Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dodatkowe Skurcze nadkomorowe


mętnooki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) robiłem już 3 holtery i w każdym wyszło mi że mam dodatkowe skurcze nadkomorowe lekarz mówi że to nic poważnego :) ale to jest tak nieprzyjemne uczucie zwłaszcza gdy serce walnie z 2krotną siłą odrazu wtedy dopada mnie lęk, panika, lece do kuchni i parze melise... jestem osobą bardzo nerwową i zawsze sobie wmawiam że umrę młodo na zawał przez te moje nerwy xD nie ma dnia ani godziny kiedy bym się nie denerwował.. już nie mówię o pracy gdzie jestem 8godzin znerwicowany na maxa :D Powiedzcie mi jak sobie radzicie w takich sytuacjach ? Zażywam Asparaginian Extra 2 razy dziennie już od mesiąca ale te skurcze dalej występują może jest ich mniej ale są ;/ pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lęki właśnie są na tle nadczynności serca też mam dodatkowe skurcze nadkomorowe. Atak wygląda tak że słabnę jakbym miał zemdleć, przyśpiesza mi mega serce czuję jak się obija o klatkę chociaż żadnego pieczenia czy kłucia nie ma, do tego zimne ciało i spocone ręce oraz znienawidzone uczucie śmierci że to właśnie mój koniec. Ja parze wtedy melisę biorę środki uspokajające ziołowe i staram się uspokoić. Konsultowałem się z moim wujkiem w tej sprawie bo jest lekarzem i mam do niego pełne zaufanie i on poradził taki oto sposób: jak czujesz że masz dodatkowe skurcze weś głęboki wdech zamknij usta, nos zatkaj palcami i z całej siły próbuj wydmuchać powietrze nie wydmuchując go, a jak to nie pomoże to do zlewu nalej zimnej wody głęboki wdech i zamocz całą głowę - to mi zawsze pomaga :yeah: do tego jak się już uspokoisz masuj sobie żyły na szyi ruchami kolistymi delikatnie.

Skurcze nadkomorowe masz z powodu stresu czy inny czynnik Ci je wywołuje? Bo jeżeli to wada np. serduszka co może wyjść podczas echa serca to czasami poddają ludzi zabiegowi ablacji - podobno bardzo bezpieczny zabieg pomimo że bez usypiania i wypalania dziurki w sercu :mrgreen:

Co ile masz takie skurcze? i ile one zazwyczaj trwają?

najgorsze jest to że lekarze pomimo tego że mdlejesz czy nie nadczynność nadkomorową strasznie bagatelizują praktycznie traktują to schorzenie jak grypę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej skurcze towarzyszą mi podczas stresu lub po imprezie nawet gdy wypije tylko 2 piwka ;/ mialem robione echo z 2 razy i też nic nie wykazało wszystko z sercem oki, tarczyce też mam oki więc to musi być nerwica.... czasami skurcze towarzyszą mi cały dzień co chwila jakiś "przeskok" ale najgorsze są te mocne uderzenia których się najbardziej boję ;/ "jak czujesz że masz dodatkowe skurcze weś głęboki wdech zamknij usta, nos zatkaj palcami i z całej siły próbuj wydmuchać powietrze nie wydmuchując go, a jak to nie pomoże to do zlewu nalej zimnej wody głęboki wdech i zamocz całą głowę - to mi zawsze pomaga " mówisz o Manewrze Valsalvy parę razy go stosowałem jak wpadałem w panikę czasem pomagało a czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie

 

Temat potknięć serca nie jest mi obcy. Podobnie jak Wy, zrobiłem badania, tj 2 x Holter, USG, 5 X EKG, krew, itp itd. Lekarze rozkładają ręce, mówiąc: że niektórzy tak mają, że czują coś mało ważnego i w ich rozumieniu podnosi się to do wartości olbrzymiej. Mnie oczywiście ta odpowiedź niesatysfakcjonuje. Wychodzę z założenia, że jak coś nie działa poprawnie, to jest to zły znak. Odpowiedzcie mi proszę, jak czujecie Wasze dolegliwości, tzn, czy jest to może zabulgotanie w klatce piersiowej a następnie potknięcie rytmu serca, czy jest to dodatkowe uderzenie.

 

Lekarze nic konkretnego u mnie nie stwierdzili, a ja chciałbym umieć nazywać moje dolegliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×