Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica bez psychotropow?


KEZZ

Rekomendowane odpowiedzi

ja własnie dzis podjelam decyzje ze odstawiam leki i decyduje sie na psychoterapie, leki wg mnie nie dzialaja a tlyko mnie otepiaja. uwazam ze mozna sie wyleczyc bez zazywania farmakologicznych srodkow. niektore leki sa jak placebo , mas zuwierzyc ze ci pomoga moze dlatego nie dzialaja ze w nie nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark602, wydaje mi się, że to wszystko zależy od - że tak powiem - zaawansowania depresji, od tego, jak długo ona trwa i od nastawienia samego chorego. W każdym razie uważam, że warto spróbować bez leków. Leki w każdej chwili można dołączyć do terapii.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

moje doświadczenia są dość różnorakie: trochę psychanalizy, sporo behiawioralnej, leki, weekendowa grupówka.

 

Mi najbardziej pomogła grupówka. Leków nie demonizowałbym, one może działają może nie, ja nie stwierdziłem różnicy (ale kto wie jakby bylo bez). W każdym razie nie ma co swojego stanu czy też poprawy uzależnaić w 100 proc. od leków.

 

Mi na prawdę najbardziej pomogla grupówka i to polecam innym!

 

3majcie się mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapeuta twierdzi że bez farmakologicznego wspomagania efekty są znacznie lepsze.

Hmm a co mają powiedzieć te osoby, które nie są w stanie nawet wyjść z domu na terapię, mają takie lęki które nie pozwalają normalnie funkcjonować......

Najpierw muszą doprowadzić się do porządku farmakologicznie a później dopiero psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Hmm a co mają powiedzieć te osoby, które nie są w stanie nawet wyjść z domu na terapię, mają takie lęki które nie pozwalają normalnie funkcjonować......

Najpierw muszą doprowadzić się do porządku farmakologicznie a później dopiero psychoterapia."

 

Oczywiście, w przypadkach wielu myśli samobójczych, niemożności normalnego życia leki są wskazane. Ale w przypadku braku powyższych powinno się leki chyba odstawić bo działają jak wygłuszacz i nie widząc bólu nie wiemy z czym mamy się zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wstyd i niewiedza w naszym kraju są jeszcze tak duże, że do lekarza udają się najczęściej osoby, których objawy przysiadły dupą i odcinają im dopływ powietrza."

Niestety muszę zgodzić się z przedmówcą, powiem więcej że nawet osoby zdrowe powinny w pewnych sytuacjach odwiedzać psychologów, czasami wiele mogą wyjaśnić i rozwiązać jakieś błahe problemy zanim przeistoczą sie w cos powaznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co mają powiedzieć te osoby, które nie są w stanie nawet wyjść z domu na terapię, mają takie lęki które nie pozwalają normalnie funkcjonować......

 

linka656 ma rację.

Przyznaję się do egocentryzmu, w ciężkich przypadkach bez leków się nie obędzie.

 

Natomiast w lżejszych, cóż... Mój psychiatra tłumaczył to tak: leki (sertalina) mają panu przejaśnić co nieco w głowie i pomóc wykorzystywać potencjał mózgu.

 

Ja się bałem, że leki ukradną mi osobowość, ale to nieprawda. Jest się dalej sobą i dalej ma się prace przed sobą do wykonania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×