Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk bez przyczyny


kozlatko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

Mam na imie Kasia.Mam często lęlo bez powodu....

Wszystko zaczeło się gdy urodziłam córeczkę,moj były partner(teraz sie okazało po 2 latach bycia razem)że on jest alokoholikiem.

Znęcał się nademną!?Poniżał ,od najgorszej,posądzał o zdradę,pił piwo,wódkę.Zdrarzyło sie że mnie bił!! Pare dni temu odeszłam od niego!Przez 19mięsięcy byłam bita ,poniżana,wyrzucana z domu.....

Doprowadziło do nerwicy!?:(Która to już sie ciągnie19miesiecy:(

Niemam siły ,te leki wygrały!?Niechce już tak żyć!?Niepotrafie!?One mnie już wykończyły!!!!

Nie to wszystko zakończyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, że ciągle jestem w napięciu. Często nawet śmiech może wywołać taki lęk, lub po prostu tak ni z gruchy ni z pietruchy, czuje strach. Dochodzi mi jednak do tego lęk przed zwariowaniem i wzmożona obcość otoczenia, oraz wrażenie, że zaraz coś mi się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis rano wstałam robiłam wszystko...ale patrzyłam się za sobą czy coś się stanie złego..że zaras to nastąpi....!?

Ja już mam dość twgo życia!?W tym strachu !?jak mam żyć?

Ja mam dość!Najlepiej by było gdybym to zakończyła1?

 

[*EDIT*]

 

Ja dzis rano wstałam robiłam wszystko...ale patrzyłam się za sobą czy coś się stanie złego..że zaras to nastąpi....!?

Ja już mam dość twgo życia!?W tym strachu !?jak mam żyć?

Ja mam dość!Najlepiej by było gdybym to zakończyła1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie dziś to już przegięcie cały dzień lęk, lęk, lęk, niepokoj dosłownie bez żadnej przyczyny bez zadnego powodu i caly dzień jestem w domu nawet 0.5 xanaxu coś sałabo pomaga:/ do tego d/d i normalnie mam dość już tego:/nie idzie tak żyć ku...wa mać!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venus ale przed czym do jasnej cholery z czego sie to bierze poniekąd u mnie z tego mojego stanu i d/d ale dziś to już naprawde przerosło moje granice od samego rana lęk i lęk i niepokój i mam dość naprawde dość tego!!!chce normalnie żyć tak jak przed tym dziadostwem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venus ale przed czym do jasnej cholery z czego sie to bierze poniekąd u mnie z tego mojego stanu i d/d ale dziś to już naprawde przerosło moje granice od samego rana lęk i lęk i niepokój i mam dość naprawde dość tego!!!chce normalnie żyć tak jak przed tym dziadostwem!!!

kozlatko lęk to niewyrażona złość przede wszystkim, jednak mamy w sobie wiele lęków i o tym nawet nie wiemy. Żeby się o tym dowiedzieć to potrzebna jest psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venus chodziłem do psychologa pare miesiecy i niestety zrezygnowałem to nie miało to sensu dla mnie, jednego czego sie dowiedziałem to że powodem mojej nerwicy lękowej jest sytuacja która przeżyłem w dziecinstwie a tego to już sam mogłem sie domyślic tylko tego nie kumam bo ja wieczny optimista pewny siebie człowiek nie przejmujacy sie byle duperelami nawet te tragiczne dla mnie zdarzenia z dziecinstwa olewałem starałem sie nie przejmowac robić swoje i nagle w wieku 26 lat nerwica lęki jakieś d/d i inne poje....nie odczucia sie przyplatały e....niestety grupowej psychoterapi u mnie nie ma w mieście:/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego kozlatko, zrezygnowałeś z terapii dowiadując się według Ciebie oczywistej sprawy, że nerwica spowodowana jest wydarzeniem w przeszłości. Czy przerobiłeś tą sytuację, czy odkryłeś co się za nią kryje, czy zrozumiałeś ją w 100%?

Skąd masz pewność, że to tylko jedno jedyne wydarzenie spowodowało nerwicę?

i nagle w wieku 26 lat nerwica lęki jakieś d/d i inne poje....nie odczucia sie przyplatały e....niestety grupowej psychoterapi u mnie nie ma w mieście:/
Nagle? Objawy mogą przyjść nagle, ale nie nerwica. Nie musi być zaraz grupowa, indywidualna w zupełności powinna wystarczyć. Każda zresztą lepsza niż żadna.

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LucidMan przerobiłem ta sytuacje, a co sie ma za nia kryć? moje dziecinstwo nie było zaciekawe fakt, ale jakoś olewałem to starałem sie życ i układac sobie życie po swojemu patrzac na to wszystko optymistycznie i nie przejmójąc sie syt w domu tylko dążyć do tego zeby moje zycie wygladało lepiej i starałem sie je jakoś poukładać czy zrozumiałem tą sytuacje ja zrozumiałem juz dobre pare jak nie parenaście lat temu i nie potrzebowałem do tego psychologów, pewnosci oczywiście nie mam że to jedyne wydarzenie ją spowodowało ale co moze być innego ja zawsze optymistycznie patrzyłem na świat i nie przejmowałem sie zbytni pierdołami zawsze znajdoało sie jakies wyjscie zyło mi sie całkiem nieźle oczywiscie jakies tam problemy były ale kto ich nie ma, i dokładnie tak nagle zawroty zaburzenia koncentracji równowagi lęki i d/d itp.i tak leci do teraz:/a to fakt mam zamiar znowu pujść na terapie tylko to innego psychologa bo tamten widocznie nie był trafiony:/

 

pozdrawiam

 

[*EDIT*]

 

Witam w zwazku z moim ostatnim zbulwersowaniem i nadmiernym krytycyzmem wobec moich objawów a głównie lęków dziś udałem sie na rozmowe do mojej psycholki i dokładnie ten lęk który tu opisuje czyli lęk bezprzedmiotowy który pojawia sie bez jakiejś konkretnej przyczyny kiedy nad nim nie panujemy, jest lękiem czysto nerwicowym a d/d nim wywołane jeszcze go dodatkowo wzmaga i wtedy powstaje tzw. błedne koło z którym tak walczymy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Dziś u mnie tak jak obudziłem sie z lękim, tak trzymie mnie cały czas z mniejszym lub wiekszym nasileniem non stop jak sobie z tym radzić nie mam na to wpływu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×