Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich


AmnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Patryk, mam 24 lata i mieszkam w Łodzi. Od kiedy pamiętam, czułem i obserwowałem że moje życie idzie innym torem niż typowego, normalnego człowieka. Sięgając pamięcią wstecz już w przedszkolu zachowywałem się trochę inaczej. Wyniosłem z domu skrytość, nieufność, strach, nierozpoznawanie emocji innych osób oraz poczucie tego, że brakuje mi wielu uczuć i emocji, których nie byłem w stanie otrzymać, bądź zostały one wypaczone. W domu nie było zbyt pięknie. Ojciec był alkoholikiem, który tak na prawdę nic nie wnosił poza zasianiem we mnie negatywnych cech.

Moja mama z kolei stawała na głowie i dalej to robi, by "jakoś" żyć, choć próbowała mnie na siłę wtłoczyć w ramy normalności, co zawsze skutkowało odmiennym od zamierzonego etapem końcowym. Po przeprowadzce do nowego mieszkania, zaczęły się problemy z nową szkołą. Bardzo bałem się do niej chodzić, przez co miałem nauczanie indywidualne przez pierwszy rok. Później poznałem ludzi z którymi zacząłem się spotykać i tutaj niestety nauczyłem się wielu "złych" rzeczy. Same kontakty z tymi ludźmi sprawiały że zamiast odczuwać radość z ich obecności zacząłem odczuwać frustrację, żal, przez co moja psychika zwichrowała się jeszcze bardziej. Po prostu wpadłem w nieodpowiednie towarzystwo. Nasze wzajemne relacje pogłębiały w nas nasze własne "problemy". Na samym początku upijaliśmy się alkoholem, nauczyłem się palić papierosy i tak przez parę lat. Po jakimś czasie pojawiły się narkotyki(aktualnie jestem osobą uzależnioną). Gdy postanowiłem dowiedzieć się, co ze mną jest nie tak, poszedłem do Psychiatry. Pierwszy z nich stwierdził, że mam Fobię Społeczną, lecz na następnej wizycie wyspowiadałem się z moich patologicznych szaleństw i zaproponowano mi pójście do ośrodka typu Monar na 1.5 roku(nie zgodziłem się). Dałem sobie spokój z lekarzami, by po pewnym czasie udać się znowu do specjalisty, bliżej mojego miejsca zamieszkania i ten stwierdził że mam zaburzenia lękowe w stopniu ogólnym, typ osobowości "unikający" i jestem DDA. Postanowiłem napisać na tym forum, ze względu na to, że czuję się samotny i zagubiony. Chciałbym mieć po prostu szansę porozmawiania z kimś, kiedy najdzie potrzeba i nie tylko(na pewno są jeszcze jakieś inne możliwości, lecz nic mi nie przychodzi teraz do głowy).

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×