Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co z górnictwem?


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Yyyyy należałoby wprowadzić embargo i cła zaporowe na zagraniczny węgiel. Powiązana z górnictwem energetyka jest strategiczna i powinna być chołubiona jako dobro nadrzędne - chodzi tu również o bezpieczeństwo kraju.

Polski węgiel=częś polskiej suwerenności. Polskie kopalnie to nie tylko miejsca pracy.

Politycy (rządzący) pierdzą bez przerwy, ze Polska na węglu stoi i tak będzie najbliżych 50 lat.

Na ruskim węglu ma stać do uja stolca???

 

-- 08 lut 2015, 23:01 --

 

Czy może aborygeńskim?

 

-- 08 lut 2015, 23:04 --

 

Skoro jest tu w Polsce tak chujowo, zawsze można wyjechać. Francja, niemcy, szwecja zapraszają na zasiłki.

 

Prawdziwy patriota. Rashid - obrzezanyś jak każdy siniak na zasiłku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Intel

 

Imo wszystkie przywileje są złe: górnicze, policyjne, milicyjne, esbeckie (rażą) urzędnicze, polityczne, nauczycielskie, leśnicze itd., tylko, że jak dobrze przeczytałem tytuł jest to temat o górnictwie i wypowiedziałem się tylko o tym.

 

Co do deputatu węglowego to też jakaś śmieszna sprawa, bo ktoś w jakiejś branży pracował i należy mu się to za darmo. Dajmy farmaceutom darmowe leki, lekarzom znieśmy składki zdrowotne, bibliotekarzom darmowe książki, elektronikom darmowe komputery, a bankierom darmowe pieniądze. A dopłacać będzie cała reszta Polaków.

 

Z tego co wiem 2 lata temu wzięli się za policjantów i tak nowym przysługuje świadczenie emerytalne po 25 latach służby.

 

@ Marwil

 

Czasem warto przeczytać cały post, a nie ostatnie zdanie. Moją wypowiedź co do emigracji kierowałem do narzekaczy. Ja sam nie narzekam i nie mam zamiaru wyprowadzać się stąd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Intel

Co do deputatu węglowego to też jakaś śmieszna sprawa, bo ktoś w jakiejś branży pracował i należy mu się to za darmo. Dajmy farmaceutom darmowe leki, lekarzom znieśmy składki zdrowotne, bibliotekarzom darmowe książki, elektronikom darmowe komputery, a bankierom darmowe pieniądze. A dopłacać będzie cała reszta Polaków.

 

:brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Intel

Kazda grupa zawodowa ma przywileje .

Na przykład pracownicy urzędów wszelakich. Możliwośc "kawkowania", siedzenia w ciepłym lub klimatyzowanym pomieszczeniu i pierniczenia głupot z psiapsułkami. Być może taki przywilej jest decydującym w podejmowaniu decyzji o takiej a nie innej pracy? Zakazać !! Przecież kasjerki w biedronkach tego nie mają!!

 

 

Taaa jasne. Kiedy to w Polsce powstaje coraz więcej prywatnych firm i zatrudniają ludzi za najniższą płacę na umowy śmieciowe i pozwalają sobie tacy pracodawcy na wszystko. Umowy są konstruowane tak by korzyść czerpał tylko zleceniodawca. Można by mówić i mówić, ale nie o tym mowa w temacie. Niemniej jednak państwowe zakłady pracy odchodzą do lamusa powoli. Coraz więcej prywaciarzy - kanciarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL 1, ja wielokrotnie krytykowałem przywileje mundurowych także nie tylko górników krytykuje zresztą ich mniej zwłaszcza prawdziwych górników a nie cały sektor górniczy z urzędasami i sprzątaczkami z przywilejami. Spotkałem niedawno kolegę z klasy policjanta i biadoli jak to ma ciężko i idzie w tym roku na emeryturę w wieku 35 lat i będzie miał tylko 1,5 tysiąca, a przecież większość moich rówieśników w ogóle żadnej emerytury nie zobaczy. A od policjantów jeszcze gorsi są nasi pożal się boże wojaki, co oni robią; grają w karty i chleją i za to maja dobre zarobki i emerytury w wieku 30 paru lat, no i jeszcze wiecznie narzekają jak to ciężko mają darmozjady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo na szczęście nie działa wstecz.

To jest utopia. Rządzący zawsze mogą zmienić prawo i np. podnieść wiek emerytalny.

 

Oby A.D. Doprowadził zgodnie z ałożeniami swojej partii do cofnięcia podniesienia wieku emerytalnego. Pewnie i tak nie dożyję sędziwego wieku 67 lat. Sram na zusowką emeryturzynę, ograbioną OFE.

