Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

jak by mogl ktos mi napisac praktycznie jaka jest roznica miedzy anafranilem, np. Jak jest z libido, bo ja na 1,5 anafranilu moge machac gora dol i nic z tego nie wynika, czy np z funkcja poznawcza. Ja otwieram szafe szukam 15 sekund cukru, po czym orientuje sie ze caly czas na niego patrze .Tak jak bym mial mozg zamulony. Czy np. siedze na kanapie patrze sie w 1 miejsce nie myslac o niczym, taka pustka. I tu pojawia sie sprzecznosc bo pomimo ubogosci w odczuciach wsrod ludzi czuje dysonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore na noc 100mg amitryptyliny,rano jest lekka zamułka która mija w ciągu dnia prawdopodobnie dzięki załączeniu się stymulującego metabolitu amitryptyliny tj- nortyptyliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Interesuje mnie opinia ludzi ktorzy biora ten lek 3 miesiace a najlepiej z pol roku no i ktorym ten lek pomogl, ja sam biore anafranil 10 mcy ale lekarz zasugerowal mi amili ze wzgledu na wypieki na twarzy po nim. Napiszcie mi czy szybko sie rozkreca i czy teraz jestescie np. w stanie przetanczyc cala noc i dobrze sie bawic z ludzmi nawiazujac kontakty, czy dobrze sie wam mysli i czy te klapki odbierajace piekno zycia sa otwarte, czy jakosc odbieranej rzeczywistosci jest wysoka? Moze wysoko wysrobowane pytania, ale ja mam rowniez wysokie wymagania:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noc biorę 100mg amitryptyliny,rano słaba zamułka (jednak występuje) ,zatkany nos i suchość w gardle,za to noc przespana.W ciągu dnia dochodzi do głosu aktywny metabolit amitryptyliny tj nortryptylina która ma własności pobudzające co równiez odczuwam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci spytam na co sie leczysz? Brales wczesniej anafranil? Ja go biore i po pracy przychodze czerwony jak burak z ukladem nerwowym zruszonym, pol dnia dochodzi do normy. Oczywiscie czekam i wierze na rozkret anafranilu. A amilitryptylina dobra jert na taki dysonans dystymiczno/ nerwicowy? Buraka zapewne nie robi bo nie bije tak mocno po seretoninie, ale i po franku przeciez nie wszyscy sie czerwienia. Ciezki to jest orzech do zgryzienia. Cholera chciblbym sie na tance zapisac, jakies walki, nie wiem czy podolam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind jestem zaskoczony tym jak działa na mnie amitryptylina,ani nie zamula,nie powoduje zab koncentracji,pamięci,daje napęd(nortryptylina)-wynika z tego ze rec. histaminowe u mnie całkowicie downregulowały,natręctwa mam nadal ale nad nimi panuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 ten lek ma potencjał i bardzo ciekawy aspekt -amitryptylina brana na noc usypia,rano zaś nabiera na sile jej aktywny metabolit-nortryptylina która pobudza(jest IZW NE).Zatem w nocy dobry sen a rano zdrowy kopniak na napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1977 to najbardziej złożony lek przeciwdepresyjny. SNRI, antagonista 5-HT2A, 5-HT2C, 5-HT3, 5-HT6, 5-HT7, α1, H1, H2, H4, mACh, agonista receptora sigma 1, modulator NMDA, bloker kanałów wapniowych, sodowych i potasowych, agonista receptorów BDNF'a (to działanie neurotropowe). Coś musi zadziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół jeśli chodzi o moją reakcje na ami to jest ona mniej uciążliwa niż na SSRI.Na początku (pierwsze dwa dni) lekka senność w dzień ,suchość w ustach i w zasadzie tyle.Dziś mija 5 dzień i senności w dzień już nie mam.Libido lepiej niż na SSRI jednak trochę tez na minus.Ogólnie lepiej toleruje ami od SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem małe dawki z escitalopramem i działało bardzo dobrze. Niestety bardzo duża była suchość w jamie ustnej. Nawet nie chcę myśleć, jakiego to kopa daje przy większych dawkach. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1977, Marek już od dłuższego czasu nie jestem na CRF, szybko się wypaliło to połączenie ;)

Wdrażam pomału lamotrygine do wenlafaksyny i jestem nieco pewniejsza siebie, nie przejmuje się już tak bardzo wszystkim dookoła, na dobre samopoczucie jednak nastrój dystymiczny i anhedonia jest nadal. W pierwszych dwóch dniach miałam takie fajne samopoczucie, ale na trzeci już minęło. Pewnie był to krótki efekt wdrażania nowego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×