Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kącik gracza


chory

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ, AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ lub lepszy;

Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 - Nvidia GeForce GTX 550 Ti, ATI Radeon HD 5870 lub lepsza;

Pamięć: 6 GB RAM;

System operacyjny: Windows 7 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy;

Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca.

call-of-duty-ghosts-gameplay-e3-2013_4bdl.jpg

wut?

Nie spodziewałem się że aż tak szybko pojawi się tytuł gdzie mój komp nie podoła nawet minimalnym wymaganiom,zwłaszcza ciekawi mnie to,skąd aż takie wymagania,skoro BF 4 ma imo lepszą grafikę

 

gsm_169_battlefield_4_stays_the_course_082213_640.jpg

 

SYSTEM

WINDOWS VISTA SP2 32-BITY (Z AKTUALIZACJĄ KB971512)

PROCESOR

AMD ATHLON X2 2,8 GHZ

INTEL CORE 2 DUO 2,4 GHZ

PAMIĘĆ

4 GB

KARTA GRAFICZNA

AMD RADEON HD 3870

NVIDIA GEFORCE 8800 GT

PAMIĘĆ GRAFICZNA

512 MB

DYSK TWARDY

30 GB

 

Wymagania zalecane:

 

SYSTEM

WINDOWS 8 64-BITY

PROCESOR

AMD SZEŚCIORDZENIOWY

INTEL CZTERORDZENIOWY

PAMIĘĆ

8 GB

KARTA GRAFICZNA

AMD RADEON HD 7870

NVIDIA GEFORCE GTX 660

PAMIĘĆ GRAFICZNA

3 GB

DYSK TWARDY

30 GB

 

No cóż,w Bfa 4 już będzie można co pograć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ, AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ lub lepszy;

Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 - Nvidia GeForce GTX 550 Ti, ATI Radeon HD 5870 lub lepsza;

Pamięć: 6 GB RAM;

System operacyjny: Windows 7 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy;

Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca.

call-of-duty-ghosts-gameplay-e3-2013_4bdl.jpg

wut?

Nie spodziewałem się że aż tak szybko pojawi się tytuł gdzie mój komp nie podoła nawet minimalnym wymaganiom,zwłaszcza ciekawi mnie to,skąd aż takie wymagania,skoro BF 4 ma imo lepszą grafikę

 

gsm_169_battlefield_4_stays_the_course_082213_640.jpg

 

SYSTEM

WINDOWS VISTA SP2 32-BITY (Z AKTUALIZACJĄ KB971512)

PROCESOR

AMD ATHLON X2 2,8 GHZ

INTEL CORE 2 DUO 2,4 GHZ

PAMIĘĆ

4 GB

KARTA GRAFICZNA

AMD RADEON HD 3870

NVIDIA GEFORCE 8800 GT

PAMIĘĆ GRAFICZNA

512 MB

DYSK TWARDY

30 GB

 

Wymagania zalecane:

 

SYSTEM

WINDOWS 8 64-BITY

PROCESOR

AMD SZEŚCIORDZENIOWY

INTEL CZTERORDZENIOWY

PAMIĘĆ

8 GB

KARTA GRAFICZNA

AMD RADEON HD 7870

NVIDIA GEFORCE GTX 660

PAMIĘĆ GRAFICZNA

3 GB

DYSK TWARDY

30 GB

 

No cóż,w Bfa 4 już będzie można co pograć...

 

 

Wymagania BF'a 4 są większe od tych niż tej drugiej gry. Zalecane, to te, które dają komfortową grę nawet nie na max detalach.

Procki w pierwszych wymaganiach wymiękają, przy serii intela i3, a co dopiero i5, i7. Dlatego na przykłąd i5 k2400 na sandy bridge już podoła. Karty graficzne też są mocniejsze niż w tej pierwszej, ponieważ 550 ti to kastrat, który jest słaby. radek 7870 jest bardzo wydajną kartą graficzną. Napisz jaki masz sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gry były moim głównym wypełniaczem nadmiaru wolnego czasu, grałam głównie w strategie Age of Empires, trochę w taką fajną przygodówkę Atlantis, aż stanęło na rpgach NwN, Icewind Dale. Z bliższych czasów to Assassin's Creed, Wiedźmin, obecnie Skyrim ale jakoś strasznie go męczę i z utęsknieniem czekam na Dziki Gon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fuck, 50 giga na dysku do zainstalowania nowego CoD? :shock: Na X360 wyjdzie pewnie jak zawsze na jednym DVD9, czyli w 8,5 giga się będą musieli zmieścić. Czyżby na PC aż tyle miejsca zajmowały tekstury lepszej niż na konsolach fade-away-generacji..? Ciekawe ile będą "ważyć" wersje na Xbox One i Ps4, teoretycznie mogą "ścigać się" z tym pecetowym ogromem gigabajtów jako że obie będą miały BlueRay jako nośnik, dwuwarstwowe płyty właśnie coś koło 50 giga mieszczą... Ciekawe, ciekawe. Cóż, jak wyjdzie to się dowiem :D

