Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czat


Szczebiotka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę. A może by tak utworzyć jakiś czat? W jednym z wątków padła już taka propozycja by spróbować. Taka wiecie w razie co szybka grupa wsparcia.

Nie wiem czy to forum ma taką funkcję🤔 ale chyba można by było na GG założyć ( taa nadal istnieje 😅 sama byłam niedawno w szoku gdy na innym forum ludzie wymieniali się numerami) tam można być anonimowym tak jak tutaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram 👍 Na każdym innym forum, które znam istnieje czat. Zrobiłby się trochę porządek z niepotrzebnie zakładanymi tematami zawierającymi pytania na jedną odpowiedź i można by w razie potrzeby właśnie komuś szybko i sprawnie pomóc, czy po prostu pogadać bez potrzeby zaśmiecania działów na forum.

Jestem również za wprowadzeniem jakiegoś systemu rang, czy pkt. reputacji.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fobic napisał:

Popieram. Na każdym innym forum, które znam istnieje czat. Zrobiłby się trochę porządek z niepotrzebnie zakładanymi pytaniami na jedną odpowiedź i można by w razie potrzeby właśnie komuś szybko i sprawnie pomóc, czy po prostu pogadać bez potrzeby zaśmiecania działów na forum.

Jestem również za wprowadzeniem jakiegoś systemu rang, czy pkt. reputacji.

No ja też tak uważam. Na innym forum gdzie jestem z fobią społeczną jest właśnie coś takiego. Fajna sprawa. Tylko nie wiem czy na tym forum jest to technicznie możliwe bo nie znam się na tym.

Ja specjalnie ostatnio numer GG zakładałam żeby był na innym forum, i powiem szczerze że kilka osób się odezwało i pisało. Fajnie jest tak po prostu porozmawiać sobie.

Edytowane przez Szczebiotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czatu na pewno nie będzie. Dla świeżych użytkowników taka informacja, że czat tu kiedyś był w 2014 roku, niestety zachowanie osób, które na nim bywały, pozostawiało wiele do życzenia i czat został odgórnie zamknięty z błogosławieństwem właściciela serwera czyli Wirtualnej Polski - bo były straszne skargi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dryagan napisał:

Czatu na pewno nie będzie. Dla świeżych użytkowników taka informacja, że czat tu kiedyś był w 2014 roku, niestety zachowanie osób, które na nim bywały, pozostawiało wiele do życzenia i czat został odgórnie zamknięty z błogosławieństwem właściciela serwera czyli Wirtualnej Polski - bo były straszne skargi

Ale lipa wtedy. No nic. Jakby ktoś chciał popisać to wrzucę swój numer na GG 75680920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ludzie chcą to się i tak zorganizują - bywały różne nieoficjalne czaty ludzi z Forum Nerwica np. na FB i nie tylko. Generalnie zawsze kończyło się to jednak tak samo, różnymi pyskówkami i obrażaniem. Nie wiem czemu tak to działa, ale niestety... Może dlatego, że forumowi ludzie są dość specyficzni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 13:01, Szczebiotka napisał:

Tak sobie myślę. A może by tak utworzyć jakiś czat? W jednym z wątków padła już taka propozycja by spróbować. Taka wiecie w razie co szybka grupa wsparcia.

Nie wiem czy to forum ma taką funkcję🤔 ale chyba można by było na GG założyć ( taa nadal istnieje 😅 sama byłam niedawno w szoku gdy na innym forum ludzie wymieniali się numerami) tam można być anonimowym tak jak tutaj. 

Forum miało swój czat, istniał do 2014 lub 2015. Była to bardzo fajna opcja, dla mnie przynajmniej - nigdy nie lubiłem formy luźnych rozmów przez tematy w off-topie, wolałem komunikację w czasie rzeczywistym. Czat jak to czat, atmosfera była tam o wiele luźniejsza niż w tematach i bywało wulgarnie, co nie podobało się adminom/właścicielom forum i w końcu czat został niestety wyłączony :(. Poznałem dzięki niemu sporo ludzi (choć większość tych znajomości się wykruszyła). Ja założyłem ze 3 lata temu taki czat na discordzie, trochę od dłuższego czasu przymiera, ale zapraszam:

https://discord.gg/qbWhGkSX

 

Gdyby ktoś chciał się wymienić GG, to zapraszam na priv :).

