Skocz do zawartości
Nerwica.com

przestał działać po 6 latach


qba

Rekomendowane odpowiedzi

W ten szczególny dzień Mam do Was Pytanie. Moze ktoś miał podobnie. Leczę się na depresję i Stany lekowe już 20 lat. U mnie jest tak że jak odstawiałem lek to po pół roku wszystko wracało. Leczę się Seroxatem czyli Paroxetyna. Kiedyś jak byłem na leku 20mg to mimo leczenia depresja wróciła. Po podniesieniu dawki do 30 mg pomogło i tak byłem na leku ok 2 lat. Niestety ponieważ po nim bardzo tyje postanowiłem odstawić po dwóch latach. Oczywiście po pół roku po raz piąty wszystko wróciło. Znów wchodzenie na Seroxat tym razem bardzo długo się rozkręcał i dopiero dawka ok 40mg pomogła. Tym razem decyzja z psychiatra że jestem na leku przewlekle. Minęło prawie 7lat i prawie zapomniałem jak to jest w chorobie. jedyne o tym przypominała mi codzienna tabletka seroxatu. Od trzech dni jest fatalnie. Praktycznie wszystko wróciło. I teraz Jak myślicie . Podniesienie dawki np do 50mg powinno pomóc? Czy to jest tak że tolerancja na lek z czasem się zwiększ i trzeba barć większe dawki? Może ktoś miał podobnie. czy jeśli wytworzyła się tolerancja na lek to zmiana na inny ssri coś wniesie? czy trzeba zmienić grupę leków? Jeśli tak to na jaką? Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, miL;) napisał(a):

Ja wszedłem od razu na 60mg i pomaga. Na niższych dawkach ubogi i depresja/natrętne myśli masakra. Do tego stabilizator rano i wieczorem i ketrel na sen. 60 to max dawka paro.

Ok a brałeś już coś innego. U mnie to dość specyficznie działa. Kiedyś brałem 20mg i spoko potem przerwa i nawrót  wszedłem na 20 po dwóch latach znów nawrót pomimo brania. Kazali zwiększyć do 30 i było git . Potem odstawiłem żeby trochę schudnąć. Ale znów po pół roku wróciło. Wszedłem na 30 ale mało pomagało musiałem wejść na 40 i chwyciło. 6 lat byłem na tej 40 i od środy nagle wszystko wróciło. Więc się zastanawiam czy zwiększenie na 50 coś da czy już raczej nie. Czytałem gdzieś że jest coś takiego jak adaptacja do leku i że może przestać pomagać. Tylko pytanie co wtedy? Czy zmiana na inny SSRI czy na Ina grupę leków czy w ogóle coś dodają jak to wtedy wygląda.Strasznie się teraz tym przejolem jestem w takim okresie że nie bardzo mogę sobie pozwolić na słabość w postaci choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od Setraliny ale na 300 mg Lekarka kazała odstawić bo była masakra. Potem różna kombinacje leków ale bez rezultatu i dopiero Paroksetyna zaczęła działać. Twój lekarz musi zadecydować. Dawka 60 była dla mnie ulgą, na mniejszych gdy lek się rozkręcał choroba i uboki mnie niszczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×