Skocz do zawartości
Nerwica.com

niespokojne nogi


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie mają wpływ leki.Zauważyłam to przy większych dawkach Olzapiny a teraz biorę też na noc Tritico (nie pamiętam dokładnie nazwy tego leku ale jakoś tak) i ta mieszanka również to wywołuje a oddzielnie brane nie.

Wiem też że Cloranxene to niweluje.

Jedna kiedyś lekarka zaprzeczyła,że to po lekach tylko z innego powodu.Muszę porozmawiać z obecną.

 

-- 06 maja 2011, 16:29 --

 

acha... a piszesz o nocnym?

ja mam tylko w przed zaśnięciem lub krótko po zaśnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś dodam. Na początku było to dość intensywne i zdarzyło się, że przebudziłam się ze snu, bo machałam nogą. :D Wyczytałam, że to przez niedobór dopaminy. A wiadomo, że Anafranil zwiększa stęż. serotoniny i noradrenaliny, więc automatycznie dopaminy jest mniej. Do tego spadek libido po Anafranilu to pewnie też efekt niskiej dopaminy.

 

Nic innego poza Anafranilem nie biorę, więc to na bank od tego. Tyle że z czasem osłabło i teraz sobie macham raz na jakiś czas. Np. teraz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma to odkąd biore Depralin (Lexapro) czsasmi jak siedze w pracy to kruszwicy dostaję jak nie przytuję nóżka ...a tempo to tak ze 100razy na minute jak nie więcej .

ADHD nie miałem nigdy ....zauwżyłem że pojawiło sie to odkąd zaczałem brać esci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wiecznie ruszam nogami, ale uwazam, ze mam ADHD i to wszystko wyjasnia...;)

Dodam, ze przy bardzo krotkotrwalym braniu lexapro, wszystkie objawy ruchowe sie zwiekszyly - z tego powodu m.in lek porzucilam ( a glownym bylo to, ze poczulam sie zdrowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba inaczej bo mnie potwornie bolą i czuję przymus ruszania bo wtedy tylko nie boli.Czasem wstaje robię przysiady,pompki(bo też ręce),łykam co podleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma to odkąd biore Depralin (Lexapro) czsasmi jak siedze w pracy to kruszwicy dostaję jak nie przytuję nóżka ...a tempo to tak ze 100razy na minute jak nie więcej .

ADHD nie miałem nigdy ....zauwżyłem że pojawiło sie to odkąd zaczałem brać esci .

 

Chyab wiem o co Ci chodzi. Kiedyś gdzieś czytałam że takie szybkie ruszanie nogą, jakby tupanie, kiedy się siedzi to jest spowodowane spadkiem ciśnienia tętniczego krwi- robimy to nieświadomie często żeby podnieść to ciśnienie, poprawić krążenie a zatem również dotlenić się i nie zasnąć... ;D ja jestem mega niskociśnieniowcem i robię to ciągle. Przykre że niektórzy uważają to za objaw zniecierpliwienia. Czy ten lek "Depralin (Lexapro)" ma działanie uspokajające (sorry za durne pytanie ale nie znam się póki co na proszkach), bo jeśli tak to jesteśmy w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma to odkąd biore Depralin (Lexapro) czsasmi jak siedze w pracy to kruszwicy dostaję jak nie przytuję nóżka ...a tempo to tak ze 100razy na minute jak nie więcej .

ADHD nie miałem nigdy ....zauwżyłem że pojawiło sie to odkąd zaczałem brać esci .

 

Chyab wiem o co Ci chodzi. Kiedyś gdzieś czytałam że takie szybkie ruszanie nogą, jakby tupanie, kiedy się siedzi to jest spowodowane spadkiem ciśnienia tętniczego krwi- robimy to nieświadomie często żeby podnieść to ciśnienie, poprawić krążenie a zatem również dotlenić się i nie zasnąć... ;D ja jestem mega niskociśnieniowcem i robię to ciągle. Przykre że niektórzy uważają to za objaw zniecierpliwienia. Czy ten lek "Depralin (Lexapro)" ma działanie uspokajające (sorry za durne pytanie ale nie znam się póki co na proszkach), bo jeśli tak to jesteśmy w domu :)

ja mam nadciśnienie nieduże ale mam ..... a wiec u mnie wersja z niskim ciśnieniem odpada :)

Lexapro nie ma działania uspokajającego a wręcz przeciwnie ...lekko pobudzające. Tylko że po dłuższym okresie brania dopiero.

