Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oberża pod złamanym paragrafem


Gość iiwaa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2018 o 08:29, Carica Milica napisał:

Oooo temat piwa, uwielbiam krafty. Taki trochę beer geek ze mnie. 

- 2 dziewczyny które lubią piwo -niesamowite ! :105::105:
 

W dniu 24.10.2018 o 21:25, Liber8 napisał:

mogłoby się okazać, że popełniam 10 wykroczeń w jednym poscie :mrgreen: 

a wiecie że co jakiś czas notorycznie łamiemy regulamin forum ? :smile:

 

Edytowane przez zzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 22:22, zzzzz napisał:

dziewczyny które lubią piwo -niesamowite ! :105::105:

mam kilka koleżanek i raczej unikają piwa - coś im nie pasuje w smaku :smile: -raczej sięgają po Desperadosy lub mieszają zwykłe piwa z sokami w proporcji 2/3 soku a reszta piwa :mrgreen:  - takie fakty - to nic nie zmienia w naszym koleżeństwie -taka już uroda kobiet ;)
 

 

W dniu 30.10.2018 o 09:16, Carica Milica napisał:

@zzzzz, to wpadnij kiedyś na piwo do Poznania. :D  

dzięki za wspaniałe zaproszenie -wstyd przyznać ale nigdy nie byłem w tym pięknym mieście :smile:
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 12:43, phœnīx napisał:

Czyli jednak alkohol ma tę moc przyciągania  :D

E tam. Pijem z gwinta 8)

Czy ta impreza kiedyś się skończy...wątroba już mi szwankuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Liber8 napisał:

A jeszcze lepiej ograniczyć picie, optymalnie i po bożemu wydaje się być dawka 1x w tygodniu :pirate: 

Czyli że to wszystko na raz pić? :D

"Na podstawie badań naukowcy WHO ustalili poziom spożywania alkoholu związany z przeciętnie najmniejszym ryzykiem szkód zdrowotnych. (...)

Dla mężczyzn

W ciągu tygodnia wypijanie nie więcej niż 280 g 100% alkoholu, co jest równoważne z około 13 półlitrowymi butelkami piwa, nieco ponad 3 butelkami wina (o pojemności 0,75 l) lub 0,8 l wódki.

Dla kobiet

W ciągu tygodnia wypijanie nie więcej niż 140 g 100% alkoholu, co jest równoważne z 7 półlitrowymi butelkami piwa, niecałymi 2 butelkami wina (o pojemności 0,75 l) lub 420 ml wódki (ok. 0,8 półlitrowej butelki)." 

https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/uzaleznienia/69551,bezpieczne-picie-alkoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, phœnīx napisał:

Czyli że to wszystko na raz pić? :D

 

Trochę duża ta dawka ale tak. Pijemy 1 raz w tygodniu, a 6 dni jazda na trzeźwo :D Świat na trzeźwo niby jest nie do przyjęcia, ale próbujemy. 

Wątroba ma normalne dni pracy i jak rozłożymy dawkę wyliczoną przez naukowców, będziemy zalewać ją mniejszymi porcjami każdy dzień, to zrobimy więcej szkód, niż jak byśmy przyjeb*li jej raz w tygodniu :D 

Często mężczyźni są agresywniejsi i biją swoją wątrobę codziennie, przez co stają się alkoholikami nie zakwalifikowanymi do przeszczepu w NFZ. 

Kobiety podtruwające codziennie mniejszymi dawkami też robią źle. Dużo lepiej by na tym wyszły, jakby przywaliły porządnie raz w tygodniu, a reszta dni szłaby na regenerację. 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liber8

"Z badań brytyjskich naukowców wynika, że nawet niewielka ilość wypijanego alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na wiele odmian raka." 

https://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/301029926-Alkohol-jest-silnie-rakotworczy-nawet-w-malych-ilosciach.html

Tak że teraz tylko bezalkoholowe piwo w Oberży proszę pić ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phœnix szkoda, że usunęłaś konto, nie łatwo jest patrzeć na świat przy bezalkoholowym piwie :D 

 @Lunaa pijasz bezalkoholowe piwa? :mrgreen: No ja się przyznaję bez bicia, że nie, nie wiem jak smakują i po co w ogóle pić bezalkoholowe piwo? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liber8 smakowałam a jakże ;) Piłam ostatnio na grillu bezalkoholowe bo byłam na antybiotyku. Polecam Heinekena 0 rzeczywiście ten sam smak i zero alkoholu.

Oberżyści zgłaszać się...jest tu kto jeszcze? :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liber8

W dniu 15.01.2019 o 13:28, Gość napisał:

No ja się przyznaję bez bicia, że nie, nie wiem jak smakują 

Pewnie równie beznadziejnie co zwykłe :P

W dniu 15.01.2019 o 13:28, Gość napisał:

phœnix szkoda, że usunęłaś konto

Wróciłam. Trochę to hipokryzja z mojej strony, ale jestem ostatnio w złym stanie, więc chociaż sobie popiszę swoje mądrości gdzieniegdzie...

Edytowane przez initium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, initium napisał:

Wróciłam.

:great:

A ja nauczyłem się pisać literę œ na klawiaturze 8) i teraz takowa umiejętność jest mi nieprzydatna :D 

Co powiecie o piciu alkoholu w pracy? Przykładowo będąc księdzem, mając do odprawienia kilka mszy, trzeba wychylić na każdej kielicha. Ciężka praca, pić wino i liczyć kasę z tacy, ofiary, ślubów, pogrzebów, komunii, mszy, skarbonek, wolnych datków, strasznie dużo liczenia i podwyższone ryzyko alkoholizmu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Liber8 napisał:

A ja nauczyłem się pisać literę œ na klawiaturze 8) i teraz takowa umiejętność jest mi nieprzydatna :D 

Ale inni się nie nauczyli. Ktoś mi odpisał, ale nie oznaczył jak trzeba i powiadomienia nie przychodziły :bezradny:

2 godziny temu, Liber8 napisał:

Co powiecie o piciu alkoholu w pracy?

Na pewno byłoby miło móc się w pracy napić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liber8 na rozluźnienie atmosfery w pracy czemu nie tylko jakby ta praca później wyglądała tego nie wie nikt. Teraz tak sobie myśle, że przecież budowlańcy piją i jakoś nic się jeszcze nie zawaliło (chyba :D )...więc można..można ;) 

Edytowane przez Linnea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 mszy za zmarłych x 50 zł (czasem dają więcej, nawet 200 zł), msza trwa 0,5 godziny, (ale przyjmujemy do wyliczenia najniższą stawkę 50 zł), daje to w sumie 1250 zł na rękę w pół godziny + jedno wychylenie kielicha.

Ludzie śmieją się z budowlańców, którzy popełniają gafy, zarabiają nie 1250 zł za pół godziny, a 12,50 zł ;/

 

Ten obrazek jest stary, ale prawdziwy, wierzcie mi na słowo

0b3111c14f2ec618f8a084c3f4be6802.jpg

 

 

 

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×