Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
carlosbueno

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?

Rekomendowane odpowiedzi

chodzicie do psychiatrów osobiście czy zdalnie teraz? ja się wybieram dzisiaj osobiście. przyznam że to okazja do wyjścia z domu bo dostaję kota uwięziona w mieszkaniu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat z  artykułu z laboratorium diagnostycznego badającego próbki na covid 19.  Dziennie badamy około 80 próbek. W tym momencie w naszym laboratorium wyniki dodatnie to średnio od pięciu do 15 procent całości.

czyli średnio wychodzi 10%. Wg oficjalnych danych z   01.04.2020 w Polsce  przeprowadzono 55801 testów,  z czego pozytywnych było 2347 co daje 4,2 %. Wniosek albo kłamie diagnosta tudzież to laboratorium jest jakieś nietypowe albo prawda jest ukrywana.  Stawiam na to drugie, czyli oprócz małej liczby testów oszukują też na wynikach.  

No i jeszcze najpierw informują że np cały oddział szpitalny, czy dom starców jest zarażony, gdzie jest np 100 osób a później tej ilości nie widać w podanych statystkach bo powinno np w województwie kujawsko- pomorskim przybyć minimum 100 zarażonych a podają tylko kilka, również następnego dnia tego nie widać w raportach odnośnie zakażeń. Gdzie ci ludzie zniknęli, wiadomo propaganda rządowa na całego, że jesteśmy niby  zieloną wyspą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, buraczek58 napisał:

Ło matko, przepraszam, jeśli uraziłam, Twój nick mnie zmylił. No i też zmyliło mnie to, że jesteś wyjątkowo pogodnym, pełnym optymizmu człowiekiem, wyobraziłam sobie, ze jesteś otoczony przyrodą, słuchasz śpiewu ptaków, wąchasz kwiatki 🙂nie pędzisz przez życie jak wariat, nie marudzisz.Pozdrawiam cieplutko😍

Nie szkodzi, zachęcam do zachwytu nad przyrodą.To lepsze,niż myślenia .Nad tym ile zarabia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

chodzicie do psychiatrów osobiście czy zdalnie teraz? ja się wybieram dzisiaj osobiście. przyznam że to okazja do wyjścia z domu bo dostaję kota uwięziona w mieszkaniu :(

Ja bym zadzwonił do lekarki,ale w domu nie jestem sam.I nie chce by mnie podsłuchiwali.Choc tematy na rozmowę,raczej mam wesołe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na rozluźnienie:

https://joemonster.org/filmy/103395/Wizualizacja_wyborow_10_maja

l_18238179a0bf856wybory.jpg

carlosbueno, podejrzewam, że chcieli nieco zniwelować wzrost statystyk celowo, przed wyborami, aby ludzie się nie martwili za bardzo i poszli głosować...Jest tak jak piszesz, dom opieki, szpital, tych zakażonych nie wliczają do statystyk, tak samo jak osoby które zmarły w kwarantannie nie są dodawane do "puli" - https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-przeglad-prasy-sanepid-ignoruje-zmarlych-w-kwarantannie-lekarze-wiedza-o-zakazeniu-jest-kluczowa-4519175

4 godziny temu, buraczek58 napisał:

wąchasz kwiatki

Niedługo będziemy wąchać ale od spodu ;)

4 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

chodzicie do psychiatrów osobiście czy zdalnie teraz?

"Dzień dobry, poproszę kod" - wystarczy jak na razie, nie ma co ryzykować. Nawet gdyby zamknęli gabinety to na pół roku mam zapas leków, jeżeli by było tragicznie to mogę nawet zredukować o połowę wenlafaksynę i wtedy następne pół roku dochodzi, ale to tylko w skrajnej, awaryjnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Arnin napisał:

podejrzewam, że chcieli nieco zniwelować wzrost statystyk celowo, przed wyborami, aby ludzie się nie martwili za bardzo i poszli głosować..

Według mnie wybory odwołają i tak, teraz tylko przeciągają aby później wprowadzić stan wyjątkowy. PiS wg mnie bardzo stracił na tym szachowaniu wyborami w sytuacji pandemii, bo wyszło że bardziej niż na zdrowiu i życiu ludzi zależy im na władzy. Fanatykom PiS to nie przeszkodzi, ale powiedzmy niezdecydowanym już tak. 

Ostatnio coś podskoczyły statystyki zgonów wczoraj 10, dziś 8 a pewnie do końca dnia jeszcze podskoczy o parę osób, a to tylko oficjalne dane którym nie można zbyt ufać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś 392 diagnozy

Albo wchodzimy na "słup" pierwszej* "fali kulminacyjnej", albo to na razie po protu pojedynczy taki skok. Obstawiam, że na razie pojedynczy skok, bo według moich subiektywnych prognoz pierwsza fala kulminacyjna przechodzić będzie koło Wielkanocy

* - dlatego pierwszej, bo rząd rozważa, by na Wielkanoc przywrócić msze 50-osobowe, to spowoduje po około 2-3 tygodniach falę kulminacyjną no i kolejna fala kulminacyjna 2-3 tygodnie po wyborach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Pracownicy wrocławskiej firmy Alphamoon wykorzystali sztuczną inteligencję do obliczenia, kiedy możemy spodziewać się zakończenia pandemii koronawirusa w Polsce. Dla naszego kraju przewidziano trzy różne scenariusze z bardzo różnymi rezultatami. 

Pierwszy z nich zakłada całkowite zniesienie wszelkich ograniczeń już po Wielkanocy. W drugim ograniczenia zostały utrzymane do momentu spadku liczby wykrytych nowych przypadków zachorowań (przy zwiększonej liczbie testów). W trzecim scenariuszu utrzymano izolację i zaostrzono zakazy nałożone na osoby już zainfekowane (przy zwiększonej liczbie testów). 

