Skocz do zawartości
Nerwica.com

wpływ słońca na leczenie depresji


monika1984

Rekomendowane odpowiedzi

Udowodnione jest, że przebywanie na słońcu ma pozytywny wpływ na osoby cierpiące na depresję sezonową, ale zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie w przypadku innych rodzajów depresji. Zauważyliście jakąś poprawę samopoczucia po regularnym przebywaniu na słońcu? Macie takie doświadczenia? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że przez ostatnie 10 dni intensywnie zgłębiam to zagadnienie ale póki co nie widzę żadnych efektów poza zbrązowieniem skóry...

Dzisiejsza dolina wręcz zaprzecza temu twierdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w świetle słońca czuje sie najgorzej. Nienawidze jak ludzie sie patrza na mnie w pełnym świetle i wolę zaszyć sie w domu niż wychodzic na zewnatrz. Najlepiej czuje sie w mroku...

 

Mam dokładnie tak samo, jak są wakacje to wszędzie jest pełno ludzi i wtedy podnosi się poziom mojego lęku, a jak lęk wzrasta to i depresja też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autorce wątku chodzi nie tyle o słońce co o światło w ogóle. Z tego co wiem największy odsetek samobójców jest w Finlandii, gdzie przez pół roku tego światła jest niewiele. A z własnych doświadczeń: kiedyś całą zimę spędziłem na równiku i czułem się ogólnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jesli jestem w miescie to nie lubie slonca bo powoduje leki..ale jak siedze na dzialce jak teraz I od poniedzialku wygrzewam sie na sloncu 3/4 dnia I czuje sie dobrze,nie mialam jeszcze ataku histerii,pozytywnie. Moglabym tu zostac na zawsze,zdecydowanie psychiczniej mi tu lepiej,mniej siedze przy kompoie tylko wlasnie duzo na sloncu I na powietrzu..no coz poki co zostaje jeszcze 10 dni ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×