Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Baska7992

Czy on potrafi kochać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy manipulant potrafi kochać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie. Manipulant boi się być sam i ten strach odbiera mu rozum i godność człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to trudne pytanie moim zdaniem, tylko manipulant wyrazi się twierdząco, mamy flossy, :mrgreen: bo raczej odpowiadać za kogoś, nie znając dokładnie odczuć, nie możemy się wypowiedzieć...! :bezradny:

ludzie z osobowością dyssocjalną są manipulantami, czy potrafią kochać? wydaje mi się (moje obserwacje) że to bardziej wynika z chęci i dojrzałości, osoby te jako tako nie potrafią kochać, bo nie poczują do kogoś prawdziwego "uczucia", wydaje mi się, że to na zasadzie wzajemnego porozumienia jak i szacunku tych dwóch osób, tak mi się wydaje... odpowiadając na pytanie, w pierwszej kolejności trzeba by wyjaśnić jak zdefiniować "kochanie" czy tam "miłość"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baska7992, niestety tak, jak i napisała flossy. Moim zdaniem skoro manipulant to nie kocha. A jeśli kocha, to nie jest manipulantem. Tylko pozwala na bycie drugiej osobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:shock: to Ty też Heledore, :mrgreen: to mamy dwóch zidentyfikowanych manipulantów:

flossy, Heledore, :mrgreen: ktoś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Każdy ma w sobie brzydkie rzeczy. Wystarczy je tylko wydobyć z klatki :twisted:

distorted_level68, Jak można jednocześnie kochać i krzywdzić? Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

distorted_level68, No tak. Więc o Ci chodzi? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

flossy, a o to, że wsadziliście manipulanta do pudełka, że jeśli manipuluje, bo tak ma, to też manipuluje kimś w związku, nie wzięliście poprawki na to, że są odstępstwa, kwestia dogadania i kontroli! tak myślę! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie napisalam jakiś czas temu post " 6 lat manipulacja w związku" opisałam tam swoją sytuacje. Kilka postów niżej... mam straszny mętlik w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

distorted_level68, Założyłam, że jeśli ktoś pisze o tym na forum to znaczy, że jest tragicznie 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Baska7992, jeśli się zastanawiasz czy cię kocha to chyba niezbyt dobry objaw...kiedy cię kocha ty to wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Założyłam, że jeśli ktoś pisze o tym na forum to znaczy, że jest tragicznie 8)
prawdziwy manipulant! :zonk: uciekam stąd! :time:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

distorted_level68, raczej założyłam, że skoro pada pytanie "czy manipulant kocha?" to manipuluje w związku i nie jest to pożądane :P A skoro tak, to znaczy, że krzywdzi.

Chociaż teoretycznie można też manipulować nieświadomie. Ale czy to może być pełna nieświadomość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
w pierwszej kolejności trzeba by wyjaśnić jak zdefiniować "kochanie" czy tam "miłość"

Ktoś kto kochał nie potrzebuje definicji... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

distorted_level68, więc empatia (umiejętność postawienia się w sytuacji drugiego człowieka i przewidywania jego emocji) też podchodzi pod manipulanctwo? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oho już tsy kobiety się na mnie uwzięły! :mrgreen: no okay! :twisted:

distorted_level68, raczej założyłam, że skoro pada pytanie "czy manipulant kocha?" to manipuluje w związku i nie jest to pożądane :P A skoro tak, to znaczy, że krzywdzi.
dla mnie pytanie było zbyt ogólne, bo odczytałem w formie informacyjnej! czy manipulant kocha, zero info odnośnie co jak i gdzie, dopiero potem się okazało że inny wątek...! wiesz więcej i chcesz tym zaimponować!
w pierwszej kolejności trzeba by wyjaśnić jak zdefiniować "kochanie" czy tam "miłość"

Ktoś kto kochał nie potrzebuje definicji... :roll:

ja nie umiem kochać, nie znam definicji miłości, bo nigdy nikogo nie pokocham, bo nie umiem kochać, dlatego!

distorted_level68, więc empatia (umiejętność postawienia się w sytuacji drugiego człowieka i przewidywania jego emocji) też podchodzi pod manipulanctwo? :P
nie to nie jest empatia, tylko przekomarzanie się na lepsze argumenty, spaliłaś się tym:
distorted_level68, Założyłam, że jeśli ktoś pisze o tym na forum to znaczy, że jest tragicznie 8)
czyli to samo co Heledore, bo ja takiego wniosku nie odniosłem, bo skąd mogłem wiedzieć, że jest z kimś w związku! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Bo to dział o związkach! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

flossy, no tak, czyli ktoś w celu informacyjnym pyta, mając kogoś na oku "manipulanta" czy ten ktoś umie kochać! chyba wyczerpane! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
nie znam definicji miłości

Niestety ciężko opisać słowami i przybliżyć uczucie miłości...to trzeba poczuć aby w pełni zrozumieć. Żadna definicja tego uczucia nie odda...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

W tytule jest jakiś ON, więc pomyślałam, że to ktoś kogo autorka zna, ma problem z jego manipulancką naturą i chce wiedzieć, czy warto ratować taki związek. Gdyby było między nimi porozumienie, to mógłby być nawe najgorszym psychopatą i nikt nie pytałby na forum "czy psychopata potrafi kochać" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

flossy, okay, a mi się z manipulantem skojarzył dyssocjal i może stąd te nieporozumienia... dyssocjalni manipulują tym się parają, więc samo przez się, manipuluje każdy to wiadomo... ale dla mnie hasło manipulant=dyssocjal! no dla mnie to oczywiste... ale okay, jeśli uraziłem wybacz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

distorted_level68, a widzisz- ja wiem wszystko :twisted:

ale dla mnie hasło manipulant=dyssocjal! no dla mnie to oczywiste...

jak sam wcześniej napisałeś każdy manipuluje, więc nie musi być dyssocjalny, żeby być manipulantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
distorted_level68, a widzisz- ja wiem wszystko :twisted:
zaimponowałaś mi! duży plus! :uklon:

jak sam wcześniej napisałeś każdy manipuluje, więc nie musi być dyssocjalny, żeby być manipulantem.
zgadzam się, ale zbieżność manipulant i kochanie, to jest dla mnie, rzecz jasna - oczywiste...! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi