Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Lu_80, ja biorę jakieś pół roku.

Wzrost libido?! Po SERTRZE :?::!::shock: Zazdroszczę... Ja to po tym masakrę miałam. Dopiero w połączeniu z mirtą jest OK. Ale różnie ludzie reagują. Oby na Ciebie zadziała podnosząco. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero uboków.

ew. wzrost (!!!) libido :mrgreen:

 

Brzmi zachęcająco i budująco :)

Jak na dziś to napieprza mi głowa, ale to chyba przez tą pogodę :/

 

Długo już bierzecie "Sertre"?

Tarantula na innym windowsie chodzi.

 

Lu_80, ja biorę jakieś pół roku.

Wzrost libido?! Po SERTRZE :?::!::shock: Zazdroszczę... Ja to po tym masakrę miałam. Dopiero w połączeniu z mirtą jest OK. Ale różnie ludzie reagują. Oby na Ciebie zadziała podnosząco. :lol:

Ja tak samo. Dopiero po dodaniu mianseryny jest jako tako od biedy. Polecam mianseryne zamiast mitry ze wzgl. na siłe ant. 5ht2c :) Tylko bardziej ścina z nóg na początku. Ja na pierwszy raz zarzuciłem 30mg i ledwo do łóżka doszedłem XD A po przespaniu 12h dalej jest się w stanie snu baśniowego, tylko już nie możesz zapaść w sen głęboki i albo się męczysz , albo wstajesz i jesteś w innym świecie :D fajne uczucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)

Leki takie jak noradrenalinowe, które polecacie jako dodatek totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.

Sertra dla mnie jest nowa, przyjmowałem już ok 20 innych specyfików, bez większych rezultatów.

Boję się skutków ubocznych, senności, otępienia. W pracy muszę być skupiony - pracuję analitycznie :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)

Leki takie jak noradren. totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.

Sertra dla mnie jest nowa, przyjmowałem już ok 20 innych specyfików, bez większych rezultatów.

Boję się skutków ubocznych, senności, otępienia. W pracy muszę być skupiony - pracuję analitycznie :/

Ja też i nie mam z tym problemów na setrze, wręcz przeciwnie. Ja tam mam akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak - zacząć w końcu żyć, wyspać się, normalnie pracować i aby nie męczyły skurcze nadkomorowe i inne przypadłości, lęki.., itd

Bez terapii - it`s no fuckin* possible. W końcu coś powoduje Ci te "przypadłości"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani...od 5mcy bralam depralin....10mg rano....ostatni mac zeszlam do 5mg...a tydz temu odstawilam....i dziwnie sie czuje(;jakies bole miesni i ogolne rozbicie...

powiedzcie jak to jest z tym odstawianiem....lekarz powinnie zadecydowac//?a wy mieliscie jakeis akcje po odstawieniu...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani...od 5mcy bralam depralin....10mg rano....ostatni mac zeszlam do 5mg...a tydz temu odstawilam....i dziwnie sie czuje(;jakies bole miesni i ogolne rozbicie...

powiedzcie jak to jest z tym odstawianiem....lekarz powinnie zadecydowac//?a wy mieliscie jakeis akcje po odstawieniu...???

Tak, powinien lekarz. A odstawienie to właśnie może przynieść takie odczucia jak masz.

Polecam:

http://online.synapsis.pl/Problemy-z-tolerancja-lekow/Zespol-odstawienia-po-lekach-przeciwdepresyjnych.html

 

-- 18 maja 2014, o 22:11 --

 

Jestem już po trzech. Chyba już nie ma dla mnie ratunku....

Jakie? Zamknięte?Grupowa? itd...?

One to one. Psychodynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak - zacząć w końcu żyć, wyspać się, normalnie pracować i aby nie męczyły skurcze nadkomorowe i inne przypadłości, lęki.., itd

Bez terapii - it`s no fuckin* possible. W końcu coś powoduje Ci te "przypadłości"...

 

Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)

Leki takie jak noradrenalinowe, które polecacie jako dodatek totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.

Sertra dla mnie jest nowa, przyjmowałem już ok 20 innych specyfików, bez większych rezultatów.

Boję się skutków ubocznych, senności, otępienia. W pracy muszę być skupiony - pracuję analitycznie :/

Sertralina w takim razie jest najlepszym spośród SSRI do wypróbowania dla Ciebie - to uchodzący za najbardziej napędzający lek z grupy, biorą go sportowcy, nie podnosi prolaktyny, a człowiek nie wygląda po roku brania jak nienormalny, co ma miejsce przy neuroleptykach i np. przewlekłym stosowaniu 225mg/d klomipraminy wzwyż. Biorą go czynni zawodowo sportowcy. Włodarczyk popełniał "samobójstwo" właśnie sertraliną, Tyson pod koniec kariery kiedy tłukły go już Williamsy i McBirdy też brał setralinę :D - ale to juz nie jest dobra rekomendacja dla leku XD