 

W dniu 21.10.2022 o 14:19, Dryagan napisał:

Czatu na pewno nie będzie. Dla świeżych użytkowników taka informacja, że czat tu kiedyś był w 2014 roku, niestety zachowanie osób, które na nim bywały, pozostawiało wiele do życzenia i czat został odgórnie zamknięty z błogosławieństwem właściciela serwera czyli Wirtualnej Polski - bo były straszne skargi

Wylano z kąpielą i dziecko. Shoutbox można było schować, zawinąć go z dołu strony głównej w głębsze miejsce, wstawić link np. i może ustawić widoczność tylko dla zarejestrowanych. Teraz można by go było spokojnie przywrócić - jest stypa, jeśli chodzi o aktywność na forum, więc i tak by nie zaszkodził. Wręcz przeciwnie - mógłby przynieść korzyści. Forum powinno posiadać różne funkcje i możliwości, aby zachęcać do korzystania ludzi, którzy w przeciwnym wypadku będą siedzieć na grupkach facebookowych. Oczywiście nie dla każdego jest to cecha istotna, ale wielu mogłoby się skusić. Ja mocno zredukowałem swoją aktywność na forum właśnie przez usunięcie shoutboxa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Forum miało swój czat, istniał do 2014 lub 2015. Była to bardzo fajna opcja, dla mnie przynajmniej - nigdy nie lubiłem formy luźnych rozmów przez tematy w off-topie, wolałem komunikację w czasie rzeczywistym. Czat jak to czat, atmosfera była tam o wiele luźniejsza niż w tematach i bywało wulgarnie, co nie podobało się adminom/właścicielom forum i w końcu czat został niestety wyłączony :(. Poznałem dzięki niemu sporo ludzi (choć większość tych znajomości się wykruszyła). Ja założyłem ze 3 lata temu taki czat na discordzie, trochę od dłuższego czasu przymiera, ale zapraszam:

https://discord.gg/qbWhGkSX

 

Gdyby ktoś chciał się wymienić GG, to zapraszam na priv :).

 

Wylano z kąpielą i dziecko. Shoutbox można było schować, zawinąć go z dołu strony głównej w głębsze miejsce, wstawić link np. i może ustawić widoczność tylko dla zarejestrowanych. Teraz można by go było spokojnie przywrócić - jest stypa, jeśli chodzi o aktywność na forum, więc i tak by nie zaszkodził. Wręcz przeciwnie - mógłby przynieść korzyści. Forum powinno posiadać różne funkcje i możliwości, aby zachęcać do korzystania ludzi, którzy w przeciwnym wypadku będą siedzieć na grupkach facebookowych. Oczywiście nie dla każdego jest to cecha istotna, ale wielu mogłoby się skusić. Ja mocno zredukowałem swoją aktywność na forum właśnie przez usunięcie shoutboxa.

 

 

No ja też uważam że czat to fajna opcja. Niby można robić rozmowy grupowe na GG, discorda nie używam i nie za bardzo znam 🤪 

A jak chcesz to napisz na GG mój numer jest wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szczebiotka napisał:

No ja też uważam że czat to fajna opcja. Niby można robić rozmowy grupowe na GG, discorda nie używam i nie za bardzo znam 🤪 

A jak chcesz to napisz na GG mój numer jest wyżej.

Napisałem :).

Discorda polecam. Tzn. jest dość przejrzysty, łatwy w obsłudze i wiele osób go używa. Do grupówek chyba najlepszy byłby Telegram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 16:04, Psychoanalepsja_SS napisał:

Napisałem :).

Discorda polecam. Tzn. jest dość przejrzysty, łatwy w obsłudze i wiele osób go używa. Do grupówek chyba najlepszy byłby Telegram.

Telegrama też mam, bo potrzebuje go 😏 ale GG to chyba najbardziej anonimowo można być🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 07:01, Szczebiotka napisał:

Telegrama też mam, bo potrzebuje go 😏 ale GG to chyba najbardziej anonimowo można być🤔

Do czego wykorzystujesz Telegram? GG nie jest szyfrowane z tego, co mi wiadomo. Telegram jest, choć można ustawić nieszyfrowane rozmowy, rozmowy grupowe są chyba nieszyfrowane. Najlepszymi pod względem prywatności, bezpieczeństwa są takie aplikacje jak Signal czy Wickr (choć Signal wymaga numeru telefonu). W każdym razie zapraszam na Discorda ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Do czego wykorzystujesz Telegram? GG nie jest szyfrowane z tego, co mi wiadomo. Telegram jest, choć można ustawić nieszyfrowane rozmowy, rozmowy grupowe są chyba nieszyfrowane. Najlepszymi pod względem prywatności, bezpieczeństwa są takie aplikacje jak Signal czy Wickr (choć Signal wymaga numeru telefonu). W każdym razie zapraszam na Discorda ;).

Jestem w zespole beta testerów pewnej gry. I niestety kontakt mamy tylko przez telegrama gdzie dostajemy wytyczne i zgłaszamy błędy. Discord ma aplikacje na tel?