W pierwszym scenariuszu nie jest tak kolorowo. Jeśli rząd zniesie zakaz wychodzenia z domów już w połowie kwietnia, to szczytu zachorowań możemy spodziewać się gdzieś miesiąc później i może on wynosić nawet do kilku milionów przy zgonach liczonych w dziesiątkach tysięcy.

Przy drugim scenariuszu wcale nie będzie lepiej. Jeśli rząd zniesie zakaz przemieszczania się w chwili, gdy liczba nowych przypadków zacznie spadać, możemy spodziewać się u nas podobnej sytuacji, z jaką mają obecnie do czynienia w Hiszpanii i we Włoszech. 

W przypadku trzeciego - najbardziej optymistycznego - scenariusza prawdopodobieństwo zakończenia epidemii do końca maja wynosi 44%, natomiast do końca lipca aż 78%. Wiele więc wskazuje na to, że obecny stan utrzyma się co najmniej do najbliższych wakacji.

Coś dzisiaj w radiu mówili o poprawieniu komunikacji aby na bieżąco zgłaszać nowe przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, mark123 napisał:

Dziś 392 diagnozy

Albo wchodzimy na "słup" pierwszej* "fali kulminacyjnej", albo to na razie po protu pojedynczy taki skok. Obstawiam, że na razie pojedynczy skok, bo według moich subiektywnych prognoz pierwsza fala kulminacyjna przechodzić będzie koło Wielkanocy

* - dlatego pierwszej, bo rząd rozważa, by na Wielkanoc przywrócić msze 50-osobowe, to spowoduje po około 2-3 tygodniach falę kulminacyjną no i kolejna fala kulminacyjna 2-3 tygodnie po wyborach

W końcu podali tych zarażonych ze szpitala w którym zarażonych było ponad 100 osób dlatego tyle wzrosło, ale myślę że do niedzieli czwórka będzie na koncie i tak. I tak wg oficjalnych statystyk mamy łączną liczbę przypadków mniejszą niż dniowe przyrosty w wielu innych krajach, ale oni robią dużo więcej testów. Myślę że najszybciej w maju zacznie spadać, ale to najbardziej optymistyczny scenariusz.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziś już 203, nietypowa ilość jak na rano. Ktoś w jakimś laboratorium/jakichś laboratoriach dostał w nocy powera i się  ostro wziął za badanie próbek

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Ponad 400 osób zmarło jednej doby w USA.

Cytat

1169 osób z koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w USA - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore na czwartek wieczór czasu lokalnego. W żadnym innym państwie świata nie odnotowano dotychczas ponad tysiąca zgonów jednego dnia.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-tragiczny-bilans-koronawirusa-w-usa-ponad-tysiac-zgonow-jedn,nId,4419252

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Arnin napisał:

W stanach mieszka ponad 300 mln a we Włoszech 60, do tego Trump i jego polityka jeszcze do niedawna lekceważyła tego wirusa i są takie efekty. No i też brak powszechnej służby zdrowia( choć podobno na covid leczeni są wszyscy również ci bez ubezpieczenia, ale chodzi o wcześniejsze nieleczone inne choroby przewlekłe które zwiększają liczbę zgonów) i duża liczba bezdomnych, biednych powoduje wysoką śmiertelność 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądam teraz tvpis ,dla nich najważniejsze są wybory . Ciemny lud już się cieszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, carlosbueno napisał:

W stanach mieszka ponad 300 mln a we Włoszech 60, do tego Trump i jego polityka jeszcze do niedawna lekceważyła tego wirusa i są takie efekty. No i też brak powszechnej służby zdrowia( choć podobno na covid leczeni są wszyscy również ci bez ubezpieczenia, ale chodzi o wcześniejsze nieleczone inne choroby przewlekłe które zwiększają liczbę zgonów) i duża liczba bezdomnych, biednych powoduje wysoką śmiertelność 

Pamiętam ,zachwyty nad Trumpem.Powod byl jeden.Bo to konserwatysta i walczy z aborcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, mark123 napisał:

Dziś już 203, nietypowa ilość jak na rano. Ktoś w jakimś laboratorium/jakichś laboratoriach dostał w nocy powera i się  ostro wziął za badanie próbek

Coś przeciągają ostatnio te podawanie danych, już siedemnasta a tu nic, jeszcze parę dni temu podawali te drugie dane o 15 tej, widocznie szykuje się jakaś rekordowa ilość,  być może będzie dziś 500 albo 600 zdiagnozowanych przypadków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

320 razem jak na razie

Wieczorny raport powinien być między 21, a 23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wiejskifilozof panowie 30-43 pili piwko i dostali kary a jak tam Ci się udał sex z 42-latką?:smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Jurecki napisał:

@wiejskifilozof panowie 30-43 pili piwko i dostali kary a jak tam Ci się udał sex z 42-latką?:smile:

Na razie nijak.Bo mieszka 24 km.Ode mnie  i się boj przyjeżdżając.Ale pracuję,nad tym😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, mark123 napisał:

320 razem jak na razie

Wieczorny raport powinien być między 21, a 23

437 ostatecznie i kolejny dzień 14 ofiar. W moim powiecie jest pierwszy chory i dziwnym trafem jest to starosta powiatu, to znaczy że o przeprowadzeniu testu decyduje dostęp do władzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, carlosbueno napisał:

to znaczy że o przeprowadzeniu testu decyduje dostęp do władzy. 

W dużej mierze, w którymś z szpitali jeszcze do niedawna można było wykonać test prywatnie za 500 zł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że dziś będzie mniej zdiagnozowanych. Testów niby robią na ogół trochę coraz więcej, ale to chyba zależy, do jakiej "grupy" trafią testy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi