Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki lek?Sugestie przed wizytą u lekarza


Onrossi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam bardzo ciężką sytuację życiową (rodzinną) i odbija się to poważnie na moim funkcjonowaniu - natrętne myśli, strach, stres, poczucie beznadziei , problemy ze snem (śpię po 4 h, normalnie spałem po 6-8).

 

Wiem, że kazdy problem kiedyś przemija, ale aby normalnie funkcjonować chciałem udać się do lekarza specjalisty i otrzymać coś solidnego na nerwy i bezsenność.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie - co ewentualnie mogę dostać w takiej sytuacji , jakie środki wchodzą w grę i przez jaki okres czasu można je stosować ?

 

Wiem , że dokładnie porozmawiam z lekarzem, ale chciałem się dowiedzieć, czy w ogóle jest sens iść - czy jeżeli nie mam żadnych schorzeń/chorób, to czy dostanę coś co mi pomoże, a nie coś w stylu melisy i persenu...

 

Jeżeli dostanę coś to co to może być ?

 

Czy są to środki bardzo niebezpieczne ? Czy picie alkoholu jest przy nich niewskazane (nie piję często, ale chodzi mi o wyjście na imprezę np.) ?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pójść do lekarza.Problemy nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować-to są wystarczające przesłanki do leczenia.Dostaniesz pewnie alprazolam albo lorafen na dzień,na sen doraźnie zolpidem(benzodiazepiny,działają od razu,nie brać dłużej niż 2 tygodnie-uzależnienie,nie można pić przy nich.Będziesz je brał, dopóki antydepresanty nie zaczną działać).Do tego pramolan albo sertralinę,na noc Tritico-antydepresanty,nie uzależniają,ale zaczynają działać co najmniej po 2 tyg.Rodzinny z marszu wypisze Ci benzodiazepiny,ale idź jak najszybciej do psychiatry,żeby odpowiednio dobrał antydepresanty(nie trzeba skierowania,to żaden wstyd,a może wypisywać leki ze zniżką)Pozdrawiam,trzymaj się!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam depresję,nerwicę natręctw,lękową,psychozę,paranoję,i też ogólnie,rzecz biorąc schizofrenię jak połączyć to wszystko te objawy i wogóle, świadomość mam w pełni i z tym niemam problemu wiem co się wokół mne dzieje,ale mam inny troszkę tok rozumowania taki niepozorny,ale bardzo dziwny niewytłumaczę wam teraz może innym razem jak się bardziej poznamy i jak będę bardziej otwarty i jak ktoś mnie o to poprosi,żebym mu o moich chorobach opowiedział troszkę, mam takie pytanie otóż lekarz ma zamiar mi zmienić lekarstwa ponieważ te niedziałają ponieważ brałem już za wielkie dawki długo i zmniejszyłem,bo......... i nici z tego i pytanie do was doradcie mi jakieś dobre lekarstwa na te choroby najlepiej z 2,3 bo widomo mieszanka jest dobra i w moim przypadku potrzebna, cena niegra roli-ponieważ zdrowie jest najważniejsze,wiadomo ,że każdy lek na każdego inaczej działa,ale trzeba wypróbowywać.do usłyszenia.Pozdrawiam.....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, bralem rozne leki na zok, od neuroleptykow, przez xetanor, po citabax.

Nic nie pomagało, znacie jakieś mniej standardowe leki? bo wybieram sie do psychiatry i mu podrzuce pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wktory neuroleptyk wypierze z emocji i wogole takim warzywkiem troche sie stane?tylko zeby nie szlo tak na sen jak pavulon :-D

Potrzebuje na nagle ataki wszystkiego, do tego paroksetyna

 

Szybko potrzebuje odpowiedzi bo za pare dni mam wizyte i specjalisty (tak tak przepisze)

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: jak namówić lekarza psychiatrę żeby przepisał mi konkretny lek?

 

 

 

Najwłaściwiej wybrać się do psychiatry zważając na jego status, niżeli zdawać się na własne zachowanie. Jeżeli zależy Ci na leku, który jest stosowany od lat, polecam Ci wybrać się do psychiatry, określając lata jego praktyki, itd. Piszesz jednak beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę beznadziejnie? O co chodzi?

 

Psychiatra nie jest osobą ponadwymiarową, ale traktujesz go jako nieugiętego przy wydaniu Ci pożądanego leku. Więc może jednak lepiej pozostać przy jego opinii i nie usiłować manipulacji? Jak to w końcu ma wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś że zależy ci na konkretnym leku. A więc pomysł nie wynika jedynie (zaznaczam słowo "jedynie") od niekorzystnych skutków dotychczasowych medykamentów. Może właśnie stąd złe ustosunkowanie do poprzedniego lekarza (przynajmniej po części). Leki służą na poczet poprawienia stanów emocjonalnych na długi okres, podczas którego obejdziemy się bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek chcę, bo chcę mniej jeść.

A z tymi przepisanymi przez poprzednią psychiatrę chodziło o to, że jeden blokował działanie mojej antykoncepcji hormonalnej. Wiedziała, że biorę tabletki i mi nie powiedziała o skutkach. Nie zaszłam w ciążę, ale zanim się zorientowałam mogłam zajść co najmniej kilka razy. A drugi lek to przepisała w takiej dawce że przesypiałam 18-20h na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza dostałem skierowanie do psychiatry. Chodzi o to, że mam z reguły przejściowe (tj. 2-4 dni) stany rozpaczy, to jest bardzo silnego złego samopoczucia, a potem wszystko wraca do normy. Mam tak średnio raz na dwa, trzy tygodnie. Jednak zaznaczam, że jest to stan w którym nic nie jem, nic nie potrafię zrobić i ogółem totalna apatia.

Boję się iść do psychiatry, ponieważ nie chciałbym dostać jakiegoś zbyt silnego leku - dotąd nic nie brałem i nie chciałbym "mącić" sobie w głowie - to jest przez rozregulowanie gospodarki hormonalnej, czy coś w tym rodzaju.

Czy są jakieś leki, które pomagają właśnie na ten konkretny problem i ile one kosztują? Pytam was, bo nie chciałbym żeby mi wcisnął coś złego. Chciałbym coś, żebym jak czuł że zaczyna się znowu ten "stan", to żebym wziął tabletkę, przeszło i żebym mógł normalnie funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×