Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bonus

Zbrodnie na Polakach w Wołyniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bonus

Słyszeliście o zbrodniach dokonywanych na Polakach mieszkających na Wołyniu ukraińskim? W czasie wojny, nie dość, że hitlerowskie Niemcy krzywdzili Polaków, mordowali ich, natomiast, na Wołyniu też mordowano Polaków, przez Ukraińców i ukraińską policje, która wtedy była.

Wczoraj w mediach mówiono o tej zbrodni na Polakach.

W nocy, w polskim radiu słuchałem też audycji na ten temat. Wypowiadali się historycy i starsza Pani, która pochodzi z okolic Wołynia i pamięta tam te wydarzenia. Bardzo ciekawa audycja, ale o tej zbrodni to prawie wcale się nie mówiło w Polsce, a tym bardziej na Ukrainie.

Tam nawet ludzie mieszkający na tamtych terenach, Polacy i Ukraińcy niewiele o tym opowiadają dziennikarzom, bo się obawiają władz ukraińskich.

 

Myślę, że ta zbrodnia na Wołyniu, tak samo jest ukrywana przez ukraiński rząd, jak i zbrodnia w Katyniu przez Rosjan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[videoyoutube=j-kYZ_HHhlk][/videoyoutube]

 

[videoyoutube=-9JkJqZQQyE][/videoyoutube]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonus

No teraz to się o tych wydarzeniach mówi bardziej, bo przecież w Polsce nie ma żadnego zagrożenia, jak dziennikarze o tych wydarzeniach mówią i nagłaśniają to.

Z tej rozmowy, jaka była w radiowej audycji wynika, że to Niemcy uzbrajali tych Ukraińców w broń, żeby napadać na polskie wioski i zabijać Polaków. Niemcy to popierali i współpracowali z ukraińską policją i ta grupą, która tam dokonywała mordów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus, Ci zainteresowani historią bądź lub związani rodzinnie z tą historią słyszeli, ale zwykli zjadacze chleba o tym albo nie słyszeli albo ich to zupełnie nie interesuje. Może w ostatnich latach mówi się o tym więcej w mediach ale cała lata 90-te i początek xxi wieku o tym milczano ważniejsze były dobre stosunki z Ukrainą żeby razem przeciw Rosji być. Może film Smarzowskiego który chyba w tym roku ma wejść na ekrany to zmieni i ta historia trafi pod strzechy. Z drugiej strony tez nie podoba mi się obarczanie winą dzisiejszych Ukraińców i nazywanie ich Banderowcami mimo że często nawet nie wiedzą co to jest UPA a do Polski przyjechali jako tania siła robocza a nie żadna banda UPA.

Na Ukrainie ich środowiska narodowe czczą Banderę i UPA jak u nas AK i żołnierzy wyklętych bo innych bohaterów nie mają i to że mordowali oni Polaków ma dla nich drugorzędne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonus

No tak, ale dla takich zbrodni, gdzie w makabryczny sposób zabijano niewinnych ludzi, i to nie tylko Polaków, ale nawet samych Rosjan i inne narodowości, które w tamtych czasach tam mieszkali, nie ma żadnego wytłumaczenia.

Tępiono tam Polaków, bo ich wypędzano z ziemi Ukraińskiej i panowała nienawiść do narodu polskiego.

 

Powinno się to nagłaśniać, mówić w mediach o tamtych wydarzeniach, bo o takich zbrodniach się nie zapomina. Ludzie tam mieszkający nie chcą o tym mówić, bo ich bolą tamte zbrodnie i boją się reakcji ukraińskiego rządu. Przecież, prawie w całej Ukrainie też chodzi o to, żeby nie nagłaśniać tamtych wydarzeń, bo są tacy Ukraińcy, którzy, być może popierają tamte wydarzenia. Ale tego nie wiadomo na pewno.

Obecne pokolenie Ukraińców, nie miało nic wspólnego z tamtymi zbrodniami, ale, być może jest teraz wielu sympatyków tamtych wydarzeń, na Ukrainie.

Zgodzę się, że teraz Polska i Ukraina chcą utrzymać ze sobą dobre stosunki, żeby wspólnie się sprzeciwiać Rosji.

Ale nie można zapominać o tym, że nie tylko Rosjanie, w czasie wojny i potem po wojnie, mordowali Polaków, ale Ukraińcy też. Historia jest ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież, prawie w całej Ukrainie też chodzi o to, żeby nie nagłaśniać tamtych wydarzeń, bo są tacy Ukraińcy, którzy, być może popierają tamte wydarzenia.
Na Ukrainie uważa się że to był konflikt i mordy o równym stopniu winy, a przecież wiadomo że Ukraińcy zabili wielokrotnie więcej Polaków niż było to odwrotnie i Polacy jeżeli mordowali to w odwecie i się aż do takich bestialstw nie posunęli. Z tego co mi wiadomo Ukraińcy tłumaczą te zbrodnie tym że ukraińscy chłopi byli przez setki lat wykorzystywani, tyranizowani i brutalnie traktowani przez polskiego pana no ale to mocno naciągane bo Polacy również byli tak traktowani przez pana feudalnego czy zaborcę i do takich rzezi nigdy nie dochodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonus

Ukraińcy też się bronią, dlatego twierdzą, "że tam był konflikt, między Polakami a Ukraińcami". Ale jaki to był konflikt? Zbrodnie z premedytacją na niewinnych Polakach i innych narodowościach. Dobrze, że powstał film o Wołyniu, bo warto przedstawiać takie wydarzenia z historii. Na temat pierwszej i drugiej wojny światowej też zrealizowano wiele filmów i seriali. Podobnie o Katyniu.

 

Wołyń też był ważnym miejscem wydarzeń, ale przez wiele lat nie chciano o tym mówić, żeby ludzie o tym zapomnieli, ale nie zapomną, bo się nie da.

Były negatywne opinie i są nadal ze strony Ukraińców, że to Polacy byli winni tamtym zbrodniom, ale to jest kompletna bzdura.

Ukraińska policja i cała ta banda, jaka tam wtedy rządziła, sami wypędzali Polaków z wiosek, a jak ktoś się sprzeciwiał, to od razu zabijali, zakopywali w ziemi.

Niektórzy, polscy gospodarze się bronili i prowadzili odwet na tych zbrodniarzach, i mieli rację.

Pokazywali w telewizji, w programie na temat Wołynia, jak archeolodzy na tamtych terenach odkopywali szczątki i czaszki małych dzieci, które tam ginęły.

Tam nawet zapomniano o grobach tych ludzi i dzieci, bo pokazywali, że te groby są w chaszczach, w lasach, gdzie tam nikt tego nie odwiedzał. Teraz się zaczęli interesować i tam jeżdżą.

 

Ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×