 

Wracając do głównego nurtu tematycznego - obecnie, oprócz miarowego katowania GTA V, "odkrywam" gierki na Androida. Aktualnie moją największą podnietą jest Carmageddon - gierka którą za małolata katowałem miesiącami. Teraz mogę rozjeżdżać bezradne ludziki na telefonie w pociągu! :twisted:

 

Przy okazji - Reiben oraz chyba ktoś jeszcze wspominali o tym że nie wyobrażają sobie grania w FPSy na padzie. Ja jeszcze do niedawna nie wyobrażałem sobie grania w FPSy na dotykowym ekranie telefonu, pierwsze odpalenie Dead Trigger to była porażka, pomyślałem "nope, w strzelanki to ty sobie na komórce nie pograsz"; no, ale jako że to mój ulubiony gatunek to opcja "poddaję się" nie wchodziła w grę - na Wii się nauczyłem, to tego nie okiełznam? :twisted: Zawziąłem się i po krótkim treningu zacząłem ogarniać takie sterowanie, dziś pykam już bez większych problemów. Co prawda w przeciwieństwie do mychy czy pada pozostawiam włączone auto-celowanie, ale ważne że da się pograć :lol:

 

obecnie Skyrim ale jakoś strasznie go męczę

Ja jestem można powiedzieć "fanem" Bethesdy, strasznie podobają mi się ich Fallout'y, a cykl Elder Scrolls - musi być jednym z najlepszych gier na świecie: ponieważ generalnie nie znoszę fantasy :D Magów, smoków, trolii itd. :D Tymczasem np. Oblivion "wyssał" kilka tygodni z mojego życiorysu, a Skyrim zakończyłem prawie rok po rozpoczęciu grania (!) - tak mnie wessał ten świat. Robiłem wszystkie questy jakie się trafiały, chodziłem wszędzie gdzie się dało, przeczytałem nawet większość książek umieszczonych w grze :shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, jeśli wciąż jesteś fanem strategii to musisz zagrać w nową Europę Universalis, nawet jeśli nigdy nie grałeś w tą serię i wydaje Ci się taka 'gra na mapie' nudna. Gra jest wyborna moim zdaniem, kładzie na deski większość strategii z piękną grafiką swoją grywalnością i starcza na setki godzin rozgrywki. Mi jak na razie po 100 latach Polską, udało się stworzyć Rzeczpospolitą Obojga Narodów z Litwą, 24 lata wcześniej niż miało to miejsce w historii oraz stworzyć potęgę od Bałtyku do Morza Czarnego, a jeszcze 300 lat rozgrywki przede mną i takie kolosy jak Turcy, Rosja, Austria i Dania do pokonania 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, podziwiam was, panowie, ja nie mam łba do strategii od dobrych -nastu lat. Chyba tylko w dwie grałem z faktycznym zacięciem i nawet mi jakoś szło - Dune 2 i Homeworld, ale to było laaata temu :?

 

