Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przemoc psychiczna ze strony ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, johnn napisał(a):

Prawo w specjalnych przypadkach pozwala zakazać przebywania w miejscu zamieszkania sprawcy przemocy. Ale nie znam szczegółów.

No zakaz by musiał dostać zbliżania. Mój koleżka dostał jak wojował ze swoją siostrą, w końcu dostał zakaz i nie mógł przebywać we własnej chałupie, bo ona tam była zameldowana, a nie mógł się do niej zbliżać. Na wniosek policji, sąd może dać zakaz Twojemu staremu zbliżania, ale nie wiem jak byś dał radę finansowo wtedy, bo pewnie by się na Was wysrał i mogłoby być jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucy32 napisał(a):

Nie ma takich sytuacji,z ktorych nie byłoby wyjscia.Tylko trzeba poszukac go.Uderzalabym do opieki spolecznej,oni znaja sposoby na takie problemy,tylko trzeba sie dobijac, truć im głowę.

Dla meneli kasa jest, bo to wyborcy, ale dla potrzebujących naprawdę, już brak. Wiem jak mój koleżka wyszedł po 11 latach z puchy i nie mógł się odnaleźć, podszedł do opieki i powiedzieli Mu, że limit kasy na ten rok już się wyczerpał, a wyszedł w czerwcu. No, ale DEPERS Go zatrudnił:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cynthia napisał(a):

Może jakieś mieszkanie socjalne? Skoro ma już kartę założoną, może mops coś zdziała? A jakaś parca zdalna? Przez internet, niekoniecznie fizyczna. Masz jakieś wykształcenie?

Nie chcę się wyprowadzać bo nie dałbym rady finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michu95 napisał(a):

Nie chcę się wyprowadzać bo nie dałbym rady finansowo.

A Twoja mama ma rentę? Jak tak to byście sobie na komunalnym.socjalnym jakoś poradzili. Wydaje mi się, żes woją porażkę i brak wiary w normalne życie bez agresora jest niemożliwe. Podejrzewam, że to wina ojca, który wiecznie daje wam o tym znać.

Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji tylko trzeba szukać i kombinować. Wiadomo, że to też może działać trochę jak syndrom sztokholmski, ale nie można poddać się agresorowi. Zgłaszać w najróżniejszych organach,  być, że tak powiem, natrętnym, bo w tym kraju tylko w taki sposób można uzyskać pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DEPERS napisał(a):

Jest to opcja, ale pierszeństwo mają bezdomni, a skoro On ma stałe miejsce  zamieszkania, to wniosek zgnije w segregatorze, ale próbować można

Nie znam kryteriów. Ale ciężka sytuacja i trudności psychiczne działają na korzyść. Złożenie wniosku nie niesie za sobą negatywnych skutków. Może być tylko lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnn napisał(a):

Nie znam kryteriów. Ale ciężka sytuacja i trudności psychiczne działają na korzyść. Złożenie wniosku nie niesie za sobą negatywnych skutków. Może być tylko lepiej. 

No spróbować zawsze można, nic to nie kosztuje, ale do decyzji to dystans trzeba mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cynthia napisał(a):

A Twoja mama ma rentę? Jak tak to byście sobie na komunalnym.socjalnym jakoś poradzili. Wydaje mi się, żes woją porażkę i brak wiary w normalne życie bez agresora jest niemożliwe. Podejrzewam, że to wina ojca, który wiecznie daje wam o tym znać.

Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji tylko trzeba szukać i kombinować. Wiadomo, że to też może działać trochę jak syndrom sztokholmski, ale nie można poddać się agresorowi. Zgłaszać w najróżniejszych organach,  być, że tak powiem, natrętnym, bo w tym kraju tylko w taki sposób można uzyskać pomoc.

Nie nie ma starała się wielokrotnie i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×