Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pierwsza wizyta


plusio34

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. 8 mam pierwsza wizyte u psychologa terapii nerwic. Poradzcie mi co mam na takim spotkaniu powiedziec. Zawsze mam wielki problem z uzwenetrznieniem moich mysli i zazwyczaj gadam nie o tym co powinienem. Co na takim spotkaniu mam mowic? Ze mi zle, ze wszystko do dupy, ze czuje strach, lek itp?

A pro po to wczoraj bylem w Wesolym miasteczku. Normalnie to ja nigdy nie chodze na karuzele bo sie boje. Wlasnie. Czemu ja sie boje a inni nie? Wczoraj jednak postanowilem, ze sie przemoge i razem z siostra bylismy na kazdej ciezkiej karuzeli. Nie powiem balem sie ogromnie, wiekszosc karuzel przejechalem prawie z zamkniektymi oczami, ale dalem rade. Dlaczego ja sie tego boje? Mozecie wytlumaczyc? Tak se mysle, ze to nie tylko chodzi o karuzele. Ten kto boi sie karuzeli to jak ma se w zyciu poradzic, zycie jest straszniejsze niz karuzele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj juz gdzies temat co do pierwszych wizyt u specjalistow. Zglos swoj post i popros o przeniesienie...

 

Zas co do Twojego problemu. Pierwsza wizyta to jest bardziej taki 'wywiad'. Psycholog bedzie chcial sie czegos o Tobie dowiedziec, co robisz w zyciu, jaka masz sytuacje w rodzinie, dlaczego zglosiles sie po pomoc, co chcialbys w swoim zyciu polepszyc i przepracowac. Nie ma nic zlego w tym, bys napisal sobie na kartce najwazniejsze rzeczy, a psychologowi powiedzial o tym, ze przy stresie zapominasz o czym masz mowic, stad karta u Ciebie moze okazac sie pomocna.

 

Co do lękow... Rozne moga byc przyczyny. Jakas trauma z dziecinstwa, geny, zla dieta (kawa przykladowo nasila lęki) lub po prostu pewne mechanizmy w mozgu nie dzialaja tak, jak powinny. Zazwyczaj jest to polaczenie wielu rzeczy. Sposob z przelamywaniem swoich lękow jest czasami bardzo dobra forma terapii, aczkolwiek takie 'shock therapy' nie jest najlepszym pomyslem. Lepiej jest stopniowo przezwyciezac swoje lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×