Teraz czasem mnie nachodzi żeby pograć w jakąś, np. na kilka rzutów oka takie Company of Heroes wyglądało całkiem ciekawie. Zainstalowałem i poddałem się po 10 minutach samouczka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, nie będę ukrywał, że jestem zdziwiony. Ja ubolewam nad tym, że właśnie strategie nie dość, że nie stały się bardziej rozbudowane i skomplikowane to w dodatku coraz większe upraszczanie rozgrywki dotknęło i ten gatunek :? Więc powstała sytuacja, że na rynku są albo casualowe produkcje stawiające na grafikę i przystępność albo na drugim biegunie produkcje niskobudżetowe z ascetyczną grafiką i rozbudowanym mechanizmem rozgrywki do poznania zanim w ogóle się włączy na 5 minut. Tym sposobem ciężko mi znaleźć coś dla siebie, te pierwsze nie dość, że mnie nie wciągają bo mają słabą grywalność to w dodatku wymaganiami sprzętowymi zbliżają się do czołowych fps'ów, są to np. Rome Total War czy wspomniane przez Ciebie Company of Heroes, na te drugie z kolei nie mam aż tyle czasu i często są to gry dość niedostępne dla kogoś nieobeznanego z serią itd. Strategie Paradoxu są uważane za dość skomplikowane, wiąże się to głównie z dużą ilością różnych statystyk i modyfikatorów, które trzeba poznać, ale jak dla mnie stoją właśnie pośrodku tych dwóch biegunów strategii, zgodzę się, że np. Crusader Kings 2 jest dość wymagająca, ale już Europa Universalis 4 jest wg mnie prostsza i znacznie łatwiej zacząć rozgrywkę nie mając nawet styczności z takim typem strategii, przy czym oczywiście jak ktoś bardzo nie ma ochoty na taki typ strategii, preferuje klasyczne rts'y z bezpośrednią kontrolą jednostek itd. i ładną grafiką to nie jest to dla niego. Wtedy jedyne produkcje, które wg mnie warte są uwagi to stare już Supreme Commander: Forged Alliance- wciąż gra w sieci po kilkaset osób albo seria Men of War, przy czym w niej zdarzają się słabsze części dość mocno zabugowane, pod koniec tego roku wychodzi kolejna część, ja jednak nie jestem zainteresowany ponieważ to jest typ strategii wymagający dużo mikro zarządzania jednostkami i dużo szybkiego klikania, ja w strategiach wolę nastawienie na podejmowanie decyzji niż na szybką rękę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, teraz bardziej wrosłam w rpgi, no i nie mam już tyle czasu na granie, a strategie to straszne pożeracze czasu. Ale będę pamiętać o tym tytule, choć szczerze mówiąc próbowałam przerzucić się na inne strategie typu Settlers czy Total War i żadna mi nie podeszła tak jak AoE, nie mam pojęcia czemu. Miałam tylko jakiś dłuższy epizod z Praetorians ale szybko się znudziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, nie będę ukrywał, że jestem zdziwiony.

Moją ułomnością w ogarnianiu nowych gier strategicznych? Cóż, fakt, słyszałem o tym że strategie się uprościły, najpewniej przez to że co bardziej znane marki postanowiono wydawać też na konsolach - kojarzę że np. Command & Conquer zaczęto wydawać na "klockach" i "plejakach" - pad do gier strategicznych to nawet moim zdaniem niezbyt sensowny kontroler, tymczasem wymusił zmiany w mechanice.

 

Tu sobie właśnie przypomniałem że do mojej krótkiej listy strategii w których coś mi wychodziło mogę dopisać Tom Clancy's Endwar - pamiętam że ściągnąłem ją żeby sprawdzić jak będzie się sprawował tak reklamowany przy niej system sterowania grą głosem; działał nawet ok, gra była uproszczona moooocno, ale i tak wytrwałem może z 5 misji bo zaczęły się "schody" :P

 

Jak dla mnie każda strategia wymaga na początku trochę czasy żeby się jej nauczyć, poznać zasady, obsługę, itd.; do FPSa siadam i palce automatycznie ustawiają się na W-S-A-D :P Jakbym musiał to bym pewnie ogarnął, jakbym pisał do pisma o grach czy jakbym pracował jako tester. Ale dla mnie, robola który po dniu w pracy chce siąść przed pikselami - nie mam siły żeby jeszcze się uczuć mechaniki danej strategii :D

 

Tak więc moje "zrywy" chęci na Company of Heroes zazwyczaj kończą się sesyjką w Brothers in Arms, a zamiast Men of War - odpalam Men of Valor :P

 

Inna sprawa że to co piszesz, że gry typy Total War uległy uproszczeniu wydaje mi się jakimś kosmosem - widziałem screeny i gameplaye, jak zobaczyłem ile tam tabelek to mózg mi się zagotował :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel, ja jeszcze w japońskie rpg nie daję rady grać, wkurzają mnie te dziwne walki w turach. Chciałem kiedyś przejść słynne Final Fantasy 7, ale poległem po jakimś kwadransie... No i MMO, uomatko, tych gier to już nie ogarniam kompletnie. Próbowałem kiedyś w kilka pograć, żeby zobaczyć co tyle milionów ludzi wsysa - nie dowiedziałem się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×