Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego ludzie biedni są postrzegani w społeczeństwie gorze


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Przebrnęłam przez całą tą dyskusję :yeah:

Wnioski nasuwają się następujące:

- źle się ocenia biednych, bo są niezaradni

- źle się ocenia bogatych z urodzenia, bo nie zarobili na to sami i żerują na tym, co dostali

- źle się ocenia tych, którzy się dorobili, bo pewnie kradną

Czyli krótko mówiąc wszystkich ocenia się negatywnie patrząc na nich przez pryzmat ich portfela..

 

:great: Fajne podsumowanie , ja jeszcze dodam od siebie ,że każdy jest kowalem swojego losu i to jak chcemy przeżyć swoje życie zależy tylko od nas samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam od siebie ,że każdy jest kowalem swojego losu i to jak chcemy przeżyć swoje życie zależy tylko od nas samych.
Pitu, to jest bardzo niepopularny pogląd ;) ...... łatwiej jest narzekać na pecha, kryzys, niesprawiedliwość, niż samemu wziąć odpowiedzialność za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas to tak w Polsce jest ... przykładowo w Niemczech jak taki załóżmy Hans ( nie mam tu na myśli jednego z użytkowników :mrgreen: ) widzi , że sąsiad kupił kilka krów, to myśli " będę pracował dwa razy więcej i będę miał dwa razy więcej krów od niego " a polak jakby to zobaczył to by pomyślał " niech się to kur*ie wszystko spali i pozdycha " taka mentalność , oczywiście nie chce generalizować , bo nie wszyscy tacy są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×