Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A mój lekarz zapytany przeze mnie czy mam nerwicę, stwierdził, że to przestarzały termin, pod który podpina się wiele różnych zaburzeń. ważniejsze od diagnozy, nazwa taka czy inna nie zmienia stanu zdrowia, jest skupienie na walce z objawami.

 

masz racje od ponad 5 lat sa to: zaburznia u nas zwlaszcza czeste, jest to zaburzenie lekowe z depresja wiesz takie jednostki chorobowe, ktory rzadko wystepuja w czystej formie...

ale mozesz tez miec:

-bordeline

-depersonalizacje

-itd.

 

leczy sie te wszystkie cholerstwa podobnie, jesli mowimy o farmie.

 

:arrow: ja lubie wiedzic, skoro nie mam czystej choroby to w jakich kierunkach mam tendencje. i ja lubie systematyke, uwielbiam wrecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój lekarz zapytany przeze mnie czy mam nerwicę, stwierdził, że to przestarzały termin, pod który podpina się wiele różnych zaburzeń. ważniejsze od diagnozy, nazwa taka czy inna nie zmienia stanu zdrowia, jest skupienie na walce z objawami.

 

masz racje od ponad 5 lat sa to: zaburznia u nas zwlaszcza czeste, jest to zaburzenie lekowe z depresja wiesz takie jednostki chorobowe, ktory rzadko wystepuja w czystej formie...

ale mozesz tez miec:

-bordeline

-depersonalizacje

-itd.

 

leczy sie te wszystkie cholerstwa podobnie, jesli mowimy o farmie.

 

:arrow: ja lubie wiedzic, skoro nie mam czystej choroby to w jakich kierunkach mam tendencje. i ja lubie systematyke, uwielbiam wrecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie nerwica pojawiła się nagle, niespodziewanie na ulicy.

Przed wyjściem z domu czułam poddenerwowanie, ale tak było już wiele razy. Jednak myliłam się. Idąc chodnikiem nagle poczułam jakby coś pękło mi w głowie no i stało się: maxsymalna dezorientacja- wszystko co było wokół migotało, było zbyt wyraziste, aż mnie denerwowało nawet głosy ludzi. Nie potrafiłam ustać na nogach. No i do tego tradycyjnie:

-walące serce,

-ból głowy

- zimny pot i wybuchy gorąca. Nie mogłam wrócić do domu.

TO BYŁ KOSZMAR :!:

Od tamtej pory bałam się wychodzić z domu, ale na szczęcie mam to już za sobą ( leczę się ok. 2 lata ). Miałam przeróżne objawy. Od pewnego czasu funkcjonuję normalnie i mam nadzieję, że już nie długo lekarz pozwoli mi odstawić leki.

 

POZDRAWIM WSZYSKICH bardzo gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie nerwica pojawiła się nagle, niespodziewanie na ulicy.

Przed wyjściem z domu czułam poddenerwowanie, ale tak było już wiele razy. Jednak myliłam się. Idąc chodnikiem nagle poczułam jakby coś pękło mi w głowie no i stało się: maxsymalna dezorientacja- wszystko co było wokół migotało, było zbyt wyraziste, aż mnie denerwowało nawet głosy ludzi. Nie potrafiłam ustać na nogach. No i do tego tradycyjnie:

-walące serce,

-ból głowy

- zimny pot i wybuchy gorąca. Nie mogłam wrócić do domu.

TO BYŁ KOSZMAR :!:

Od tamtej pory bałam się wychodzić z domu, ale na szczęcie mam to już za sobą ( leczę się ok. 2 lata ). Miałam przeróżne objawy. Od pewnego czasu funkcjonuję normalnie i mam nadzieję, że już nie długo lekarz pozwoli mi odstawić leki.

 

POZDRAWIM WSZYSKICH bardzo gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nerwica zaczęła się przez pogarszającą się sytuację w domu. Popadłam w depresję, nie miałam i nie umiałam z nikim porozmawiać, zamykałam się w pokoju, zaczęłam palić, czasem pić...

