Skocz do zawartości
Nerwica.com

OCD - Jak z tym wygrać?


Vizyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dosyć częstym uczestnikiem forum. Jak wiadomo zmagam się z OCD (w dość zaawansowanym stopniu). Udałem się do terapeuty po pomoc ze swoim problem okazało się że moje różne obsesję np Dysmorfofobia to wszystko jest częścią mojego OCD. Zwracam się tutaj do was po pomoc. Terapeuta powiedział mi zdanie jeżeli najdzie Cię uczucie "powtórzenia" Czyli kompulsywne zachowania nie powtarzaj chociażby nie wiem co się z tobą nie działo. Mam silne lęki bo zawsze starałem się to wykonywać by czuć "Złudną Ulgę". Tak bo będę miał spokój 5 minut, ale to tylko pozór. Bo uderzy to z podwójną siłą za chwilkę. Nie wiem czy Terapeuta wie co przeżywam, ale ufam mu bo wie co robi. Więc zwracam się do was czy mogę sobie jakoś pomóc w tym wypadku. Gdy mam silne lęki trwające już jakiś czas? Terapeuta mówi, że leki mi nie pomagą bo to nie choroba. One mogą tylko chwilę pomóc, ale tu 99% sukcesu to moja praca. Ja bardzo się staram, ale OCD jest ze mną od dawna i jestem jakby przyzwyczajony do tego stanu rzeczy 😅 A więc pytanie dotyczące tematu to "Jak pomóc gdy kompulsje mnie wykańczają" Nie powtarzam ich choćbym miał się męczyć cały dzień. Wiem, że to minie. Ale do tej pory nie wiem co mam zrobić ze sobą by się ogarnąć. 

PS. Wszystkie moje kompleksy dotyczące wzrostu czy zarostu są już pod kontrolą uczę się jak się akceptować i idzie mi to nieźle.

Edytowane przez Vizyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×