Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

Donkey- ja wprost nie cierpię ciast itp z pudełka :P Wg mnie smakują jak chemia.

 

 

Fobia-Ubijam na sztywno białka z dwóch lub czterech jajek, pod koniec ubijania dodaję 140g cukru pudru i żółtka. Dalej ubijam. A potem tylko wsypuję ok 300g wiórek kokosowych, mieszam i łyżką nakładam na papier do pieczenia :smile: I piekę ok 15-20 minut w 170 stopniach. Gotowe i pyszne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj robiłam sernika hi i tym razem podobno był smaczniejszy niż mo poprzedni ktory z kolei mi smakowal bardziej heh a wszystko za sprawą sera, który był i za pierwszym i za drugim razem jakiś wodnisty i przez to mało się dopiekł, jednak wczoraj odrobinkę bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donkey- one sie spaliły po 5 minutach, i jedne i drugie! Dziady małe :evil: Już mam je gdzieś, nie robię.

A babka w sklepie mówiła że też robi z tych gotowych, tak jak Ty - z tej samej firmy. Ale jakoś nie wiem.... na razie chęć na kokosanki mi przeszła i chyba szybko nie wróci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis robię na obiad : Burito

 

składniki

 

* mięso mielone z łopatki 500 g

* 1 puszka kukurydzy słodkiej

* 1 papryka czerwona

* 1 saszetka Fix Kurczak po meksykańsku

* 300 g startego żółtego sera

* Gotowe placki tortilla 6 szt

 

Sposób przygotowania

 

1. Przygotowanie: otwieramy i odsączamy kukurydzę, paprykę kroimy w kostkę, ścieramy ser na tarce.

2. Placki tortilla zawijamy w folię aluminiową (żeby nie wyschły) i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, celem podgrzania.

3. Na patelni podsmażamy mięso bez przypraw do momentu aż będzie sypkie. Następnie dolewamy szklankę wody, wszystko posypujemy fixem i mieszamy. Następnie dodajemy 2/3 puszki kukurydzy i paprykę (jak będzie duża to nie dodajemy całej), Mieszamy i dusimy około 10 minut mieszając.

4. Starty ser wsypujemy do miseczki i kładziemy na stole. Do drugiej przelewamy zawartość patelni. Na talerze wykładamy po placku tortilli, nadmiar wkładamy do piekarnika, żeby nie wystygły. Każdy indywidualnie nakłada sobie ile chce do placka, posypuje serem i składa na pół lub zawija w rulonik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreenEye, Donkey- wg przepisu 170 stopni :( Może mam piekarnik popsuty :? Będę musiała to sprawdzić.

 

Ale dziś już nic nie gotuję. Burito brzmi pysznie, ale mam dość gotowania. No i wczoraj teściowa mi dała zapas żywności na najbliższe 5 lat i potem moja mama -ilość żarcia wystarczającą na przetrwanie wojny nuklearnej w bunkrze. Jak łatwo sie domyślić - nie ma sensu abym gotowała bo lodówka już krzyczy że ma dość. ;)

 

Bliksa- mi też sie zdarzają takie wpadki, ale jeszcze trzech nigdy nie otworzyłam po to aby żadnego nie dosypać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donkey- ja robię pyszne i bardzo proste maślane :smile:

 

Składniki:

 

120g miękkiego masła (musi być masło, margaryna się nie nadaje)

 

3 łyżki cukru pudru

 

150g mąki

 

kilka kropel aromatu waniliowego, śmietankowego lub innego, ja dałam waniliowy

 

 

Wykonanie:

 

Wszystkie składniki zagnieść, można utrzeć mikserem. Z ciasta zrobić kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego. Kłaść na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Spłaszczać widelcem, tworząc jednocześnie wzorek. Piec około 15-20 minut w temperaturze 180 stopni.

 

Smaczeego :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Możesz też do części masy dodać kakao to będą brązowe :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliksa, ja do dań meksykańskich w stylu burrito czy enchilada zawsze dodaje (poza tym co w twoim przepisie) dozo cebuli podsmażonej i obowiązkowo papryka chilli - bez tego się nie da :mrgreen:

 

Podam jeszcze maga prosty przepis na sos do sałatek - coś w stylu vinaigrette.

Łyżeczka musztardy, ząbek czosnku, Vegeta, bazylia, oregano, tymianek, pół łyżeczki miodu, oliwa z oliwek lub pestek winogron.

Mieszamy wszystko i wychodzi suuper sosik do sałaty lodowej, ogórka, pomidora, papryki - co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×