Skocz do zawartości
Nerwica.com

Choroba psychiczna a brak obiektywizmu


Gość mariusz75

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest o tym jak wyjść samemu z choroby psychicznej.

 

Walczę z nerwicą wiele lat. Wiele rzeczy zrozumiałem i mam już gotowe rozwiązania, na które wpadłem podczas rozmyślań. Rozwiązania, które pozwoliły by mi wyjść z tego. Po prostu widzę jak na dłoni te rozkminki, które mogły by mnie uwolnić od wszystkiego. I zawsze kiedy trzymam się określonych założeń, schematów, które są tymi właściwymi w moim mniemaniu, to po jakimś czasie tracę obiektywizm i wpadam w dół, "chorobowy dół" chorobowe myślenie. I o co chodzi, a o to, że nie o rozkminienie jak sobie poradzić z pewnymi sprawami (które to już rozwiązałem), ale o to jak utrzymać się na właściwym kursie we właściwych rozwiązaniach.

Chodzi o to, żeby nie zapomnieć się i nie wpadać w stare negatywne schematy, jeżeli mi się to udaje czuję się dobrze i mogło by tak pozostać, jednak na tym polega choroba, że kiedy wpadnę w ten dół to czasem tracę obiektywizm i zapominam o właściwym myśleniu i jestem na poletku choroby i taplam się w tych pierdołach, bzdurach, nie widząc tego co widziałem jeszcze nie dawno i co wydawało mi się oczywiste.

 

Chorobowe schematy narzucają się same i w mgnieniu oka z właściwego postępowania jestem już w chorobowym i myślę w nie właściwy sposób, nie zdając sobie z tego sprawy. Dopiero jakiś przebłysk potrafi mnie z tego wyciągnąć i zastanawiam się, dlaczego znów straciłem obiektywizm. Przecież wszystko szło już ku dobremu. I wiem, że mogę być w tym schemacie, jednak jest też wiedza, że wcześniej czy później znów tam trafię i zapomnę o wszystkim, aż do czasu, gdy znów przypomnę sobie, halo, halo, to nie tak, znów się wj.bałem.

 

Także pytanie: Jak pozostać na właściwym kursie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×