Edytowane przez Szczebiotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 15:01, Psychoanalepsja_SS napisał:

Forum miało swój czat, istniał do 2014 lub 2015. Była to bardzo fajna opcja, dla mnie przynajmniej - nigdy nie lubiłem formy luźnych rozmów przez tematy w off-topie, wolałem komunikację w czasie rzeczywistym. Czat jak to czat, atmosfera była tam o wiele luźniejsza niż w tematach i bywało wulgarnie, co nie podobało się adminom/właścicielom forum i w końcu czat został niestety wyłączony :(. Poznałem dzięki niemu sporo ludzi (choć większość tych znajomości się wykruszyła). Ja założyłem ze 3 lata temu taki czat na discordzie, trochę od dłuższego czasu przymiera, ale zapraszam:

https://discord.gg/qbWhGkSX

 

 

A jak ja mam znaleźć Twój czat? Pobrałam apke klikam w link i nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo shoutboxy są super, tam jest aktywność. Wbijasz na chwilke na forum, nic nie szukasz, tylko od razu widzisz co sie dzieje:DSuper sprawa. Szkoda ze wp nie zezwala. No jakby wulgarymy i kłótnie to sie zdarzaja, bo wlasnie te czaty wyzwalaja emocje 😂 poza tym jakby ktos obrazal innych uzytkownikow, to admini mozecie taka osobe zbanowac albo wgl wywalic z forum prawda??

no ale skoro wp nie zezwala to mozna pomarzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

Nie deprecjonuje prywatnych komunikatorów ale myślę że na forum obecnie dużo się dzieje i można uzyskać dużo cennych wskazówek od doświadczonych użytkowników. 

Ja myślę, że jedno nie gryzie się z drugim, a wręcz są dla siebie komplementarne. Nawet wątek do luźnych rozmów typu "wrony" ma jednak trochę inną strukturę, inną dynamikę. Jednym bardziej pasuje taka forma, innym ta druga. Jeśli do wyboru jest kilka opcji, to wszyscy mogą się nasycić.

 

46 minut temu, Dalja napisał(a):

Szkoda ze wp nie zezwala. No jakby wulgarymy i kłótnie to sie zdarzaja, bo wlasnie te czaty wyzwalaja emocje 😂 poza tym jakby ktos obrazal innych uzytkownikow, to admini mozecie taka osobe zbanowac albo wgl wywalic z forum prawda??

no ale skoro wp nie zezwala to mozna pomarzyc

Można by zrobić manewr: SB na serwerze zewnętrznym, na przykład właśnie Discord + przypięty na stronie głównej/w odpowiednim dziale odnośnik do shouta. WP nie powinno się czepiać, bo formalnie forum i czat będą miały bardzo luźne powiązanie. Jakiekolwiek wybryki nie będą rzutowały na ABC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Psychoanalepsja_SS no to nikt nie zabrania przecież, żebyś tu dawał linki do swojego czatu. Oczywiście w grupie "Poznajmy się", bo tego nie widzą niezarejestrowani. Nie będziemy tego firmować absolutnie jako oficjalnego czatu Forum, ale nie widzę problemu, żeby była informacja o nim (z tym, że nie od moderatorów Forum). Proponuję zrobić nowy temat, gdzie na początku będą namiary na czat i wszelkie o nim informacje (bierzesz za to odpowiedzialność). Można przypiąć temat u góry działu "Poznajmy się". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Psychoanalepsja_SS napisał(a):

Ja myślę, że jedno nie gryzie się z drugim, a wręcz są dla siebie komplementarne. Nawet wątek do luźnych rozmów typu "wrony" ma jednak trochę inną strukturę, inną dynamikę. Jednym bardziej pasuje taka forma, innym ta druga. Jeśli do wyboru jest kilka opcji, to wszyscy mogą się nasycić.

Zgoda jednak forum to priorytet dla mnie a każdy jest tam gdzie mu pasuje. 

Jak widzisz administracja nie przeszkadza w promowaniu prywatnych czatow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja założyłam ten wątek, i to chyba jeszcze zanim zostałam modem. Nie wiem jak komuś przeszkadza to proszę, można usunąć. Nikt nikogo na siłę przecież tam nie zmusza by iść. Uważam też że na forum nie da się wszystkiego pisać, sorry ale taka jest prawda, bo nawet Wronki muszą mieć jakieś zasady, a na takich prywatnych czatach czy rozmowach jest po prostu inaczej. Po za tym jest to dział " poznajmy się" więc jakby nie było służy między innymi do takich rzeczy. Ja nikomu nie mówię siedź tutaj albo idź tam. Lubisz być tylko na forum? Spoko, Twój wybór. Lubisz pisać na priv? Świetnie, nikt tego ci nie zabrania. Lubisz czaty? Super idziesz sobie tam popisać. Nie wiem dlaczego teraz, dopiero teraz tak naprawdę zaczęło to komuś przeszkadzać🤨 tym bardziej że chyba tylko ja poszłam tam na discorda i raczej też mało kiedy tam pisze. Ale info że można gdzieś sobie porozmawiać jeszcze, albo wyrazić chęć nawiązania znajomości w wiadomości priv uważam za całkiem normalne i potrzebne, szczególnie nam gdzie jesteśmy często przez bliskich i innych nie zrozumiani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×