Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

seba1502, znajomy co jest chemikiem powiedział mi, że jak mozna brać tańszy zamiennik bo to wsio jedno byle substancja czynna się zgadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba1502, znajomy co jest chemikiem powiedział mi, że jak mozna brać tańszy zamiennik bo to wsio jedno byle substancja czynna się zgadzała.

nie do końca. w tym przypadku zamienniki się nie różnią, ale są takie leki gdzie każda zmiana w składzie ma znaczenie i przy poważniejszych sprawach nie powinno się na własną rękę wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Producent leku generycznego musi wykazać podobieństwo m.in. dwóch parametrów farmakokinetycznych: AUC i Cmax. Generalnie rzecz ujmując, dopuszcza się odchylenia w wartościach tych parametrów dla leku generycznego w stosunku do leku innowacyjnego w granicach od 80 do 125 procent."

"Zamiana jednego preparatu generycznego na inny bywa niekiedy odczuwalna przez pacjenta"

http://pulsmedycyny.pl/2581745,63366,le ... -odtworcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Wykupie Sertranorm ponieważ zostało mi jedno opakowanie z dawnych czasów. W przypadku mianseryny zostanę przy Lerivonie tutaj różnica w cenie jest niewielka. Przy okazji pewnie temat był już wałkowany kilka razy ale co myślicie o połączeniu 50 mg Sertraliny (rano) + 30 mg Mianseryny (wieczorem). Dokucza mi głównie lęk i nerwica mniej depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie z lekami, dla każdego co innego. Mnie wenfla 300 nie ruszyła poza spadkiem apetytu, a znów setra 50 wywaliła w kosmos (niestety apetyt na żarcie mam ogromny, ale widać coś za coś, po prostu zacznę więcej ćwiczyć i powinno być oki). Nie ma uniwersalnej recepty, trzeba próbować do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może się zmienić po podniesieniu dawki z 50?

 

No właśnie. Też bym się zastanawiał. Skoro przy 50mg blokuje sero w 98% to jak wskoczy się na 100mg to niby jaki efekt?

 

badtrip.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może się zmienić po podniesieniu dawki z 50?

 

No właśnie. Też bym się zastanawiał. Skoro przy 50mg blokuje sero w 98% to jak wskoczy się na 100mg to niby jaki efekt?

 

Kuźwa nie stresujcie się... Zaczynałem od 50 a po tygodniu wlazłem na 100 i jest okej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może się zmienić po podniesieniu dawki z 50?

 

No właśnie. Też bym się zastanawiał. Skoro przy 50mg blokuje sero w 98% to jak wskoczy się na 100mg to niby jaki efekt?

 

Kuźwa nie stresujcie się... Zaczynałem od 50 a po tygodniu wlazłem na 100 i jest okej. ;)

 

Nie no. Ja nie mam zamiaru podnosić dawki. Tak tylko pytałem bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×