Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, doraźne stosowanie działa tez przeciw depresji taki mi gadał psychiatra :) może mylił ale nie jest tak bo benzo luzuje człowieka a w depresji jest przygnębienie i smutek , długotrwałe stosowanie benzo niszczy mózg i pamięć :) to wiem na pewno ale się kłócę

 

-- 16 gru 2013, 20:52 --

 

violet_hair_, ja też latałem kiedyś po lekarzach i robiłem różne badania i w końcu skończyło się na terapii i lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, doraźne stosowanie działa tez przeciw depresji taki mi gadał psychiatra :) może mylił ale nie jest tak bo benzo luzuje człowieka a w depresji jest przygnębienie i smutek , długotrwałe stosowanie benzo niszczy mózg i pamięć :) to wiem na pewno ale się kłócę

chyba juz pop... tych lekarzy do końca, luzuje bo dziala na receptor GABA ktory ma dzialanie hamujące na wiele struktur mózgu, nigdzie w zadnych materiałach naukowych czy podręcznikach benzodiazepiny nie są zaklasyfikowane jako leki o dzialaniu przeciwdepresyjnym, czy to stosowane doraźnie czy długotrwale, działają glównie przeciwlękowo i uspokajająco, inne jeszcze maja profil miorelaksacyjny a inne nasenny, ale nie przeciwdepresyjny, eliminują prawie że natychmiast jeden z objawów depresji jakim jest lęk ale to nie znaczy ze dzialaja przeciwdepresyjnie

 

-- 16 gru 2013, 21:29 --

 

chociaz rzeczywiscie jak teraz o tym czytam to byly badania na szczurach gdzie male dawki benzo powodowały wzrost poziomu dopaminy i paradoksalne dla benzo dzialanie aktywizujace, tylko ze mimo to jak chwilowy jej wzrost ma sie do efektu przeciwdepresyjnego to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowa. Mam 19 lat i walczę z nerwicą od prawie roku. Jak na razie chyba ona wygrywa. Ludzie, jak wy z tym choróbskiem normalnie żyjecie? Ja nie daję rady. Ale pociesza mnie fakt, że nie jestem jedyną osobą na świecie, która się z tym zmaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część wam Kochani. Wczoraj miałem ciężki dzień,na okrągłą odczuwalem lek w całym ciele a wieczorem atak paniki na cały gwizdek. Musiałem ratować się ucieczką z domu do sąsiadki i 10mg mianseryny. Dziś czuje się trochę lepiej ale pomimo to czuje się przybity po wczorajszym ataku. Ach jak ta choroba potrafi człowieka zniszczyć. Naprawdę współczuję wam wszystkim i życzę wygranej walki z tym cholerstwem. Miłego dnia Nerwicowcy.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byla tu mowa o lękach od zmeczenia i oslabienia. Ja chyba dzisiaj tego doswiadczam. Mialam nieprzespaną noc, ale czulam sie jako tako - nie bylo lęków. Poszlam do pracy, lekko nie bylo, zmeczenie dawało się we znaki ale do wieczora dotrwalam. Potem jeszcze zakupy. I jak wrocilam do domu, to wcale nie czuje sie taka - zmeczona, ale wreszcie w domu. Wrecz przeciwnie - od tego zmeczenia po calym dniu, zaczał mi narastać taki dziwny lęk :-/ Niby nie atak ani nic, ale tak dziwnie sie czuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa ja dzisiaj miałam masakrę rano...chciało mi się wymiotować i czułam ból w mostku...poszłam na dół do piekarni i przeżyłam masakrę...nie mogłam oddychać...zawroty głowy i pikawa szalała,ale nie wiem czy to nie od refluksu...bo mnie w mostku bolało i nudności...poszłam na siłę,żeby się nie dać lękowi...

 

-- 18 gru 2013, 21:04 --

 

patrycja ,pika zaglądacie tu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, mowiem Ci, ze te deprchy ci mina. To bylo takie wymeczenie po stresie. Tak mi mowila jedna psycholozka i jak sie okazuje dobrze mowila.

 

No widze ze tutaj ludzie sa fatycznie znerwicowani, poczytalem i az mi ulzylo bo juz myslalem ze tylko jak sie mecze. Nie zagladam tutaj czesto na ten watek. w Stanach czesto pisze sie na luzne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×