad tydzień temu epidemia była cOż ja wtedy przeżywałam:)nadal boję się wziąść szczepionke jak pisałam wcześniej bo się naczytałam różnych opinii , i sama nie wiem :/ ale chyba się odważe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie. Tez problemem bylo nawet zamkniecie psa w budzie. A teraz sie z tego smieje. Moge isc do sklepow, do znajomych itp. Jednak sa miejsca dalej od domu za ktore jeszcze nie mam odwagi wyjsc bo z miejsca dostaje mysli o ataku, jako ze juz kilka razy tam dostalem ataku wiec je omijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś słabo się na przystanku autobusowym zrobiło więc także wolę samochód teraz:P a jak nie wyjde kilka dni z domu to nie mam problemu , ale kiedyś miałam tak samo wystarczyło ,że nie byłam nigdzie 2-3 dni i już ciężko było ale wychodziłam codziennie chociaż na 10 min z psem lub blisko do sklepu aby z domu wyjść:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami w 100%, im więcej wychodzę tym lepiej się czuję:) Dzisiaj miałam super dzień, wyszłam, szłam o własnych chwilach i odwiozłam nawet koleżankę do domu 30 km:) Dzielna jestem, podziwiam się:) Cieszę się jak głupia:), to cudowne, że może człowiek tak po prostu cieszyć się z wyjścia z domu:) Walczę z sobą, nie łatwa to walka, ale jak widać po dniu dzisiejszym skuteczna:) I dobrze, że nie wzięłam tego Xanaxu czy jak mu tam, bo bym pewnie była otępiała i nie do życia:)))) Trzeba ufać intuicji i zgadzam się, wszystko zależy od nas samych, bo siła lezy w nas na pokonanie tego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO super napisz jak Ci poszlo:):)ja dziś byłam w lesie na spacerku no i wzielam szczepiomke na maningokoki:) odwazylam sie:P jak narazie to czuje sie ok nawet znaku na reku nie mam:D ale zobaczymy potem... mam nadzieje ze bedzie ok:) trzymajcie kciuki;))))

 

[Dodane po edycji:]

 

Ah zapomnialam dla mnie wziasc to szczepienie to naprawde duzo , panicznie boje sie sepsy najbardziej ze wszystkiego a czytalaam ze szczepionka moze nawet wywolac sepse!! wiec znerwicowani rozumieja dlaczego sie boje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katie124 >>> Skoro czujesz się dobrze, to rób to wszystko czego wcześniej się bałas zrobić. Zasada walki z nerwicą jest taka, że im bardziej Ci się czegoś nie chce, to tym bardziej TRZEBA to zrobić. Każde zaniechanie to punkt dla choroby, każd zwycięstwo to dalsza poprawa samopoczucia.

Ja tam sie dzisiaj czuje podle, po wczorajszej przygodzie w miescie, ale i tak idę sobie pospacerować/pobiegać. :twisted:

 

P.S. Nie piszcie o chorobach bo to bez sensu. Prawdopodobieństwo jest takie samo,` jak to, że sufit spadnie na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u psychologa i czuję, że to jest ten psycholog, który mi pomoże:))) Poryczałam się tam chyba z 5 razy, wiele mi to dało, ta wizyta.

anghelka22, Ty sie nie bój:) będzie dobrze, ja Cie rozumiem bo biorąc ten Zoloft też się bałam, więc wiem o co chodzi, nie myśl o tym i już, przynajmniej się postaraj:) Buziaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie jest ale trzeba jakos zyc:):) ja np problemu z wyjsciem juz nie mam kompletnie ale za to czasem mnie nachodza jeszcze te mysli o chorobie a jak sie juz zle czuje to koniec:P ale staram sie czyms zajac i mysle ok jak mi sie cos stanie to w szpitalu mi pomoga:P albo jem hheh:P to mi tez pomaga:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pomyślę o tym że mam wyjść z domu to zaczynam się denerwować i robi mi się słabo. Jak na razie rano zażywam połówke lexotanu i chodzę na spacery lecz tylko w mojej dzielnicy. I cały czas myślę o tym co się stanie czyli że coś złego mi się stanie. Okropne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×