Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kawa a stres


Rekomendowane odpowiedzi

Kofeina sprawia, że oś HPA (przysadka mózgowa - podwzgórze - nadnercza) staję się nad aktywna. Wzrasta poziom adrenaliny (to może odpowiadać za lęki) i kortyzolu. Najlepiej w ogóle rzucić picie kawy. Zmniejszać stopniowo dawki aby uniknąć bólów głowy. Jak przerwiemy błędne koło picia kawy będziemy mieli więcej energii i wcale jej nie będziemy potrzebowali żeby obudzić się rano. Artykuł ze źródłami badań naukowych, pt 3 substancje które sprawiją żę nadnercza stają się zmęczone(kofeina, nikotyna, thc): http://fixyourgut.com/three-substances-may-making-adrenal-glands-tired/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat powinien być kofeina :Da stres ;P....

moim uzależnieniem jest coca-cola.... z jednej strony wiem, że czasem pobudza tak, że stres jest większy ale jak jest ten dobry dzień to się mniej chce spać... a kolejna sprawa to cukier.... zamiast jeść słodkie wole się napić coli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy się pije dużo kawy warto zadbać o magnez. Czuje lepszy nastrój od kiedy biorę magnez i inne witaminy w tabletkach od paru dni, w prawdzie brałem też citalopram ale za krótko to było, żeby zadziałał więc to za pewne wina witamin. Teraz biorę jeszcze sertraline bo z citalopramu zrezygnowałem i olanzapine. Do czego zmierzam a no do tego, że brak magnezu może przyczynić się do depresji, czytałem nawet badania o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×