Rashid. Niech Ci bedzie.

 

-- 09 lut 2015, 20:59 --

 

devnull, ty popaprańcu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci w TVNie nie pokażą, nawet w relacji na żywo:

[videoyoutube=OJ-7NRIwPIY][/videoyoutube]

 

Zaczyna się od pacyfikacji kopalni jak w latach 80tych. Doprowadziło to do obalenia zbrodniczego rządu.

Dzisiaj zamiast tamtych czerwonych krętaczy mamy jeszcze gorszych. Tamci byli cali czerwoni. Dzisiejsi są jak arbuzy. Z zewnątrz zieloni, w środku wiadomo jacy....

Cała Polska jak Solidarność powinna wyjść na ulice póki Antypolski ANTYgospodarczy rząd nie odejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL 1, po co Tusk pod koniec swojej działalności chciał wsadzić Ostachowicza-(głównego speca od PRu platformy czytaj od robienia Polakom wody z mózgu przy pomocy pro rządowych mediów) do KGHMu jednej z najbogatszych spółek skarbu Państwa?

Ano po to by ów wierny pies Tuskowy posiedział pół roku z pensją +/- 100 tys.miesięcznie i wziął ze 4 mln niby odprawy.

Afere wykryły niezależne media więc do ów niby to legalnego przekrętu nie doszło. Nawet media pro reżimowe musiały przytaknąć temu, że PRowiec nie powinien do KGHMu trafić choć niechętnie.

Był też współpracownik Tuska o nazweisku Kilian. Miał trafić do Orlenu w podobnym celu co Ostachowicz. Posiedzieć z rok lub niecały i wziąść gigantyczną odprawę. Te "osadzenie" Tuskowi akurat sie udało i Kilian pieniążki w końcu dostał.

Podobnie z byłym mistrem skarbu Aleksandrem Gradem. Jego Tusk zrobił prezesem spółki niby to mającej budować elektrownie atomową w Polsce. Elektrowni ani widu ani słychu, ale Grad ponad 100 tysi wyciąga już kilka lat.

Podobnie pewnie jest z Zagórowskim...siedzi aby sie nachapać i brać po 80 tys. miesiecznie za byle jakie zarządzanie.

Czy WY ludzie nie widzicie jak oni kręcą sobie z naszych podatków lody i sie jeszcze z was śmiejąć?

I co przyjdzie jesień i pójdziecie zagłosować na tych krętaczy i mafiozów tylko po to by PiS nie doszedł do władzy i nie powsadzał przekrętasów do więzienia tam gdzie ich miejsce?

Jeśli naród ma zamiar tym złodziejom dalej dawać mandat zaufania to wg Mnie zasługuje na swój los w biedzie, w nędzy, w bezrobociu lub na emigracji. :blabla:

No chyba że polecą całkiem na całość i znowu sfałszują wybory :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy chcieli protestować jak górnicy, a większości powodzi się gorzej niż im i nie ma nawet 10% ich przywilejów to by Polska tonęła w ogniu rewolucji. No ale w sumie to dobrze ten kraj by szybciej upadł. Ale tego nie będzie bo ludzie przyzwyczaili się do biedy i bycia oszukiwanym i okradanym i nie można im wiele zabrać tak jak np przywileje górnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska nigdy nie upadnie. Nie upadła w ciągu ponad 300 lat niewoli.

Zgoda co do rewolucji. Jest potrzebna. Powinna zakończyć się wypaleniem do gołej ziemi robactwa toczącego ten Naród.

D.T. Chudy to na rozpałkę. Grodzkie ma wary akuratne do dmuchania w piecu. BuL na szczyt stosu z pierwszą DAMĄ - pięknie wytapiając się podsycą ogień. Najlepiej przy wszechobecnych kamerach TVN, coby reszta drobniejszych pasożytów srała pod siebie.

Każdemu broń. Nieograniczoną wolność. Prawo dżungli. Dżungla to zdrowy ekosystem.

Później niech ewolucja wyłoni nowy porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro, to zapomniałem dodać na spód stosu carlosbueno,

Masz charakter niewolnika, czy jesteś folksdojczem?

mam korzenie niemiecko- kaszubskie i jak patrzę na Polskę to przestaje się czuć Polakiem. :mrgreen: A niewolnikiem to jestem urodzonym a w Niemczech to można być przynajmniej godnym niewolnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewolnictwo nigdy nie jest godne.
niby tak, ale jakby nie patrzeć większość ludzi było i jest w mniejszym lub większym stopniu niewolnikami, ja tam o własnym biznesie nie marzę, kwalifikacji wielkich nie mam ani ambicji, to raczej będę skazany na niewolnicze prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×