Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, kucharz napisał:

Po około 6 godzinach. 

Tak myślałem... stąd w tym czasie te lekkie pogorszenie samopoczucia, nasilenie somatów ale to bardziej od lęku bo poczułem się dziwnie i potliwość. Ale jestem dopiero po pierwszej tabletce 60mg i póki co nie jest źle w porownaniu do innych, które brałem. Bałem się tego brać bo myślałem, że będzie gorzej. Czuje się ożywiony ale jednocześnie uspokojony i mam trochę glupkowaty humor ale to akurat na plus.

Edytowane przez WielkiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WielkiP napisał:

Tak myślałem... stąd w tym czasie te lekkie pogorszenie samopoczucia, nasilenie somatów ale to bardziej od lęku bo poczułem się dziwnie i potliwość. Ale jestem dopiero po pierwszej tabletce 60mg i póki co nie jest źle w porownaniu do innych, które brałem. Bałem się tego brać bo myślałem, że będzie gorzej. Czuje się ożywiony ale jednocześnie uspokojony i mam trochę glupkowaty humor ale to akurat na plus.

No i super. Tez mialem glupawki, ale to minie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie poce sie jak mysz po duloksetynie, to jakos nie przechodzi i kilka razy dziennie oblewa mnie pot, u mnie ozywienia nie ma jak na razie to tylko sennosc w dzien  , a w nocy wybudzam sie z bolem glowy, wiec na razie troche skutkow ubocznych odczuwam

Edytowane przez aromajaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem póki co czasami lekkie uderzenia ciepła i potliwość ale tak lajtowo. Tyle dobrego, że nie zniechęciłem się po pierwszym dniu. Mam nadzieję, że gorszych uboków nie będzie. Druga sprawa, że mogę mieć też uboki odstawienne sertraliny bo takie nagłe przejście pewnie nie jest do końca dobre. Myślę, że tranxene robi tu dużą robotę przez co jest znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki jest okres czasu , zeby dac lekowi szanse? biore 3 tyg ale skutki uboczne mecza mnie nie ukrywam, mdlosci i niemal codzienne bole glowy. Ile jeszcze lek powinien sie wkrecac ? czy te skutki uboczne powinny minac? ew po jakim czasie pomyslec o zmianie leku ? co prawda lek zmiejszyl mi leki , ale stan niepokoju ciagle jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aromajaja napisał:

Powiedzcie mi jaki jest okres czasu , zeby dac lekowi szanse? biore 3 tyg ale skutki uboczne mecza mnie nie ukrywam, mdlosci i niemal codzienne bole glowy. Ile jeszcze lek powinien sie wkrecac ? czy te skutki uboczne powinny minac? ew po jakim czasie pomyslec o zmianie leku ? co prawda lek zmiejszyl mi leki , ale stan niepokoju ciagle jest

Myślę że minimum 2 miesiące, po tym czasie można już konsultowac z psychiatra jak nie ma poprawy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też lekko boli głowa, nieraz chodze jak pijany, lekka senność, zaparcia, jakoś ciężej mi oddać mocz, najgorsze są latające nogi przy zasypianiu. Oczywiście powiększone źrenice i telefon przy odblokowywaniu nie wykrywa tęczówek :D Ogólnie mam na wszystko wywalone i się tak aż nie martwie i nie spinam. No ale u mnie to dopiero początki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mija 3 tydzień na dawce 90 mg. 

Wstaje dzisiaj rano i ryczeć mi się chce. Przespałem chyba z 5 godzin i wszystko jest do dupy. 

Czuje się przygniecony, bez Wellbutrinu nie daję kompletnie rady. 

Nie wiem czy przypadkiem pozostałe leki, które biorę mnie nie osłabiają. Czuję się otępiały, nie odczuwam przyjemności, a tylko wkurzenie na cały świat i na siebie za swoją niemoc. 

Paradoksem jest, że przeczytałem 450 stron książki "Życie pozapsychotropowe" , czego nie zrobiłem nigdy w życiu. Zawsze miałem problem z koncentracją, którą rozpieprzał niepokój. Chyba czytałem ją tak intensywnie, bo czekałem na wyzdrowienie autora, że cud się k.... zdarzy i Karol pójdzie do pracy, między ludzi. 

