Skocz do zawartości
Nerwica.com

Powiedz prawdę i tylko prawdę :)


Jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

Macie, wyświadczę Wam przysługę :D

 

Niemampomysłu, proszę bardzo, i nie męcz ich już :)

"Cała tajemnica tkwi w technologii produkcji i napełniania tubek z pastą do zębów. Pierwsza, nieco starsza technika, którą robiono trójkolorowe pasty nazywa się koekstruzja. Nadal jest jeszcze wykorzystywana w fabrykach i polega na dzieleniu wnętrza tubki na osobne przegrody.

Druga, bardziej nowoczesna technologia związana jest z reakcjami chemicznymi pomiędzy poszczególnymi częściami pasty i z tym, jak pasta wtłaczana jest do tubki.

- To jest ta sama pasta, tylko barwiona na kilka kolorów. Te frakcje zawierają barwniki, które się ze sobą nie mieszają w tubce - mówi Anita niechaj z firmy produkującej pasty do zębów.

W tym wypadku poszczególne części pasty do zębów nie różnią się swoim działaniem. To ta sama pasta, tylko zabarwiona na trzy kolory. Ostatnio pojawiły się także pasty, w które wtłaczany jest żel odświeżający oddech, o zupełnie innym składzie. Ale to już wyższa technologia w tubce z pastą.". Więcej pod linkiem: http://www.pediatricresearch.org/pasta-do-zebow-aquafresh-trzy-kolory-1355128138/

 

Złapał mnie kanar jak miałam jakieś 20 lat. Co gorsza miałam bilet, ale byłam tak przejęta egzaminem, że zapomniałam skasować.

Posiadasz kota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemampomysłu mozesz mnie zglosic wszystko mi jedno...

 

Nie wiem bo w mojej ostatniej pracy brakowalo mi czasu nawet na prace.

 

Ostatni film ma jakim bylas/es w kinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica polega na właściwym wstrzyknięciu pasty do tuby. Różnokolorowe pasty przygotowuje się osobno, a potem wstrzykuje pod dużym ciśnieniem i dużą szybkością to tuby poprzez dyszę z odpowiednią ilością otworków. Poprzez każdy otworek pompuje się pastę innego koloru. Zachodzi to bardzo szybko - w przeciągu sekundy wypełnia się kilka tub i natychmiast zasklepia na końcu. W tubie kolory mieszczą się razem, ale nie mieszają się, bo dyfuzja w gęstej masie jest ograniczona.

here you go,oto skąd się biorą : D!

przykro mi to mówić,ale jeśli uraziło cię to że ktoś wrzucił odpowiedź w formie linku...

Trzeba chyba trochę więcej dystansu do forum,do internetów,nie wiem.

na dodatek nawet samo pytanie nie pasuje do samej formy tematu by "powiedzieć prawdę i tylko prawdę",jak się ma prawda do tego skąd się biorą kolorowe paski w paście : D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×