Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego antypolskość jest w modzie?


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie nie ma antysemityzmu?

Tam, gdzie na Żydów.

 

-- 24 lut 2015, 20:50 --

 

Film widziałem już kilka razy, głównie ze względu na dobre zdjęcia i grę aktorską p. Kuleszy.

 

Kulesza jest świetna. Gdyby ona i wiele innych polskich aktorów i aktorek żyło w Stanach, to zgarnialiby nominacje i nagrody. Obawiam się, że jeszcze ją teraz będą krytykować za udział w "antypolskim" filmie, jak kiedyś jeździli po Maćku Stuhrze. A że mam upodobanie do czarno-białych fotografii, to strona wizualna też mi się podobała.

Kulesza jest nasza i jej nie oddamy Ameryce. Pokłosie świetny film, bardzo realny i prawdziwy.

 

-- 24 lut 2015, 20:52 --

 

:brawo::brawo::brawo:

To nie moda na antypolskość, tylko wyolbrzymianie antypolskości przez PEWNE media i osoby o PEWNYCH poglądach. Film, zwłaszcza poetycki, to film. Film opowiada historie jednostkowe, a nie ma być encyklopedią, albo dokumentem. Gdyby to był film dokumentalny, rozumiem czepianie się. Ale to film, który przedstawia życie z punktu widzenia określonej jednostki. Czy jeśli ktoś nakręci film o niesnaskach rodzinnych np. w czasie wojny, to ma jeszcze dodatkowo w tle umieścić specjalnie złego Niemca, albo dodać inny komentarz podkreślający niegodziwość innych nacji? Bezsens. Czy każdy film trzeba oglądać z ideologicznym zacietrzewieniem? Czy wszędzie wyszukiwać rzekomych antypolskich złośliwości? Zresztą dużo więcej antypolskich złośliwości wypisują "Prawdziwi Polacy", którym wydaje się, że mają monopol na polskość.

 

Też tak sadzę,forum jest opanowane przez prawicę, której się wydaję że prawdziwy polak to katolik,o poglądach prawicowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o to by gloryfikować żydów.

Najgorsze jest to, że powstają filmy artykuły, poglądy które zwalają na Polaków winą za Holokaust. Patrz film Nasze matki nasi ojcowie. Kłamstwo i antypolska propaganda na każdym kroku.

To tak sline jest na świecie że nawet Obama powiedział "polskie obozy śmierci"".

A rząd nic nie robi by przeciwdziałać anty polskiej propagandzie by zwalczać kłamstwa historyczne.

To nie jest polski rząd. To jest rząd w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, ale Polacy NIE mordowali żydów.

Pięknie to kłamstwo jest pokazane w Pokłosiu. Tam jest wątek taki, że Polacy zamordowali Żydów na pewnej wsi bo chcieli zagarnąć ich ziemię. Jest to kompletna bzdura bo Żydzi w Polsce przed i w trakcie wojny nie mieli w Polsce ziemii. Mieli sklepy, kamienice w miastach, karczmy, bazary itd, ale nie mieli ziemi bo Żydzi nie byli rolnikami. Pracowali w gałęziach innych niż rolnictwo.

Obłuda, kłamstwo i przekręcanie historii na całej linii tylko po to by oczernić bogu ducha winnych Polaków którzy ratowali żydów w całej Polsce, ratowali dzieci przemycane z getta warszawskiego itd.

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, Jude Raus i znakowanie Żydów to wymysł Niemców w trakcie okupacji Polski podczas WW2.

Wtedy na bazie faszystowskiej ideologii i doktryny ostatecznego rozwiązania wymyślony przez hitlerowców napis ze względu na to że Naziści brzydzili się przebywania w jednych lokalach z Żydami.

Natomiast antysemityzm w Polsce narósł po 89 roku ze względu na to, że Polską przy okrągłym stole podzielili się tzw. "polscy Żydzi" częściowo dawni UBecy, żydokomuniści nienawidzący Polski i Polaków.

Jeśli mówić o jakimkolwiek antysemityźmie w Polsce to raczej chodzi o tzw. polityków wysokiego szczebla po 89 roku rządzących.