 

Zostało mi jeszcze 35 stron. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WielkiP napisał:

Mnie też lekko boli głowa, nieraz chodze jak pijany, lekka senność, zaparcia, jakoś ciężej mi oddać mocz, najgorsze są latające nogi przy zasypianiu. Oczywiście powiększone źrenice i telefon przy odblokowywaniu nie wykrywa tęczówek :D Ogólnie mam na wszystko wywalone i się tak aż nie martwie i nie spinam. No ale u mnie to dopiero początki. 

Mnie czasem tak głowa napierdziela, ze bez Ibupofenu ani rusz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kucharz napisał:

Jutro mija 3 tydzień na dawce 90 mg. 

Wstaje dzisiaj rano i ryczeć mi się chce. Przespałem chyba z 5 godzin i wszystko jest do dupy.

Na jakie zaburzenia bierzesz duloksetyne? Czy już od początku przyjmowania nie podnosiła Ci humoru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WielkiP napisał:

Na jakie zaburzenia bierzesz duloksetyne? Czy już od początku przyjmowania nie podnosiła Ci humoru?

Podnosila, ale pregabalina powoduje u mnie wqrwienie, boli mnie glowa, jestem oslabiony. 

Zmniejszam dawke tego gowna do minimum i za tydzien mam wizyte u psychiatry. To gowno pojdzie w odstawke. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WielkiP napisał:

Na jakie zaburzenia bierzesz duloksetyne? Czy już od początku przyjmowania nie podnosiła Ci humoru?

jestem Chadowcem z szybką zmianą faz. 

Czuję bardziej serotoninergiczne działanie, na noradrenalinę jakby mniej. Wciąż jest mi cholernie zimno. Zimne stopy, dłonie i w ogole. Dopiero jak dodam do tego 300 mg Wellbutrinu to mogę się zrelaksować , czuje ciepło i mogę się odprężyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego. Ogólnie miałem też ciężkie przeżycia i dostałem przez to silnego nawrotu. Więc mamy trochę inne zaburzenia. U mnie też występują zimne ręce i stopy ale już dzisiaj się nie pocę. Mi relaks pewnie daje tranxene ale wiadomo, że to benzo i długo tego nie będę brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, 

 

pojawił się u mnie poważny problem od wczoraj. Otóż nie mogę się wysikać. Rozbiłem lek na 2 dawki 60-30-0. Dziłanie przeciwlękowe u mnie średnie. W czwartek mam wizytę u psychiatry i prawdopodobnie lek będzie odstawiany. Szykuje się powrót do wenlafaksyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kucharz napisał:

Koleżanki i koledzy, 

 

pojawił się u mnie poważny problem od wczoraj. Otóż nie mogę się wysikać. Rozbiłem lek na 2 dawki 60-30-0. Dziłanie przeciwlękowe u mnie średnie. W czwartek mam wizytę u psychiatry i prawdopodobnie lek będzie odstawiany. Szykuje się powrót do wenlafaksyny. 

U mnie cały zestaw leków działa w miarę ok. Dużo rzadziej mam lęki i jakieś objawy somatyczne ale często jestem senny i zamulony. Co do sikania to duloksetyną leczy się też nietrzymanie moczu, więc pewnie wzmacnia jakieś mięśnie odpowiedzialne za to. Też mam z tym problem i muszę się bardzo skupić i trwa to 2-5 minut zanim zacznę sikać. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. Biorę nowe leki dopiero 6 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tizziano napisał:

Co to za zestaw?? 

Tak jak już wcześniej pisałem:

Duloxetine Sandoz 60mg - rano

Spamilan 5mg - rano i po południu

Tranxene 5mg - rano i wieczorem

No i jeszcze powinienem brać Mirzaten 15mg na spanie ale go nie biorę bo zasypiam normalnie i itak za dużo godzin śpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WielkiP napisał:

Tak jak już wcześniej pisałem:

Duloxetine Sandoz 60mg - rano

Spamilan 5mg - rano i po południu

Tranxene 5mg - rano i wieczorem

No i jeszcze powinienem brać Mirzaten 15mg na spanie ale go nie biorę bo zasypiam normalnie i itak za dużo godzin śpię.

Z jakiego powodu tak dużo śpisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×