Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...
MarekWawka01

Dopaminergiczne leki przeciwdepresyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ­čÖé

Jestem ciekaw waszych opinii i por├│wna┼ä lek├│w dopaminergicznych stosowanych w depresji. Mam zaburzenia l─Ökowo-depresyjne i czasami okresowo dopada mnie straszna anhedonia - nic mi si─Ö nie chce, taki brak motywacji mnie dopada, odci─Öty jestem od emocji, wtedy te┼╝ tak urywkowo wtedy m├│wi─Ö, ci─Ö┼╝ko mi z┼éo┼╝y─ç porz─ůdnie zdania. Z tego co wiem to dopamina w┼éa┼Ťnie ┼éagodzi takie rzeczy.┬á

Z takich leków wypatrzyłem:

- amisulpryd w małych dawkach 50-100mg

- bupropion 

- moklobemid w du┼╝ej dawce 600mg

Bra┼é kto┼Ť? Jak ocenianie efekt? Czy nasilaj─ů l─Öki albo my┼Ťli samob├│jcze?┬áCzy pomaga na te objawy co wymieni┼éem? ­čÖé

Dzi─Öki┬á­čśÄ

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie bra┼éam bupropion i on mo┼╝e r├│wnocze┼Ťnie nasili─ç l─Öki, mo┼╝e si─Ö pojawi─ç jad┼éowstr─Öt etc. U mnie to nie mia┼éo miejsca, ale ja go bra┼éam z p/l─Ökow─ů paroksetyn─ů w komplecie. Nie wspominaj─ůc o bezsenno┼Ťci, kt├│r─ů powoduje wzi─Öty za p├│┼║no (a nawet nie za p├│┼║no, bo lekarz z poradni leczenia zaburze┼ä snu jak us┼éysza┼é, ┼╝e go bior─Ö to od razu kaza┼é go wywali─ç)┬á;)┬áa na sam─ů motywacj─Ö rzeczywi┼Ťcie dobrze dzia┼éa­čśÄ┬ácz┼éowiek robi to co musi i si─Ö nie zastanawia czy mu si─Ö chce czy nie.┬á

Co do my┼Ťli s. nie zauwa┼╝y┼éam ┼╝adnego dzia┼éania, ale nie mia┼éam te┼╝ nasilonych ich w okresie jego brania.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Acherontia styx, czy po bupropionie nie czulas sie bardzo nabuzowana/pobudzona? Czy dziala on na fobie spoleczna? 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

150mg sertraliny blokuje slabo dopamine. Brałem bupropion nasilał u mnie bardzo lęki i chodziłem nabuzowany agresywny po tym i wcale nie schudlem na wellbutrinie, dla mnie lek porażka.  Selegilina blokuje dopamine ale też nasila lęki ponoć jak bupropion. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 3.08.2021 o 22:22, frutella napisał:

Acherontia styx, czy po bupropionie nie czulas sie bardzo nabuzowana/pobudzona? Czy dziala on na fobie spoleczna? 

Nabuzowana się nie czułam, lęków też u mnie nie nasilił, a brałam 300mg.

Jak zadziała na FS nie wiem, bo ja nie mam fobii społecznej.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö