Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy psycholog może wzywać pogotowie?


Anetixi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.. Może trochę dziwne. Czy psycholog na wizycie może wezwać pogotowie? Już tłumaczę czemu się pytam. Wiadomo że trzeba być z psychologiem szczerym. Są takie tematy że po ich poruszeniu nie potrafię się opanować i przychodzą mi do głowy same negatywne myśli. Pozatym ciągle twierdzę że żałuję że nie udało mi się tego zrobić. Jednak teraz nie mam odwagi na ten krok aczkolwiek chciałabym zniknąć - albo umrzeć w sposób "naturalny"(czyt. wypadek). Dlatego boję się że jeżeli jej to powiem to będę miała kłopoty. A nie chce zbytnio jej wciskać kitu bo od początku zgodziłam się na szczerość. Pozatym słyszałam historie - nie wiem czy prawdziwe, że podczas wizyty u lekarza/psychologa ten wyszedł na chwilę i wezwał pogotowie które zawiozło osobę x na izbę przyjęć i tam lekarz decydował o przyjęciu lub nie na oddział. Nie wiem czy w to wierzyć dlatego się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anetixi, ale co masz na myśli? Myśli samobójcze czy zamiar samobójczy?

 

 

Ani to,ani to...

Mam ochotę zniknąć,nie mam odwagi żeby to zrobić. Ale jednocześnie żałuję,że mi się wcześniej nie udało. A z drugiej strony chcę umrzeć,ale w "przypadkowy" sposób. Wiem,masło maślane,ale piszę co czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć w wypadku to nie śmierć w sposób naturalny ;).

Pogotowie może wezwać jeśli uzna, że zagrażasz życiu/zdrowiu swoim lub innych osób. A to czy Twoje zwierzenie uzna za takie czy nie to już ciężko stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcaale nie masło maślane, mam te same mysli. Wiesz kiedy ja na każdej sesji mówiłam T. ze nie chcę zyć, ona mi mówiła że to jest wyraz mojego cierpienia, prośby o pomoc, więc warto o tym mówić, myślę że tak samo to zinterpretuje. Teraz dalej o tym myślę, ale już nie mowię o tym na terapii, bo wiem że to głupie, nic tym nie osiągnę u terapeutki, nie pokaże mi dzięki temu jak bardzo jej na mnie zalezy i jaka jestem dla niej ważna, a chyba i taki cel w mowieniu o tym miałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×