Pięknym przykładem jest np Olek Sztolzman, Aaron Szechter, Aaron Bucholtz ,Izaak Blumenfeld , Jakub Bauer, Szymon Berman, Haka Grundbaum, Aaron Nusselbaum i wielu innych.

Żydzi sami w sobie nie są źli. To całkiem mądrzy i przewaznie dobrzy ludzie.

Najgorszy są żydokomuniści dawni pracownicy UB i SB, a później WSI.

Oni nienawidzą Polski i Polaków a nasz kraj traktują jak swój własny folwark a nas jak chłopów pańszczyźnianych którzy musimy na nich robić.

Pisałem kiedyś, że kiedyś Polak był szlachcicem sziedział przy stole i rządził. Żyd był jedynie karczmarzem i czekał na to co skapnie z pańskiego stołu. Dziś jest dokładnie odwrotnie. Radze poczytać życiorysy tzw. "najbogatszych Polaków".

Chcą z nas zrobić niewolników we własnym kraju. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że w Polsce jakiś tam antysemityzm jest ale to wynika z przekrętów okrągłostołowych i pookrągłostołowych.

Polscy żydokomuniści myśleli że jak sobie pozmieniają nazwiska na polskie typu Kwaśniewski czy Borowski czy Mazowiecki Balcerowicz czy Gronkiewicz czy wielu innych to ludzie zapomną o tym jaki oni mają pochodzenie.

Fakt, że nie chodzi tu de facto o pochodzenie tylko o poglądy i politykę jaką ci ludzie realizowali i realizują i jakie mają związki z dawnym WSI które chyba jest największą mafią drążącą Polskę od wewnątrz. Oni potrafią załatwić każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trudno znaleźć Polaka czystek krwi w 100 %...

Nie chodzi tu kto jest jakiej krwi czy bardziej polskiej czy mniej czy wcale.

Ważne jedynie co robi jak działa, jakie ma poglądy i jakie prawo wdraża w życie.

W Polsce jest wielu Polaków zdrajców służących niepolskiemu interesowi.

Polska całe życie miała problem z (P)olitykami (O)błędnie zafascynowanymi niepolskością działającymi na rzecz innych mocarstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknym przykładem jest np Olek Sztolzman, Aaron Szechter, Aaron Bucholtz ,Izaak Blumenfeld , Jakub Bauer, Szymon Berman, Haka Grundbaum, Aaron Nusselbaum i wielu innych.

I jeszcze Ozjasz Goldberg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę jeszcze dojdziecie do wniosku, że antysemityzmu przed okrągłym stołem nie było, a ci, którzy prześladowali żydów, to byli po prostu źli ludzie, bez jakiejkolwiek narodowości. I że Żydzi na wsiach nie mieszkali (oczywiście, że mieszkali - i wcale nie musieli tam mieć wielkich pól, ale mieli np. domy, które ktoś jednak przejął). Nie lubię takiej postawy: o swoim narodzie pisac tylko dobrze, nawet jeśli nie zawsze tak się da, a o innych tylko źle. "Prawdziwa prawda" to przyznawanie się i do tych dobrych, i do tych złych momentów w historii, a takie są w historii wielu narodów. W każdym narodzie i kraju sa powody do dumy, ale i rzeczy, którymi nie ma się co chwalić. I to, że się mówi również o tych drugich (a nie tylko o tych pierwszych), to jest właśnie prawdziwe rozliczenie się z historią. Gdyby ludzie potrafili to wypośrodkować, mniej by było kłótni wewnątrz nacji, itp. A tak - wystarczy spojrzeć na fora. Że też ludziom się nie znudzą te odwieczne kłótnie w tym temacie. A może bez tych tematów nie mieliby już o czym pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy na bazie faszystowskiej ideologii i doktryny ostatecznego rozwiązania wymyślony przez hitlerowców napis ze względu na to że Naziści brzydzili się przebywania w jednych lokalach z Żydami.

Natomiast antysemityzm w Polsce narósł po 89 roku ze względu na to, że Polską przy okrągłym stole podzielili się tzw. "polscy Żydzi" częściowo dawni UBecy, żydokomuniści nienawidzący Polski i Polaków.

Jeśli mówić o jakimkolwiek antysemityźmie w Polsce to raczej chodzi o tzw. polityków wysokiego szczebla po 89 roku rządzących.