Pierwsza jak połknąłem to jakbym TicTaca połknął dopiero na drugi dzień zaczeło mi szumieć w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to jakos wogole zmniejszyc? sa na to jakies sposoby?

 

Z uwagi, że nieznana jest etiologia choroby, w leczeniu stosuje się leczenie objawowe obejmujące postępowanie niefarmakologiczne (oparte na zmianie trybu życia, rezygnacji z używek, unikanie późnych posiłków, ćwiczenia relaksacyjne) i farmakologiczne (za szczególnie skuteczne uważa się preparaty lewodopy, benzodiazepiny, gabapentynę).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_niespokojnych_n%C3%B3g Zespół niespokojnych nóg

(...)Objawy mogą powodować niektóre leki: metoklopramid, fenytoina, leki przeciwdepresyjne, antagoniści wapnia.

Etiologia zespołu niespokojnych nóg jest zwykle nieznana. Wyróżnia się postać pierwotną (idiopatyczną) i wtórną.(...) Sugerowany jest związek z niedoborem dopaminy w prążkowiu, oraz zaburzeniami gospodarki żelazem (wtórny RLS). Inne przyczyny wtórnego zespołu niespokojnych nóg, to cukrzyca, mocznica, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekła niewydolność żylna.

 

-- 07 maja 2011, 00:26 --

 

Kryteria rozpoznania dzielimy na:

 

* Kryteria podstawowe:

1. występowanie nieprzyjemnych wrażeń zlokalizowanych w kończynach dolnych

2. przymus ruchu

3. narastanie objawów w spoczynku

4. narastanie objawów w godzinach wieczornych i nocnych

 

* Kryteria dodatkowe

1. bezsenność (zwłaszcza trudności w zasypianiu)

2. przewlekłość objawów

3. występowanie rodzinne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niespokojne nogi" nie muszą być wyłącznie skutkiem zażywania leków psychotropowych. Czasami jest to objaw tzw. zespołu niespokojnych nóg, o którym można przeczytać pod poniższymi linkami:

 

http://abczylaki.pl/zespol-niespokojnych-nog

http://abcbezsennosc.pl/choroba-niespokojnych-nog

http://portal.abczdrowie.pl/zespol-niespokojnych-nog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak uczuć, masz rację. Podczas diagnozy różnicowej konieczne jest też wzięcie pod uwagę możliwości chorowania na akatyzję, czyli parkinsonizm wtórny wywołany farmakoterapią, szczególnie po neuroleptykach. Prawdopodobnie objawy akatyzji wiążą się z zaburzeniami w przekaźnictwie acetylocholiny, dopaminy i serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam ten zespół-ciągle odczuwam przymus ruszania ngami,gdy tego nie robie odczuwam w nogach pulsacje i mrowienia,neuroleptyki pogłębiają ten stan.Biore na własną ręke piribedil żeby nie zwariować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam i doprowadza mnie to do szału :( Leżąc w łóżku wieczorem ja chcę spać, a moje nogi "chcą tańczyć". Z tego powodu mam problemy z zasypianiem, ciągle wierzgam nogami. Co ciekawe, w moim przypadku najsilniej ta dolegliwość dawała mi się we znaki zanim zaczęłam przyjmować leki (mozarin 10mg). Teraz jest znacznie lepiej, ale i tak średnio raz w miesiącu (zauważyłam że zwykle pod koniec cyklu) niespokojne nogi nie dają mi spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mothyl, nie kontrolujesz nóg?

 

Messiah, to nie jest tak, że nie mam nad nimi kontroli. Po prostu bardzo dziwne uczucie w nogach mi towarzyszy... tak jakby mrowienie połączone z przyspieszonym przepływem krwi w samych nogach (najsilniej odczuwalne od kolan w dół). Po prostu to takie poczucie dyskomfortu, które nasila się kiedy leżę nieruchomo (nawet nie tyle, że kiedy wierzgam nogami to słabnie, po prostu kiedy nie robię nic, nasila się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×