Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


Mala_Mi2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową oraz depresję. Psychiatra przepisał leki z grupy SSRI i skierował na terapię DDA.  Czułam się bardzo źle przez ostatnie miesiące, miałam objawy somatyczne typu bóle brzucha, wymioty, zawroty głowy i dlatego znalazłam się u specjalisty a skończyło się na psychiatrze... Nie wiem sama co robić, boję się przyjmować tak silne leki zwłaszcza, że nie mogę pozwolić sobie na urlop od pracy. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę kilka rozwiązań jak dojść do siebie bez większych szkód:/ Obecnie minął ten epizod największej depresji. Czuje się bardzo osłabiona, nie mam koncentracji a jednocześnie przytłacza mnie praca i nawał obowiązków. Czuję, że nie dam rady tego wszystkiego pogodzić a nie mam nikogo kto by był w stanie mi pomóc i zrozumieć. Czy tez spotykacie się z takim ogólnym niezrozumieniem? Tekstami typu: "weź się w garść", "nie użalaj się nad sobą". Wierzyłam w to do czasu wizyty u psychiatry. Teraz wiem, że nie wezmę się w garść ot tak...

Boję się również terapii. Zdaję sobie sprawę, że pewnie terapia DDA wiąże się z grzebaniem w przeszłości i analizowaniem tego wszystkiego. Kiedy ja już w jakiś sposób się z tym pogodziłam, żyję dalej i udało mi się uciec... A jakoś nie chce mi się wierzyć że gadanie pomoże i zmieni cokolwiek. Nie widzę nadziei, zaczynam myśleć, że już nic się nie zmieni. Nigdy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mala_Mi2 cześć 🙂

Tak, takie teksty potrafią być dobijające, zwłaszcza jeżeli wypowiadane są przez osoby przyzwyczajone to tego, że na co dzień ogarniamy życie, pracę, ich samych nawet często. Dla mnie, gdy mam dołek, każda zwykła czynność może urosnąć do rangi problemu. 

Wiesz, mam podobne odczucia co do terapii,  nie chcę jakoś rozdrapywać starych ran, a jednak gdzieś tli mi się nadzieja, że dzięki terapii łatwiej będę nawiązywać dobre relacje z innymi. Czy tak jest? Chciałbym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×