 

Ok. II Wojna Światowa, wszystko jasne, okręgły stół - spoko. A pomiędzy? Komuna tak żydów kochała? A przed wojną?

 

Coś niekompletna ta wizja dziejów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to dziwny kraj jest antysemityzm a żydów nie ma( chyba że uznać za nich zeświecczonych potomków żydów którzy czują się zwykle już tylko Polakami). Przed wojną oczywiście tez był antysemityzm i to dużo silniejszy niż dziś wystarczy poczytać trochę literatury z tego okresu albo średniozaawansowana znajomość historii czyli getta ławkowe np. Do tego prasa narodowa i katolicka ciągle po nich jeździła niczym dziś Bubel w swych periodykach ale wtedy nie była to nisza tylko około 30% rynku wydawniczego. Nic dziwnego że później część z nich związała się z ruchem komunistycznym skoro prawdziwi Polacy ich tak kochali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim, nie zauważyłaś jeszcze, że nie ma sensu odnosić się do pewnych wypowiedzi? Przecież tego nawet betonem nie można nazwać. Z fundamentalizmem, manią prześladowczą i szukaniem urojonych spisków gdzie się da, nie da się dyskutować. To awykonalne. Trzeba się pogodzić, że część społeczeństwa jest brakującym ogniwem w teorii ewolucji Darwina i po prostu traktować ich z przymrużeniem oka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim, nie zauważyłaś jeszcze, że nie ma sensu odnosić się do pewnych wypowiedzi? Przecież tego nawet betonem nie można nazwać. Z fundamentalizmem, manią prześladowczą i szukaniem urojonych spisków gdzie się da, nie da się dyskutować. To awykonalne. Trzeba się pogodzić, że część społeczeństwa jest brakującym ogniwem w teorii ewolucji Darwina i po prostu traktować ich z przymrużeniem oka. ;)

 

Zauważyłam to dawno temu, ale to było tak bardziej ogólnie wymierzone, bez określonego pojedynczego targetu. :mrgreen:

A swoją drogą, to dziwią mnie te kategorie narodowe, bo biorąc pod uwagę, jak wyglądał nasz kraj na przestrzeni wieków, jak często zmieniały się granice i ile narodowości mieszkało na obszarze rzeczpospolitej, to nie ma sensu wyszczególnianie tak przynależności narodowej. Dla mnie ważne jest to, ze ktoś mieszka w tym kraju lub ma obywatelstwo, uważa się za Polaka, respektuje prawo, a jakiej jest narodowości, to nie ma to dla mnie znaczenia. Takie dziwne podkreślanie przynależności do określonej nacji przypomina mi trochę rasistowskie rozpoznawanie rasy czarnej do któregoś tam pokolenia wstecz. Gdyby tak u nas wprowadzono takie badania dokładne, to jeszcze wiele osób nieźle by się zdziwiło. Żydzi byli częścią naszej kultury, współtworzyli ją, tak samo, jak Polacy byli częścią kultury żydowskiej. Dlatego pisanie o polskich szlachcicach (których anarchia zresztą wiele złego narobiła) i żydach, którym coś skapywało ze stołu, wydaje się wyjątkowo obrzydliwe. Jak podział na ludzi i podludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam to dawno temu, ale to było tak bardziej ogólnie wymierzone, bez określonego pojedynczego targetu. :mrgreen:

A swoją drogą, to dziwią mnie te kategorie narodowe, bo biorąc pod uwagę, jak wyglądał nasz kraj na przestrzeni wieków, jak często zmieniały się granice i ile narodowości mieszkało na obszarze rzeczpospolitej, to nie ma sensu wyszczególnianie tak przynależności narodowej. Dla mnie ważne jest to, ze ktoś mieszka w tym kraju lub ma obywatelstwo, uważa się za Polaka, respektuje prawo, a jakiej jest narodowości, to nie ma to dla mnie znaczenia. Takie dziwne podkreślanie przynależności do określonej nacji przypomina mi trochę rasistowskie rozpoznawanie rasy czarnej do któregoś tam pokolenia wstecz. Gdyby tak u nas wprowadzono takie badania dokładne, to jeszcze wiele osób nieźle by się zdziwiło. Żydzi byli częścią naszej kultury, współtworzyli ją, tak samo, jak Polacy byli częścią kultury żydowskiej. Dlatego pisanie o polskich szlachcicach (których anarchia zresztą wiele złego narobiła) i żydach, którym coś skapywało ze stołu, wydaje się wyjątkowo obrzydliwe. Jak podział na ludzi i podludzi.