Pierwszy atak miał miejsce w Kościele, poczułam się nagle bardzo źle i musiałam usiąść a rodzice byli źli. Uważali że mało jem, palę papierosy i to wszystko przez to. Szkoda że nigdy nie widzieli i dotychczas nie widzą żadnej winy w sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nerwica zaczęła się przez pogarszającą się sytuację w domu. Popadłam w depresję, nie miałam i nie umiałam z nikim porozmawiać, zamykałam się w pokoju, zaczęłam palić, czasem pić...

Pierwszy atak miał miejsce w Kościele, poczułam się nagle bardzo źle i musiałam usiąść a rodzice byli źli. Uważali że mało jem, palę papierosy i to wszystko przez to. Szkoda że nigdy nie widzieli i dotychczas nie widzą żadnej winy w sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jak u Ciebie innge.

Nigdy nie wyjdę z domu bez śniadania ponieważ boję się że zemdleję. W ciągu dnia też staram się nigdzie nie wychodzić głodna. Zamiast cukierka noszę w torebce małą butelkę z wodą w razie gorszego samopoczucia lub ataku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jak u Ciebie innge.

Nigdy nie wyjdę z domu bez śniadania ponieważ boję się że zemdleję. W ciągu dnia też staram się nigdzie nie wychodzić głodna. Zamiast cukierka noszę w torebce małą butelkę z wodą w razie gorszego samopoczucia lub ataku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie mam bóle głowy,miałam mnóstwo badań i lekarze twierdzą że mam nerwicę, prócz bólu głowy robi mi się czasami słabo,drętwieje któraś z kończyn,widzę nieostro,ale wszystko mija,jednak ból pozostaje.I tak sobie myślę po czym poznać że głowa boli,bo wszyscy mówią że mi się tylko wydaje że boli.

 

Bardzo możliwe,bo wystarczy że pomyślę o głowie to zaczyna boleć i cały czas "czuję że mam głowę",myślę że rozumiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie mam bóle głowy,miałam mnóstwo badań i lekarze twierdzą że mam nerwicę, prócz bólu głowy robi mi się czasami słabo,drętwieje któraś z kończyn,widzę nieostro,ale wszystko mija,jednak ból pozostaje.I tak sobie myślę po czym poznać że głowa boli,bo wszyscy mówią że mi się tylko wydaje że boli.

 

Bardzo możliwe,bo wystarczy że pomyślę o głowie to zaczyna boleć i cały czas "czuję że mam głowę",myślę że rozumiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem w tych sprawach ale mnie również często boli głowa, mimo że biorę leki już 3 lata. To że często to nie znaczy że codziennie!! Poza tym nie uważam że to jest jakiś objaw nerwicy. Nie wiem co mi jest, biorę tabletkę i już. Moze masz niedobór jakiegoś pierwiastka? Wogóle to jest tak wiele przyczyn bólu głowy że to aż przeraża!!

 

-------Migrena :

-bez aury

-z aurą

-okoporaźna

-siatkówkowa

--powikłania migreny

-inne zaburzenia migrenowe

 

-------Ból głowy typu napięciowego:

-epizodyczny

-przewlekły

-innego rodzaju

 

-------Klasterowy ból głowy i przewlekła napadowa hemikrania:

-klasterowy ból głowy

-przewlekla napadowa hemikrania

-klastero-podobne bóle głowy

 

-------Różne bóle głowy nie związane ze zmianami strukturalnymi:

-samoistny (idiopatyczny) kłujący ból głowy

-spowodowany zewnętrznym uciskiem

-wywołany zimnem

-łagodny kaszlowy

-łagodny wysiłkowy

-związany z aktywnością seksualną

 

-------Bóle głowy związane z urazem głowy:

-ostry pourazowy

-przewlekły pourazowy

 

-------Bóle głowy związane z zaburzeniami naczyniowymi:

-ostra niedokrwienna choroba mózgowo-naczyniowa

-krwiak wewnątrzczaszkowy

-krwotok podpajęczynówkowy

-niekrwawiąca malformacja naczyniowa

-zapalenie tętnicy

-ból tętnicy szyjnej lub kręgowej

-zakrzep żylny

-nadciśnienie tętnicze

-inne zaburzenia naczyniowe

 

-------Bóle głowy związane z chorobami mózgu innymi niż naczyniowe:

-nadciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego

-podciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego

-infekcja wewnątrzczaszkowa

-sarkoidoza wewnątrzczaszkowa i inne niezakaźne choroby zapalne

-związane ze wstrzyknięciami dokanałowymi

-nowotwory śródczaszkowe

-innymi chorobami śródczaszkowymi

 

-------Bóle głowy związane z działaniem substancji chemicznych lub ich odstawieniem:

-wywołane przez ostre narażenie lub spożycie substancji chemicznych

-wywołane przewlekłym narażeniem lub przewlekłym używaniem substancji chemicznych

-spowodowane odstawieniem substancji chemicznych (ostre użycie)

-spowodowane odstawieniem substancji chemicznych (przewlekłe używanie)

-związane z substancjami chemicznymi o nieznanym mechanizmie działania

 

------Bóle głowy związane z pozaczaszkowymi infekcjami:

-infekcje wirusowe

-infekcje bakteryjne

- inne infekcje

 

------Bóle głowy związane z zaburzeniami metabolicznymi:

-hipoksja

-hiperkapnia

-hipoksja z hiperkapnią

-hipoglikemia

-dializa

 

 

-------Bóle głowy lub twarzy związane z zaburzeniami w obrębie czaszki, szyi, oczu, uszu, nosa, zatok obocznych, zębów, jamy ustnej i innych struktur twarzy i czaszki

 

-------Nerwobóle czaszkowe, bóle związane z uszkodzeniem pni nerwowych i bóle deaferentacyjne:

-ból ciągły (w przeciwieństwie do napadowego) pochodzący z nerwów czaszkowych

-nerwoból nerwu trójdzielnego

-nerwoból nerwu językowo-gardłowego

-nerwoból nerwu pośredniego

-nerwoból nerwu krtaniowego górnego

-nerwoból potyliczny

-ośrodkowe przyczyny bólu głowy i twarzy inne niż nerwoból nerwu trójdzielnego

------Bóle głowy niesklasyfikowane

 

MOże zmieńcie dietę? sprobujcie z jedzenia wyeliminowac szkodliwe produkty ser zolty ,kakao,mleko!

 

A może masz depresje?

Depresja zaburza sen, zmniejsza łaknienie, popęd seksualny, może powodować przewlekłe bóle głowy, żołądka

 

 

nie wiem jak ci pomóc , jest mi strasznie przykro z tego powodu. zyczę wytrwałości w poszukiwaniu i wyleczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem w tych sprawach ale mnie również często boli głowa, mimo że biorę leki już 3 lata. To że często to nie znaczy że codziennie!! Poza tym nie uważam że to jest jakiś objaw nerwicy. Nie wiem co mi jest, biorę tabletkę i już. Moze masz niedobór jakiegoś pierwiastka? Wogóle to jest tak wiele przyczyn bólu głowy że to aż przeraża!!

 

-------Migrena :

-bez aury

-z aurą

-okoporaźna

-siatkówkowa

--powikłania migreny

-inne zaburzenia migrenowe

 

-------Ból głowy typu napięciowego:

-epizodyczny

-przewlekły

-innego rodzaju

 

-------Klasterowy ból głowy i przewlekła napadowa hemikrania:

-klasterowy ból głowy

-przewlekla napadowa hemikrania

-klastero-podobne bóle głowy

 

-------Różne bóle głowy nie związane ze zmianami strukturalnymi:

-samoistny (idiopatyczny) kłujący ból głowy

-spowodowany zewnętrznym uciskiem

-wywołany zimnem

-łagodny kaszlowy

-łagodny wysiłkowy

-związany z aktywnością seksualną

 

-------Bóle głowy związane z urazem głowy:

-ostry pourazowy

-przewlekły pourazowy

 

-------Bóle głowy związane z zaburzeniami naczyniowymi:

-ostra niedokrwienna choroba mózgowo-naczyniowa

-krwiak wewnątrzczaszkowy

-krwotok podpajęczynówkowy

-niekrwawiąca malformacja naczyniowa

-zapalenie tętnicy

-ból tętnicy szyjnej lub kręgowej

-zakrzep żylny

-nadciśnienie tętnicze

-inne zaburzenia naczyniowe

 

-------Bóle głowy związane z chorobami mózgu innymi niż naczyniowe:

-nadciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego

-podciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego

-infekcja wewnątrzczaszkowa

-sarkoidoza wewnątrzczaszkowa i inne niezakaźne choroby zapalne

-związane ze wstrzyknięciami dokanałowymi

-nowotwory śródczaszkowe

-innymi chorobami śródczaszkowymi

 

-------Bóle głowy związane z działaniem substancji chemicznych lub ich odstawieniem:

-wywołane przez ostre narażenie lub spożycie substancji chemicznych

-wywołane przewlekłym narażeniem lub przewlekłym używaniem substancji chemicznych

-spowodowane odstawieniem substancji chemicznych (ostre użycie)

-spowodowane odstawieniem substancji chemicznych (przewlekłe używanie)

-związane z substancjami chemicznymi o nieznanym mechanizmie działania

 

------Bóle głowy związane z pozaczaszkowymi infekcjami:

-infekcje wirusowe

-infekcje bakteryjne

- inne infekcje

 

------Bóle głowy związane z zaburzeniami metabolicznymi:

-hipoksja

-hiperkapnia

-hipoksja z hiperkapnią

-hipoglikemia

-dializa

 

 

-------Bóle głowy lub twarzy związane z zaburzeniami w obrębie czaszki, szyi, oczu, uszu, nosa, zatok obocznych, zębów, jamy ustnej i innych struktur twarzy i czaszki

 

-------Nerwobóle czaszkowe, bóle związane z uszkodzeniem pni nerwowych i bóle deaferentacyjne:

-ból ciągły (w przeciwieństwie do napadowego) pochodzący z nerwów czaszkowych

-nerwoból nerwu trójdzielnego

-nerwoból nerwu językowo-gardłowego

-nerwoból nerwu pośredniego

-nerwoból nerwu krtaniowego górnego

-nerwoból potyliczny

-ośrodkowe przyczyny bólu głowy i twarzy inne niż nerwoból nerwu trójdzielnego

------Bóle głowy niesklasyfikowane

 

MOże zmieńcie dietę? sprobujcie z jedzenia wyeliminowac szkodliwe produkty ser zolty ,kakao,mleko!

 

A może masz depresje?

Depresja zaburza sen, zmniejsza łaknienie, popęd seksualny, może powodować przewlekłe bóle głowy, żołądka

 

 

nie wiem jak ci pomóc , jest mi strasznie przykro z tego powodu. zyczę wytrwałości w poszukiwaniu i wyleczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez od zawsze, stale, tj. przez caly dzien czuje sie bbb slabo. Kazdy ruch to fizyczny bol, wyjscie z pokoju do kuchni meczy mnie bezgranicznie, kazda czynnosc powoduje kolatanie serca, czuje sie tak, jakbym miala zaraz pasc, choc wszystkie wyniki mam bardzo dobre. Czuje tylko zacisk na szyi, kolatanie, dusznosc, a ostatnio rozrywajacy, piekacy bol po lewej stronie klatki piersiowej, np.jak juz sie klade spac.

Nikt tego nie zrozumie, kto tego nie przezyl. Nie rozumie Nas nikt spoza Forum. Ledwo siedze i pisze, to jakis koszmar i ta cholerna zima :evil::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez od zawsze, stale, tj. przez caly dzien czuje sie bbb slabo. Kazdy ruch to fizyczny bol, wyjscie z pokoju do kuchni meczy mnie bezgranicznie, kazda czynnosc powoduje kolatanie serca, czuje sie tak, jakbym miala zaraz pasc, choc wszystkie wyniki mam bardzo dobre. Czuje tylko zacisk na szyi, kolatanie, dusznosc, a ostatnio rozrywajacy, piekacy bol po lewej stronie klatki piersiowej, np.jak juz sie klade spac.

Nikt tego nie zrozumie, kto tego nie przezyl. Nie rozumie Nas nikt spoza Forum. Ledwo siedze i pisze, to jakis koszmar i ta cholerna zima :evil::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko! Nie wiedzialam, że jest tyle tego! Połowy jeszcze nie przerobilam. :shock:

 

A tak na marginesie to myslę, że jeżeli robiłaś badania i nic złego nie wykazały, to chyba dobrze! Wiem, ze taka dolegliwość może być stresujaca. Moze spróbuj nie myslec o tych bólach i z czasem same przejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×