Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szum w uchu: nerwica czy choroba?


yymleko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowa.

Zaczne od tego, ze nerwice mam na bank: kancerofobie, hipochondrie i natrectw. Tyle tylko, ze mam nawroty. Raz lepiej, kilka lat bez objawow, super zycie, a pozniej nawroty. Teraz mam nawrot, chyba. Ale wlasnie nie wiem.

Bolala mnie glowa pare dni przy ruszaniu nia, pozniej zauwazylam piszczenie w prawym uchu i jakby rozmazane widzenie w prawym oku. Wydawalo mi sie, ze mam nierowne zrenice tez. Tzn. w prawym oku mam chyba wade od paru lat, ale poszlam to sprawdzic. Na badaniu okulistycznym wyszlo: lekki astygmatyzm, cisnienie w oczach rozne (ale w normie, a lekarz nie powiedzial, ze to cos zlego), lekka wada wzroku (-0,25 w jednym oku, brak wskazania do okularow), zrenice bez niepokojacych objawow asymetrii, badanie dna oka prawidlowe. Jeszcze czeka mnie wizyta u laryngologa (szumy) i neurologa. I tutaj sie martwie, czy te szumy i wszystko to nerwica czy ciezka choroba (panicznie sie boje guza mozgu). Rezonans glowy to ostatecznosc, mialam isc na niego ale spanikowalam na razie, najpierw neurolog itd. Dodam, ze mam zmiany nastrojow, obnizenie samopoczucia itd. od pewnego czasu. Od kilku miesiecy ciagle sie boje, ze jestem chora. Przerabialam juz pcos, choroby tarczycy, guz przysadki, bialaczke, chloniaka i teraz to. Tylko, ze nie umiem odroznic, czy objawy sa nerwicowe czy nie! Jak mialam isc na rezonans to ten szum w uchu dzien przed byl jakby mniejszy. Mam wrazenie, ze czasem jest bardziej wyrazny a czasem mniej, jakby go prawie nie bylo. Po alkoholu nie odczuwam raczej.

Nie mam tez gornej siodemki po tej stronie od ponad roku, rosnie tam osemka. Jest w polowie zatrzymana, ale ustawiona prawidlowo. Bol glowy i szum w uchu pojawil sie jak osemka zaczela sie znow wyzynac. Zostal ten szum... Klika mi tez cos w szczece po tej stronie jak otwieram usta, a wiem, ze mam tendencje do bruksizmu czyli zaciskania zebow podczas snu i moze to od tego? Juz nie wiem, boje sie, a rodzina ma mnie dosyc. Malo co mnie ostatnio obchodzi poza moim zdrowiem i siedzeniem godzinami w internecie, szukajac objawow. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumiem. Moja nerwica zaczęła się od pisku w uszach. Obudziłam się z tym w nocy i dostałam ataku paniki przez to :/ Trwającego 10 minut, gdy wszytsko mi zmiękło, nie czulam rąk ani nóg, koszmar. Potem tygodniami wsłuchiwałam się w ten pisk, doprowadzał mnie do szalu. Teraz, po 2 latach nie zwracam na niego uwagi. Nieraz jest głośny, nieraz nie slyszę w ogólę. Najgłośniejszy jest gdy jest cisza i chcę zasnąć. A nieraz nie ma go w ogóle. Jeste przebadana neurologicznie i laryngologicznie plus tomograf. Może to być dyskomfort, ale nie obawiaj się guza mózgu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy są nerwicowe. Odpisałem Ci też w innym wątku. Tak jak Alexandra, zrobiłem milion badań (TK kości piramidowej, TK głowy, laryngolog, neurolog, kardiolog itp.) Czekam teraz na MRI głowy, ale nie sądzę, żeby cos na nim wyszło, skoro tomograf nic nie pokazał. A szum jak był, tak jest. Jakby buczenie starego telewizora kineskopowego. Do laryngologa oczywiście idź, badania zrób sumiennie i nie obawiaj się wyniku. Jeśli faktycznie coś masz to przecież chyba lepiej, że wykryjesz wcześniej?? Ale jak dla mnie to chciałem powiedzieć - witaj w klubie hipochondryków.

 

I jeszcze jedno: natychmiast, ale to natychmiast przestań przeszukiwać internet w celu szukania objawów. Wiem co mówię. Jobla dostaniesz od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×