Nie jesteś zamulony po lekach noradrenalinowych tylko po jedym ze spektrów ich działania , a mianowicie blokowaniu rec.H. Dla mianseryny stała Kd była coś koło 1.0 , a dla mitrazapiny 2.0 jak pamiętam (była taka tabela, ale nie mogę jej już znaleźć). To jest przyczyna usypiania. Musiałbyś kupić dobrą , dokładną wagę jubilerską i dzielić na bardzo małe dawki, żeby wyrobić tolerancje rec.H1, a ona postępuje b.szybko. Więc co tydzień byś dodawał o 1mg :D Ja walnąłem od razu 30mg i 3 dni czułem 1 tabletkę i fakt, pierwszy raz w życiu nie mogłem się na niczym skoncentrować :D A nie drugi raz w życiu. Pierwszy był po hydroksyzynie jak se 2łyżki stołowe zapodałem XD Naprawdę skonsultuj to z lekarzem. Mianseryna czy mitra świetnie komponują się z SSRI. Blokada 5ht2c , która dla mianseryny jest relatywnie bardzo silna już, powoduje odhamowane uwalniania noradrenaliny i dopaminy w pewnych szlakach mózgu, jeżeli wyrobisz sobie tą nieszczęsną tolerancje to napradę może przynieść to pozytywny efekt w motywacji, kreatywności i zniesieniu tych najbardziej ciążących skutków ciągłego nienormalnie mocnego pobudzania 5ht2 c co mam miejsce po zablokowując wychwytu zwrotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu 80 bardzo ci dziekuje za te info.....dokladnie mam te objawy ktore sa tam wymienione,,,,,uradowalam sie bo caly dzien szukalam cos na ten temat i nie znalazlam....dziekuje.....mam nadzieje ze minie mi to wkoncu.....

 

 

Nie ma sprawy, cieszę się, że Cię to uspokoiło ;) Ja też po odstawianiu miałem takie jazdy jak Ty.

Proponuję jednak skonsultować się z lekarzem, no bo jakiś powód tego odstawienia jest :)

 

-- 18 maja 2014, o 22:28 --

 

Vizir, pomyślę nad tym :) dzięki za wsparcie merytoryczne. Muszę jednak w pierwszej kolejności wjechać na stabilny poziom z Sertrą i zobaczyć co się będzie działo by mieć pewność co do skutków.

A Ty z czym walczysz?

 

-- 18 maja 2014, o 22:30 --

 

tarantula, ja zaczynam od 12,5 mg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu 80 jak dlugo mialas te jazdy po odstawieniu??

wiesz co..nie chcialabym juz brac....ale nie wiem czy sie uda...bralam w sumie 5mcy czyli dlugo i nie dlugo....teraz jestem na diecie....i chcialbym powoli zejsc z lekow..bo wydawalo mi sie ze jest juz ok....a teraz znow jakas jazda...po ich odstawieniu,,i sie zalamalam...no nic musze dac rade...musze:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu 80 jak dlugo mialas te jazdy po odstawieniu??

wiesz co..nie chcialabym juz brac....ale nie wiem czy sie uda...bralam w sumie 5mcy czyli dlugo i nie dlugo....teraz jestem na diecie....i chcialbym powoli zejsc z lekow..bo wydawalo mi sie ze jest juz ok....a teraz znow jakas jazda...po ich odstawieniu,,i sie zalamalam...no nic musze dac rade...musze:)))

 

 

Jazdy ok 3 tygodni, ale ja jestem wrażliwy na leki (branie i odstawianie).

Po 5 miesiącach zarzucać branie, to trochu za wcześnie. Zniszczysz sobie efekt jaki ZACZĘŁY Ci dawać leki. Po coś w końcu ktoś Ci je przepisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarantula, ja zaczynam od 12,5 mg :D

 

Eeee :shock: toż to placebo. To ja jadę na 50 i się zastanawiam czy na tygodniach więcej nie przyłożyć :shock:

 

12,5 na początek, potem 25, potem 37,5 i na koniec 50.

 

Taki schemat ostatnio mi się sprawdza, powoli, delikatnie. Ja już czuję te 12,5...

 

-- 18 maja 2014, o 22:42 --

 

marta80, kryzys przeżyjesz, ale możesz zniszczyć efekt dotychczasowego leczenia. Największy błąd to odstawianie, bo wydaje nam się, że już jest lepiej. Nie zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarantula, ja zaczynam od 12,5 mg :D

 

Eeee :shock: toż to placebo. To ja jadę na 50 i się zastanawiam czy na tygodniach więcej nie przyłożyć :shock:

 

12,5 na początek, potem 25, potem 37,5 i na koniec 50.

 

Taki schemat ostatnio mi się sprawdza, powoli, delikatnie. Ja już czuję te 12,5...

 

-- 18 maja 2014, o 22:42 --

 

marta80, kryzys przeżyjesz, ale możesz zniszczyć efekt dotychczasowego leczenia. Największy błąd to odstawianie, bo wydaje nam się, że już jest lepiej. Nie zawsze tak jest.

Dokładnie. Dlatego ja też wolę dłużej pobrać niż odstawić za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, właśnie!!! widzę, żeś obcykany!! Powiedz z jakiej dawki najlepiej startować jeśli chodzi o serte??? (np zoloft/asentra)

Ja startowałem od 25mg/d , sertralina to był mój pierwszy SSRI . Pamiętam że nie mogłem spać już po 25mg , jednak mineło po jakimś czasie i po chyba 2tyyg. wskoczyłem na 50mg/d , póżniej już podwyższałem co 3-4tyg. o 50mg. Oboiście nie czułem różnicy pomiędzy 50-100mg a 200mg/d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, właśnie!!! widzę, żeś obcykany!! Powiedz z jakiej dawki najlepiej startować jeśli chodzi o serte??? (np zoloft/asentra)

Ja startowałem od 25mg/d , sertralina to był mój pierwszy SSRI . Pamiętam że nie mogłem spać już po 25mg , jednak mineło po jakimś czasie i po chyba 2tyyg. wskoczyłem na 50mg/d , póżniej już podwyższałem co 3-4tyg. o 50mg. Oboiście nie czułem różnicy pomiędzy 50-100mg a 200mg/d.

Dzięki serdeczne za info! Było dla mnie bardzo ważne w tym temacie :) :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×