Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antybiotyk- co robić


Aga95

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem. Jestem chora, wczoraj dostałam antybiotyk "sumamed" w dawce 500 mg 6 tabletek. Jak do tej pory go nie zażyłam, bo bardzo obawiam się skutków ubocznych. Naczytałam się o nich na forach. Dodam jeszcze, że w ulotce napisane jest " Stosując preparat u chorych z zaburzeniami neurologicznymi lub psychicznymi należy zachować ostrożność". Co robić? Moja nerwica nie jest jakaś straszna, normalnie funkcjonuję. Czasem mam gorszy dzień, lęki odnośnie jakiegoś wydarzenia itd, ale z reguły przechodzą za jakiś czas. Leków nie biorę. Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, no cóż Ci mogę powiedzieć - bierz i jedz z niego wszystko! Pamiętaj, że zawsze na ulotce muszą być wypisane jakieś skutki uboczne, które trafiają się jednej osobie na milion. Tak wiem, że w Twojej głowie Ty jesteś właśnie tą osobą. Sam tydzień temu przeżywałem podobne katusze, gdy dostałem receptę na antybiotyk celem edrydykacji helicobactera. Przemogłem się, łyknąłem i dziś mija 9 dzień kuracji, jutro rano kończę. Jedynym skutkiem ubocznym był problem ze snem na początku, potem nawet to przeszło. Najlepszym sposobem jest nieczytanie ulotek, ale wiem, że w naszym przypadku to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam i po dwóch godzinach dostałam biegunki. Czekam właśnie w kolejce do lekarza, żeby to skonsultować. Wiem, że to może być objaw nerwicy, ale nigdy wcześniej nie miałam biegunki na tle nerwowym. Mimo, że czasami lęki miałam większe od strachu przed antybiotykiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×