 

:brawo::great: Cieszę się, że tu jesteś (choć życzę oczywiście byś była jak najkrócej :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sobie. Część społeczeństwa. Z jakieś 30-4O%

Katolików jest z 70%. A lewicowych fanatyków spod znaku Palikota SLD i Urbana ile? Przy najlepszych wiatrach góra z 10%. No ale tak w wielu krajach jest ze lewacka mniejszość chce rządzić prawicową większością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam prawicy, bo ona jest z natury agresywna i nie tolerancyjna.

 

-- 25 lut 2015, 09:52 --

 

Podobno trudno znaleźć Polaka czystek krwi w 100 %...

Nie chodzi tu kto jest jakiej krwi czy bardziej polskiej czy mniej czy wcale.

Ważne jedynie co robi jak działa, jakie ma poglądy i jakie prawo wdraża w życie.

W Polsce jest wielu Polaków zdrajców służących niepolskiemu interesowi.

Polska całe życie miała problem z (P)olitykami (O)błędnie zafascynowanymi niepolskością działającymi na rzecz innych mocarstw.

Słyszałem te poglądy,że wejście do UE było zdradą.Proponuję też wycofać się z ONZ.Będą wszyscy na prawicy zadowoleni.

 

-- 25 lut 2015, 09:54 --

 

zmęczona_wszystkim, nie zauważyłaś jeszcze, że nie ma sensu odnosić się do pewnych wypowiedzi? Przecież tego nawet betonem nie można nazwać. Z fundamentalizmem, manią prześladowczą i szukaniem urojonych spisków gdzie się da, nie da się dyskutować. To awykonalne. Trzeba się pogodzić, że część społeczeństwa jest brakującym ogniwem w teorii ewolucji Darwina i po prostu traktować ich z przymrużeniem oka. ;)

Zgadzam się z tym, tu na forum prawica jest wyjątkowo agresywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katolików jest z 70%. A lewicowych fanatyków spod znaku Palikota SLD i Urbana ile? Przy najlepszych wiatrach góra z 10%. No ale tak w wielu krajach jest ze lewacka mniejszość chce rządzić prawicową większością.
Katolików jest oficjalnie 95% z czego do kościoła chodzi 40% a żyje zgodnie z naukami kościoła jeszcze dużo mniej. To takie żonglowanie liczbami że Polska to taki ultra katolicki kraj to zwykła ściema, kto młody z seksem czeka do ślubu itd, itd gdyby wprowadzono podatek od kościoła taki jak w Niemczech to by się okazało raptem że katolików jest kilka procent. Lewicowe poglądy zwłaszcza światopoglądowe w przeciwieństwie do gospodarczych też nie są popularne większość ludzi to nie ma żadnych sprecyzowanych poglądów a wybory jeśli na nie w ogóle chodzą to konkurs obietnic, piękności i antypatii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegać zasad katolicyzmu, a zaliczać się do katolików to różnica.

Albowiem ludzie są grzeszni bo grzeszną mają nature :mrgreen:

Najlepszym testem kiedyś na "ateizm" Polaków były przyjazdy Papieży do Polski.

Zobaczymy co będzie jak będą światowe dni młodzieży. Ciekawe czy na spotkania z papieżem pójdą tylko stare dewotki z Radia Maryja bo młodzież to ateiści.

Raczej not. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Ja też zaliczam się do katolików bo byłem ochrzczony a nawet bierzmowany choć jestem niewierzący, takich ludzi w Polsce jest multum i to na nich m.in jako katolików powołuje się kler i prawica. A co do Jana Pawła II to postać mająca w Polsce ponadreligijny charakter zachwycali się nim niektórzy ateiści a zwłaszcza wierzący nie praktykujący, złodzieje i politycy wszelkiej maści bo dla nich to była i jest kwintesencja polskości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×