Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rola mediów w fałszowaniu obrazu rzeczywistości


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Prelekcja wygłoszona przez Wiktora Gołuszko w ośrodku Anpol w Starym Oleśnie, 11 listopada 2017 r. Wykład był poświęcony roli mediów w fałszowaniu obrazu rzeczywistości, kreowaniu fake news oraz ogłupianiu i usypianiu czujności obywateli.

 

Trochę długie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tyczy,wszystkich mediów.TVN i TVP też.

Bardzo trafne spostrzeżenie wiejskifilozofie :great::uklon:

 

Jest tam mowa o książce "teleogłupianie" , czyli przeciętny szesnastolatek oglądający telewizję 3,5 h dziennie, wchłonął do swojego mózgu 60 000 morderstw i 250 000 aktów przemocy z ekranu telewizyjnego. To sporo :D

 

Humorystyczna, jednominutowa wersja dla niecierpliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Polsce mówią że jest coraz więcej przemocy i przestępstw a statystyki temu przeczą. Ja sam widzę np że dziś jest dużo mniej wandalizmu, pewnie bijatyk chłopców i dorosłych też niż było np w latach 90-tych. Młodych skłonnych do przemocy jest coraz mniej przez niż demograficzny ale gł przez pokolenie smartfonowców gdzie przemoc z ulicy i podwórek przeniosła się do sieci i teraz zamiast komuś dać w mordę czy zniszczyć przystanek obsmarują w social media. Z mojego dzieciństwa ze szkoły pamiętam bicie, kopanie, rzucanie glutami, smarowanie ust papryką chilii teraz chyba dużo rzadziej do tego dochodzi, przemoc przybrała inne formy pewnie dla psychiki równie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tyczy,wszystkich mediów.TVN i TVP też.

Bardzo trafne spostrzeżenie wiejskifilozofie :great::uklon:

 

Jest tam mowa o książce "teleogłupianie" , czyli przeciętny szesnastolatek oglądający telewizję 3,5 h dziennie, wchłonął do swojego mózgu 60 000 morderstw i 250 000 aktów przemocy z ekranu telewizyjnego. To sporo :D

 

Humorystyczna, jednominutowa wersja dla niecierpliwych

 

no :mrgreen:

Ludzie w Polsce mówią że jest coraz więcej przemocy i przestępstw a statystyki temu przeczą. Ja sam widzę np że dziś jest dużo mniej wandalizmu, pewnie bijatyk chłopców i dorosłych też niż było np w latach 90-tych. Młodych skłonnych do przemocy jest coraz mniej przez niż demograficzny ale gł przez pokolenie smartfonowców gdzie przemoc z ulicy i podwórek przeniosła się do sieci i teraz zamiast komuś dać w mordę czy zniszczyć przystanek obsmarują w social media. Z mojego dzieciństwa ze szkoły pamiętam bicie, kopanie, rzucanie glutami, smarowanie ust papryką chilii teraz chyba dużo rzadziej do tego dochodzi, przemoc przybrała inne formy pewnie dla psychiki równie złe.

 

Wolę,być nazwany w mediach lewak./Niż dostać w zęby od menela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×