Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pranie


bei

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z praniem. Najchętniej wszystko pralabym w bardzo wysokiej temperaturze, ale ona może zniszczyć ubrania. Mam ostatnio trochę nowych rzeczy i choć tylko je mierzyłam uznaje że są zakażone i nie mogę ich zalozyc. Na wielu z nich pisze żeby prac w zimnej wodzie, albo ręcznie. Ciągle myślę o tym że takie pranie nie zabije bakterii. Mam też swetry z kaszmiru, je powinnam wyprać ręcznie (na metce pisze żeby prac tylko na sucho). Nie wiem co mam robić, jestem kompletnie zablokowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przekieruj jakoś tą nerwicę, np. na każdym z ubrań jest metka jak prać i uszereguj wg temperatury i koloru. Pierz tylko tak jak na metce i będzie wszystko okej. Zarazkami się nie przejmuj, bo nie tylko temperatura ale i proszek je zabijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem lęk przed zarazkami. Może jakaś racjonalizacja może pomóc? Ponoć wśród bakterii istnieją te pożyteczne i wrogie. W ciele człowieka jest cała gama przyjaznych bakterii, np. flora jelitowa. Same komórki organizmu to trochę takie bakterie, tylko nie poruszają się swobodnie i są połączone z innymi komórkami. Świat jest pełen mikroorganizmów.

 

A sterylny świat to tylko w próżni kosmicznej, albo w laboratorium Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 17:34, bei napisał:

Mam ostatnio trochę nowych rzeczy i choć tylko je mierzyłam uznaje że są zakażone i nie mogę ich zalozyc. Na wielu z nich pisze żeby prac w zimnej wodzie, albo ręcznie. Ciągle myślę o tym że takie pranie nie zabije bakterii. Mam też swetry z kaszmiru, je powinnam wyprać ręcznie (na metce pisze żeby prac tylko na sucho). Nie wiem co mam robić, jestem kompletnie zablokowana.

Od lat piorę ubrania w misce (ręcznie). Nadal żyję:) Za biedny jestem na pralkę.

 

Miłego dnia @bei

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×