Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
koniuba

ZOPIKLON (Imovane,Senzop,Zopiratio,Zimovane,Lunesta)

Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      6
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      0

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zolpidem to dla mnie najbardziej skuteczny lek....ale stosowany np 2 razy w tygodniu. Jak tak robię i tolerancja nie idzie w górę.

-- 22 wrz 2014, 17:40 --

najlepszy do stosowania leczniczego jak i "rekreacyjnego" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze się wspomaga zopiklonem?

Jak wrażenia? Ile snu Wam zapewniał?

-- 08 sty 2018, 12:10 --

Moje wrażenia nt. zopiklonu (może się przyda):

Usypia łagodnie, szybko- usnęłam po pierwszej tabletce po ok. 30 min. Po tabletce wyczuwalna była gorycz w przełyku, ale szczęśliwie rano przeszło. Spałam spokojnym snem, bez wybudzania w nocy. No i prawdziwa magia- rano wstawało mi się zupełnie bez przedłużania czy wylegiwania w łóżku. Generalnie po raz pierwszy od dłuższego czasu noc przebiegła w porządku :great:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem to dziś na sen.. Podobno nir powinno się tego brać za długo, macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

joker27, fajnie usypia- nie gwałtownie, całkiem szybko (ok. 30 minut zajmowało mi zaśnięcie). Faktycznie wybudzałam się rzadziej (przez pierwsze 3-4 dni wcale, później z mniejszą częstotliwością niż zazwyczaj), a rano budziłam się wypoczęta i w całkiem niezłym nastroju.

Brałam 2 tygodnie, po tym czasie odstawiłam zupełnie, bez żadnych problemów. Brałam całą tabletkę zaraz przed zaśnięciem (7,5 mg).

Fakt, w ulotce (psychiatra też mi o tym mówił) jest napisane, żeby nie stosować dłużej niż 2-3 tygodnie, bo uzależnia. Mi psychiatra kazał brać dwa tygodnie. Potem, w razie ewentualnej potrzeby- doraźnie (w opakowaniu jest 20 tabletek).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dostałem to dziś na sen.. Podobno nir powinno się tego brać za długo, macie jakieś doświadczenia?

ja mam

przedwczoraj 5 tabletek na noc a że byłem zmęczony to zasnąłem ale z lerivonem 60mg.

wczoraj 5 tabletek na noc , zasnąłem ale przebudzenia co chwile , zasnalem na 2h , potem znowu jeszcze raz na 1h , potem znowu 1h no i teraz spać nie mogę.

a na moje dawki nie patrz , ja mam wyrobione GABA.

zacznij od 1 tabletki .

na mnei te leki zolpidem i zolpiclon są po prostu za slabe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w Twoim przypadku to bezsens jest brać ten lek. Po co skoro nie działa? Jakby mi ktoś wódkę polewał a to byłaby woda to bym nie pił, bo i po co ;)

Jak tak spać nie możesz to lepiej sobie walnij 200 i piwko ;) Bo jeść 5 zopiklonów nie ma sensu.

A do odcinki to midazolam sobie zastosuj. Tylko będzie tak samo bo będziesz się budził w stanie super-trzeźwości, a dalej spać nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sytuacja jest następująca:

2 miesiące temu brałam zopiklon przez 2 tygodnie codziennie. Pod koniec tego czasu faktycznie działał już gorzej (częściej w nocy się wybudzałam, ale wciąż z zasypianiem pomagał). Po zakończeniu tego czasu było ze spaniem różnie- raczej średnio. Ostatnio niestety znowu nie śpię, więc chciałam się nim poratować ponownie. I tu pojawił się problem - o ile 2 pierwsze tabletki zadziałały bez zarzutu, o tyle przy trzeciej było tak, jakbym go w ogóle nie wzięła- po zaśnięciu, przez całą noc wybudzałam się dosłownie co godzinę.

Czy to możliwe, aby tolerancja na zopiklon wzrosła tak szybko? Czy to raczej kwestia przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ten lek jest dobry na schizofrenie?

-- 03 kwi 2018, 11:11 --

-- 03 kwi 2018, 11:11 --

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie  Dostałem od lekarza doraźnie na bezsenność zopiklon (Imovane). Czy ktoś ma doświadczenie z nim jakieś? Jak się po nim śpi? Czy łatwo wstać po nim wypoczętym i żywym? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomógł za pierwszym razem, ale niestety tolerancja wyrobiła mi się dość szybko i już nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarka zabroniła brać codziennie.  A szkoda, bo dużą zaletą jest to, że po nim najłatwiej mi się rano dobudzić, łatwiej niż gdy wezmę coś innego na sen tzn. kwetiapinę/chlorprothiksen. Bo w ogóle mam mega problem z dobudzeniem się. Ilość przespanych godzin ma tu znikome znaczenie lub żadne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi