Skocz do zawartości
Nerwica.com

przyczyna


konrad19

Rekomendowane odpowiedzi

hey mam problem z depresja. wiem co jest jej przyczyna jesli w jakis sposob moge zwalczyc przyczyne depresji to depresja odejdzie razem z nia ?? to nie jest takie latw pozbyc sie przyczyny ale jest realne. czasem mam dobre samopoczucie nawet swietne ale jak przyjda zle dni to moge miec je nawet pare dni. to trwa juz ponad rok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęsli uda Ci sie rozwiazać problem ktory jest przyczyna depresji to masz duze szanse na wyjscie z niej....jednak trzeba pamietac ze przyczyny depresji czesto sięgaja o wiele glebiej niz nam sie zdaje. Dlatego trzeba byc ostroznym w ocenie i bardzo cierpliwy poniewaz czasem dojscie do prawdziwego zródla problemów jest bardzo skomplikowane i czesto nie mozliwe bez pomocy psychoterapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze jest myslenie pozytywne i optymistyczne napewno to jest pierwszym krokiem do zwalczenia depresji sam wiem po sobie ze jak mysle ze nie mam zadnych problemow lub wydaje mi sie ze mam na nie rozwiazanie to natychmiast poprawia mi sie samopoczucie czasami tylko na chwile a czasami nawet na pare dni . ale nie zawsze sie da tak myslec:( bole glowy i rozne mysli (czarne) mnie wykanczaja a obawiam sie ze dopoki nie rozwiaze swojego problemu i przekanam sie czy depresja ustapi to nie pojde do zadnego psychoterapeuty:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to dobrze świadczy o Tobie,że masz chęć i motywacje by coś z tym fantem zrobić ale to co uważasz za przyczynę depresji niekoniecznie musi ją powodować a nawet istnieje duże prawdopodobieństwo,że realna przyczyna znajduje się na głębszym i trudno dostępnym dla Ciebie poziomie przez to utrudniając Tobie dojście do sedna problemu i w rezultacie utrzymując objawy depresyjne.Pomocne byłoby udanie się po pomoc do specjalisty np. psychologa, z którym zapewne łatwiej byłoby dotrzeć do faktycznego poziomu natury problemu ale myślę też,że bez jego pomocy z tą chęcią nie jest niemożliwe byś dotarł do przyczyny z pewnością jednak będzie Tobie potrzebne dużo siły,samozaparcia i odwagi w rozwiązywaniu tego problemu ale wierze i nie tylko ja ,że uda C się to pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no narazie do lekarza nie mam zamiaru isc pozatym lakarzom nieufam szczegolnie z mojego miasta . bede staral sie sam z tym fantem walczyc jak sie nie uda po pozbyciu problemu ktory mysle ze jest przyczyna depresji wtedy byc moze skorzystam z porady jakiegos psychologa lub psychiatry ale dzieki za wiare we mnie heh tez jestem dobrej mysli gdyby nie ta dobra mysl to juz bym siedzial gdzies u spychiatry lub boje sie myslec gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznanie przyczyny depresji i usunięcie jej to już połowa sukcesu.Do tego pozytywne myślenie,pomoc specjalisty,samozaparcie i już masz drugą połowę.Myślę,że jesteś na dobrej drodze,tylko pamiętaj,że jak będzie naprawdę ciężko(czarne myśli nie ustąpią)zwróć się o fachową pomoc.Trzymam kciuki.Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze kazdy sobie da z tym rade jak nie sam to z pomoca lekarzy ja mam nadzieje ze dam rade sam wierze w to i staram sie myslec pozytywnie tylko uporanie sie z przyczyna depresji jest ciezkie a co do czarnych mysli to tego sie najbardziej boje bo mam je dosc czesto i jak bedzie to jeszcze czesciej to chyba udam sie o fachowa pomoc ale jeszcze probuje sam . dzieki za wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×